dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 92
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Aleś się uczepił słówek. Przerabiałem dozory i nadzory, mogłem się przejęzyczyć? Jak PINB odbiera dom doskonale wiem, nie musisz mi pisać jak niemocie, wyobraź sobie, że brałem czynny udział w budowaniu swojego domu.
    No dobra uczepiłem się postaram się mniej czepiać. Wyobrażam sobie ale Ty sobie wyobraź że ja brałem czynny udział (często jednoosobowy) w budowie i odbiorze nie jednej instalacji elektrycznej.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    No dobra uczepiłem się postaram się mniej czepiać. Wyobrażam sobie ale Ty sobie wyobraź że ja brałem czynny udział (często jednoosobowy) w budowie i odbiorze nie jednej instalacji elektrycznej.
    Super, że masz papiery SEP-owskie, jesteśmy z Tobą!
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A co kogo interesuje norma dotycząca sieci jak robi instalację domową?

    Rozwinięcie masz w "niezbędniku" dra Musiała o uziomach.
    Może przestudiuj jeszcze raz tego dr, Musiała i normę lub zapis który przytoczył PLC_00 bo wygląda na to że dzwonią w jakimś kościele ale nie wiesz w którym.
    Instalację domową i obiekt w nią wyposażony przyłączasz do sieci.
    Wyobraź sobie że w 2010r wytyczne dotyczące max rezystancji 30 Ohm, instalacji TNC-S i punktu rozdziału PE i N dostałem w warunkach przyłączenia od Enea
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 01-02-2023 o 20:07
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #64

    Domyślnie

    Proszę zamieścić te WTP zasłaniając dane wrażliwe.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.318

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Proszę zamieścić te WTP zasłaniając dane wrażliwe.
    Poszperam
    Dla niedowiarków narazie pierwsze lepsze z netu. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WTP.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	463584
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #66

    Domyślnie

    I co? O czym mówi punkt IX?
    W instalacji odbiorcy. I że należy wykonać własne uziemienie.
    Gdzie te słynne 30 ohm?
    No i, za Boczkowskim, punkt rozdziału PEN uziemiają, durnie.
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 02-02-2023 o 11:02
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    I co? O czym mówi punkt IX?
    W instalacji odbiorcy. I że należy wykonać własne uziemienie.
    Gdzie te słynne 30 ohm?
    No i, za Boczkowskim, punkt rozdziału PEN uziemiają, durnie.
    Skoro dla ciebie durniem jest osoba która stosuje się do

    - wymagań technicznych operatora sieci
    - normy N-SEP-E-001
    - opracowań zawierających wytyczne co do wartości wymaganej uziemienia punktu rozdziału pen Dla przykładu :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1234.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	463751
    30 ohm znajdziesz w opracowaniu mgr. inż. Eligiusz Skrzynecki
    Przewodnik po normach
    - ogólnej wiedzy z zakresu ochrony przeciw porażeniowej


    to życzące ci szczęścia gdy biegły z zakresu energetyki będzie opiniował poprawność wykonania przez ciebie instalacji elektrycznej w budynku gdzie doszło do wypadku związanego z prądem
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5fe89dd658acc016668642.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	463750  
    Ostatnio edytowane przez PLC_00 ; 15-02-2023 o 20:23
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Biegły będzie wiedział że wymagania techniczne operatora sieci dotyczą jego obiektów. Norma dotyczy sieci a nie instalacji odbiorczej. Opracowania z wytycznymi firmy pracującej na sieciach energetycznych, patrz gwiazdka.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PLC_00 Zobacz post
    wymagań technicznych operatora sieci
    Jakich wymagań? Nie masz na myśli przypadkiem INFORMACJI o tym, jaki uziom ma operator żeby go projektant MÓGŁ uwzględnić w obliczeniach? Zacytujesz te WYMAGANIA techniczne operatora sieci co do uziomu INSTALACJI domowej?

    Cytat Napisał PLC_00 Zobacz post
    - normy N-SEP-E-001
    Przeczytałeś nazwę tej normy i zakres stosowania?

    To tak, jakbyś twierdził, że bolidy F1 łamią przepisy KD bo na PRYWATNYM terenie przekraczają prędkość którą KD ogranicza na drodze PUBLICZNEJ.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-02-2023 o 23:38

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakich wymagań? Nie masz na myśli przypadkiem INFORMACJI o tym, jaki uziom ma operator żeby go projektant MÓGŁ uwzględnić w obliczeniach? Zacytujesz te WYMAGANIA techniczne operatora sieci co do uziomu INSTALACJI domowej?



    Przeczytałeś nazwę tej normy i zakres stosowania?

    To tak, jakbyś twierdził, że bolidy F1 łamią przepisy KD bo na PRYWATNYM terenie przekraczają prędkość którą KD ogranicza na drodze PUBLICZNEJ.
    Nie mam zamiaru ani żadnej ochoty nikogo tu doszkalać . Każdy odpowiada za to co robi . Pytanie tylko mam takie skąd Kaizen czerpiesz swoją "wiedzę"

    Ja tą normę i zakres jej stosowania znam na pamięć.

    Wykładnia dla stosowania normy N-SEP-E-001 jest taka że ma zastosowanie również do instalacji w budynku . Spotykam się z tym na każdym okresowym szkoleniu.

    W opracowaniach dr. W. Jabłońskiego można spotkać się z argumentacją iż dla pełnej ochrony w przypadku stanu awarii nie wolno traktować instalacji odbiorczej oraz sieci energetycznej jako dwóch odrębnych tworów ale jako całość. Nie będę wklejał tu cytatów.


    Dodatkowo Kaizen gdybyś zaczął czytać coś więcej poza samymi nagłówkami norm to znalazłbyś w normie N-SEP-E-001 taki ładny punkt 5 o którym już pisałem kilka postów wcześniej o tytule "Uziemienia ochronno-funkcjonalne sieci pracujących w układzie TN "w którym przeczytasz że :

    Punkt 5.3 " Główny zacisk (szyna) uziemiający (MET) iinstalacji elektrycznej budynku powinien być połączony z przewodem ochronnym (PE lub PEN) linii
    zasilającej instalacje i uziemiony możliwie blisko MET. Rezystancja tego uziemienia nie powinna przekraczać 30 ohm "

    Czy ty rozumiesz co oznacza zapis : "instalacji elektrycznej budynku" ???

    Tabela którą wyżej wstawiłem mówiąca o 30 Ω tez ci umknęła czy tylko udajesz że jej nie widzisz ?

    Kolejny cytat z normy :

    "Przewody PEN (PE) linii elektroenergetycznych powinny być połączone z przewodami ochronnymi PE instalacji elektrycznych odbiorców energii, uziemionymi poprzez główną szynę uziemiającą obiektu budowlanego i jego uziom. Rezystancja takiego uziemienia nie powinna przekroczyć 30Ω.

    I to wg ciebie za mało dobitnie wskazuje na wartość 30 Ω w instalacji odbiorcy energii ?


    Kończę swoje wywody w tym temacie bo szkoda mi tracić energię niepotrzebnie . Każdy niech robi jak chce i odpowiada za to .
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PLC_00 Zobacz post
    Nie mam zamiaru ani żadnej ochoty nikogo tu doszkalać
    Slusznie, bo kompetencji brak.

    Cytat Napisał PLC_00 Zobacz post
    Ja tą normę i zakres jej stosowania znam na pamięć.
    Gratuluję pamięci. Ja robię ctr-c ctrl-v, bo z pamięci nie jestem w stanie.

    1. Zakres zastosowania
    1.1. Przedmiotem normy są wymagania dotyczące ochrony przeciwporażeniowej przy uszkodzeniu (przy dotyku pośrednim) w liniach elektroenergetycznych prądu przemiennego 50 Hz, o napięciu znamionowym wyższym od 50V, lecz nie przekraczającym 1000V, napowietrznych z przewodami gołymi i izolowanymi oraz w liniach kablowych, zwanych dalej liniami niskiego napięcia. 1.2. Wymagania normy stosuje się przy projektowaniu i budowie obwodów rozdzielczych linii jak i do obwodów odbiorczych urządzeń elektrycznych zainstalowanych na konstrukcjach wsporczych linii niskiego napięcia zasilanych z tych linii (dotyczą m.in. napowietrznych i kablowych sieci oświetlenia drogowego wraz z latarniami i urządzeniami do sterowania i programowania pracy tych sieci). Wymagania normy stosuje się do linii pracujących w układzie sieciowym TN lub TT.



    Cytat Napisał PLC_00 Zobacz post
    Dodatkowo Kaizen gdybyś zaczął czytać coś więcej poza samymi nagłówkami norm
    Wiesz, kto jest autorem:
    "Przez nieporozumienie takie wymaganie znalazło się w normie N SEP-E-001 [23], dotyczy tylko zasilania z sieci rozdzielczych o układzie TN i ma treść następującą: „5.3. Przewody PEN (PE) linii elektroenergetycznych powinny być połączone z przewodami ochronnymi PE instalacji elektrycznych odbiorców energii, uziemionymi przez główną szynę uziemiającą obiektu budowlanego i jego uziom. Rezystancja takiego uziemienia nie powinna przekraczać 30 Ω. Jeżeli rezystywność gruntu jest większa lub równa 500 Ωm (wydrukowano mylnie 500 Ω − uwaga E.M.), to wartość 30 Ω można zastąpić wartością ρmin/16”. Budzi to dwojakiego rodzaju zastrzeżenia. Po pierwsze, to postanowienie, dotyczące instalacji odbiorczej (uziemienia GSW), wykracza poza zakres właściwości normy określony w jej tytule: sieci elektroenergetyczne niskiego napięcia. Wkracza w dziedzinę wystarczająco opisaną i zawikłaną przez wieloarkuszową normę 60364. Po drugie, to postanowienie zmierza do niepohamowanego polepszania warunków uziemieniowych przewodu PEN sieci rozdzielczej TN na koszt odbiorców. Nie ma uzasadnienia merytorycznego żądanie dodatkowych wielokrotnych uziemień przewodu PEN o rezystancji uziemienia poniżej 30 Ω przy licznych budynkach oddalonych od siebie o kilkanaście czy kilkadziesiąt metrów zwłaszcza, jeśli są one zasilane z sieci kablowej albo napowietrznej o przewodach izolowanych. Każdy poprawnie wykonany uziom fundamentowy instalacji odbiorczej − niezależnie od rezystancji uziemienia − ograniczając napięcia dotykowe w razie zwarć doziemnych L-PE w ogromnym stopniu poprawia stan ochrony przeciwporażeniowej w obrębie instalacji odbiorczej. Zarazem każdy taki uziom − niezależnie od rezystancji uziemienia − jest cennym prezentem, jaki odbiorca funduje operatorowi sieci rozdzielczej o układzie TN, który wobec tego wybrzydzać nie powinien. "
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 17-02-2023 o 01:40

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Po co te dyskusje o rezystancje uziomu? Robicie jak jest w projekcie . A w projektach w 99% przypadkach jest nawet <10Ohm

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Kaizen Chętnie przeczytam jakimi ty możesz się kompetencjami w zakresie energetyki pochwalić . Bo googleować to każdy jeden umie .

    I bardzo dobrze podsumowałeś cały swój byt na tym forum. Google , potem ctr-c ctrl-v i mamy eksperta tyle że od siedmiu boleści.
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PLC_00 Zobacz post
    Kaizen Chętnie przeczytam jakimi ty możesz się kompetencjami w zakresie energetyki
    Dlaczego podważasz moje kompetencje, a nie konkretne wypiwiedzi, ktore cytuję? Bo pewnie każdego autora da się zdyskredytowac - nawet, jak w konkretnej wypiwiedzi ma rację.
    Podejmij polemikę merytoryczną z drem Musialem i zapisami normy ktora znasz na pamięć.

  15. #75

    Domyślnie

    No i zrobił się przewód doktorski nt ...przewodu.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakich wymagań? Nie masz na myśli przypadkiem INFORMACJI o tym, jaki uziom ma operator żeby go projektant MÓGŁ uwzględnić w obliczeniach? Zacytujesz te WYMAGANIA techniczne operatora sieci co do uziomu INSTALACJI domowej?
    Wytyczne Tauron (otwórz w nowym oknie):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tauron.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	463787

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dlaczego podważasz moje kompetencje, a nie konkretne wypiwiedzi, ktore cytuję? Bo pewnie każdego autora da się zdyskredytowac - nawet, jak w konkretnej wypiwiedzi ma rację.
    Podejmij polemikę merytoryczną z drem Musialem i zapisami normy ktora znasz na pamięć.
    Powołujesz się wybiórczo na jednego gościa o którym w środowisku są podzielone opinie i ja mam traktować jego eseje jako obowiązujące mnie przepisy bo pasują do twojej teorii ???

    Ale za to również wg ciebie już nie muszę brać pod uwagę :

    - wytycznych operatora sieci ( wklejone wyżej ) które mówią o 30 ohm
    - normy N-SEP-E-001 która mówi o 30 ohm
    - wytycznych z tabeli która wkleiłem ci kilka postów wyże .Jest to materiał ze szkolenia firmy Sonel który mówi o 30 ohm
    - sytuacji która znam z autopsji gdzie ubezpieczyciel ( na 3 litery , pierwsza P) odmówił wypłaty odszkodowania z uwagi na nie prawidłowo wykonaną instalację elektryczną budynku a dokładniej zbyt wysoką rezystancję uziemienia instalacji odbiorcy co skutkowało nieprawidłowym zadziałaniem ochronników przepięć . Nie wiem czy wiesz ale stosowanie ograniczników przepięć jest prawnie wymagane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. (Dziennik Ustaw z 2002 r. nr 75 poz. 690). A same ograniczniki do poprawnego działania wymagają odpowiedniej wartości uziemienia.

    Ja stosując się i zalecając każdemu nie przekraczanie 30 ohm rezystancji uziemienia a przy instalacji odgromowej 10 ohm rezystancji uziemienia zawsze przed ubezpieczycielem czy panem prokuratorem się wybronię . Ty natomiast pójdziesz w pasiak.


    I skończę cytatem ze strony twojego guru :

    "Z ludzką głupotą, małością i złością nie można wygrać, ale nie można z tych zmagań zrezygnować."

    To był mój ostatni wpis w tej dyskusji . Ja muszę niestety zrezygnować bo ta dyskusja kompletnie dalej nie rokuje .
    Ostatnio edytowane przez PLC_00 ; 20-02-2023 o 21:12
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Forumowiczu PLC_00 - a kim Ty jesteś w środowisku, kto dał Ci prawo tak pejoratywnie pisać o dr Edwardzie Musiale, który jest w ścisłej czołówce naukowców - elektryków.

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Forumowiczu PLC_00 - a kim Ty jesteś w środowisku, kto dał Ci prawo tak pejoratywnie pisać o dr Edwardzie Musiale, który jest w ścisłej czołówce naukowców - elektryków.
    Doktor kiedyś napisał:
    "Wielu elektryków czyta normy na kolanach nic z nich nie rozumiejąc"
    Ty doskonale pasujesz do tego grona.

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Skoro Kajzen może udzielać rad dot. elektryki forumowiczom to inny forumowicz może zarzucać niekompetencje dr Musiałowi ...

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    marcin225 - nie pisałem nic o Kaizenie i nikt tutaj nie ma prawa zarzucać niekompetencji dr Musiałowi. Twój wpis jest po prostu głupi.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony