dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 625 z 627
Pokaż wyniki od 12.481 do 12.500 z 12535
  1. #12481
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Zerknij na mój dziennik, tzn to co wklejałem na początku bo później ze względu na brak możliwości dodawania zdjęć z niego zrezygnowałem. Własnie wykańczam 70m2, salon z kuchnią, dwa pokoiki po jakieś 10,5m2, łazienka ok 4m2, pomieszczenie gospodarcze niecałe 4m2. Robiłem projekt indywidualny wzorowany na gotowym z netu. Jak coś pisz na priv to Ci wyślę jakieś rzuty.
    Dzięki. Chętnie. Zajrzę wieczorem
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  2. #12482

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    @Tompas
    Jak centralny piec załatwia sprawę CWU?

    No właśnie, kwestia przyzwyczajeń i progu bólu. Z doświadczeń moich znajomych codzienne palenie w czymkolwiek jest uciążliwe, drewno trzeba załatwić, poukładać, potem nosić, .
    Witaj.
    na przyklad poprzez wymiennik
    Nie podkowę montowaną ordynarnie w palenisku, tylko przez wymiennik.

    http://kuznetsovstove.com/en/boilers

    w tym linku jest jeszcze pompa obiegowa i cuda wianki . Wiesz, czasem sie zastanawiam jak wiele inwencji wykazuja ludzie w uzasadnianiu wlasnego niechciejstwa.
    Na fitness , silkę to kazdy zeby byc jako fit. Przyniesc raz dziennie 4 kg drewna to uciazliwosc.
    tudziez ukladanie, zalatwianie..... nie kupuję tego rodzaju argumentacji.
    Trzeba spojrzec prawdzie w oczy. Nie dalismy szansy zeby po 1990r zdunstwo pokazalo swoja klase i kunszt.
    Bylo zbyt duzo tanszych , szybszych rozwiazań. Potem pojawila sie moda na wklady kominkowe i idace za tym zle wzorce, zeby wedzic komin aby tylko nie przegrzac pomieszen.
    A my zwyczajnie stalismy sie rozleniwieni. Nie kupuje tezy ze jestesmy zapracowali i wolimy zarabiac zamiast fizycznie kolo siebie ogarnąc najprostsze kwestie.


    @ Swierol

    Powitac, Ty nawet nie wiesz jaka ciazy na Tobie odpowiedzialnosc.
    To wlasnie Twoja budowa zainspirowala mnie zeby przygotowac sie na jesien zycia

    pozdrawiam.


    a jesli ktos bylby zainteresowany a nie widzial niech obejrxy.
    gosc jest specyficzny to pewne ale rozwiazanie o ktorym mowi brzmi interesujaco

    https://youtu.be/wCyoy7ARn2Y
    Ostatnio edytowane przez Tompas ; 01-02-2023 o 15:46

  3. #12483
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tompas Zobacz post


    @ Swierol

    Powitac, Ty nawet nie wiesz jaka ciazy na Tobie odpowiedzialnosc.
    To wlasnie Twoja budowa zainspirowala mnie zeby przygotowac sie na …[/url]
    Bardzo mi miło. Wychodzi na to, ze niektórzy potrzebują takiego „kopa”
    Już rozpoczęte? A może już skończone?

  4. #12484

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Bardzo mi miło. Wychodzi na to, ze niektórzy potrzebują takiego „kopa”
    Już rozpoczęte? A może już skończone?
    50/50

    sie wykanczam

    ale wychodzi mi z obserwacji ze biedy nie bedzie. Jak rachunki sie nie sprawdzą, zwalę na Ciebie

    W okolicy coraz wiecej widze budów o metrazu ca 80-90 m2... wiec nie bede kłuł w oczy. Zreszta szybko zarastam, nie dymię, sasiadów mam fajnych. czego mozna chciec na stare lata?
    jeszcze tylko musze ich przekonac ze "chca" miec pszczoly u sasiada.
    Tak czy inaczej mam okazje podziekowac za inspiracje.

    pozdrawiam

  5. #12485
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Czy ktoś robił płytę fundamentową pod mały dom? Możecie podzielić się wskazówkami ogólnymi? Widziałem w projektach płyt tyle zbrojenia, że odechciało mi się w to iść. Tak było dwa lata temu. Ponoć często jest to przewymiarowane. Od czego zacząć? Konstruktora? Gotowe projekty płyty? Gdzie szukać?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  6. #12486
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Widzę nie tylko ja myślę o małym domu.

    Moje założenia to BR na zgłoszenie - powierzchnia zabudowy max 70m2 i max. szerokość pomieszczenia 6 m.
    Przy zgłoszeniu nie potrzebuje geodety i kierownika budowy, nie potrzebny jest też projekt. = taniej.

    Płyta fundamentowa z podłogówką wodną ( może kable ), w domu wszystko na prąd, technologia to szkielet prefabrykowany ( mniejsza grubość ścian ).
    Działki mam, i chciałbym zbudować kilka takich domków na wynajem ( dlatego bez kominków ).
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #12487
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Aktualizacja na ubiegłą niedzielę. Sam budynek+projekt 192tys +/- 3%. Została kuchnia (meble +płyta, nie będzie piekarnika, lodówka i zmywarka już jest) ok 7-8tys, mebelki do łazienki, drzwi (4 pary, mam ofertę na 1350,00 brutto/szt), listy przypodłogowe w kolorze drzwi(70-90 zł/2,5mb) jakieś rolety wewnętrzne, koza, piec elektryczny ale to już w późniejszym terminie bo mam już klimę i dobrze sobie radzi z tym metrażem.

  8. #12488
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    880

    Domyślnie

    Pytałem o drzwi wewnętrzne w kilku miejscach na Śląsku
    Razem z ościeżnicą regulowaną 1200 za wersje economy, bez montażu...
    Do tego 400 montaż, chyba sporo biorąc pod uwagę ze to idealnie prosta dziura, nic nie trzeba kuć bo dom jest szkieletowy....

    Potrzebuje 6 sztuk. Czekamy na jakieś promocje i montować będziemy sami
    Na aledrogo drzwi tej samej klasy są po 1000zł kpl, 500 ościeżnica, 400 skrzydło, 100 to klamki, zamki i podcięcie jak mają być do WC

  9. #12489
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Pytałem o drzwi wewnętrzne w kilku miejscach na Śląsku
    Razem z ościeżnicą regulowaną 1200 za wersje economy, bez montażu...
    Do tego 400 montaż, chyba sporo biorąc pod uwagę ze to idealnie prosta dziura, nic nie trzeba kuć bo dom jest szkieletowy....

    Potrzebuje 6 sztuk. Czekamy na jakieś promocje i montować będziemy sami
    Na aledrogo drzwi tej samej klasy są po 1000zł kpl, 500 ościeżnica, 400 skrzydło, 100 to klamki, zamki i podcięcie jak mają być do WC
    Pamietam, ze nie opłacało się kiedyś samodzielnie montować.
    Koszt z montażem - VAT 8% był podobny do zakupu samych drzwi - VAT 23%
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  10. #12490
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Pytałem o drzwi wewnętrzne w kilku miejscach na Śląsku
    Razem z ościeżnicą regulowaną 1200 za wersje economy, bez montażu...
    Do tego 400 montaż, chyba sporo biorąc pod uwagę ze to idealnie prosta dziura, nic nie trzeba kuć bo dom jest szkieletowy....

    Potrzebuje 6 sztuk. Czekamy na jakieś promocje i montować będziemy sami
    Na aledrogo drzwi tej samej klasy są po 1000zł kpl, 500 ościeżnica, 400 skrzydło, 100 to klamki, zamki i podcięcie jak mają być do WC
    Popytaj w kilku punktach bo niektórzy jeszcze się nie zorientowali co się dzieje. Mi w innym punkcie zaproponowali za drzwi tej samej jakości tylko innego producenta 800 zł więcej. Uprzedzam, to nie reklama.
    Te tańsze na które się zdecyduje to erkado przylgowe, te droższe to dre tez przylgowe. Ościeżnice regulowane, podane ceny z montazem.

  11. #12491

    Red face Jaki projekt domu wybrać?

    Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.
    Jestem przed wyborem projektu domu. Mam ogromny dylemat. Dom parterowy czy piętrowy?
    Dom max 120 m2 (plus garaż jednostanowiskowy). Lokalizacja miasto, sąsiedzi to domy szeregowe (piętrowe plus poddasze), z drugiej strony bliźniak, również piętrowy z poddaszem. Dla wygody chciałabym don parterowy, ale zastanawiam się czy nie będzie on zbytnio odbiegał od sąsiednich domów? Będzie wiaodmo niższy. Czy przy wyborze projektu braliście pod uwagę sąsiednie domy, czy budowaliście co chcieliście? Działka 639 m2- szerokość 20,50x31 Z góry z dziękuje za wszystkie rady

  12. #12492

    Domyślnie

    Nie napisalas najwazniejszego, jak liczna rodzina i czy spodziewani w przyszlosci potomkowie lub np. rodzice na dochowanie. I budzet, nie konkretnie w tysiacach, ale czy chcecie na maksa oszczedzac/wspomagac sie kredytem czy wybudujecie obydwa domy bez problemu.

    Potem sie podpowie.Działka szer 20,5m , gleboka 31m ?

  13. #12493

    Domyślnie

    Odpowiadajac: 3 osoby dorosle, ja z rodzicami- wiek 30 i 60 lat. Brak dzieci.
    Na start mamy ok 550 000 zł.
    Jeżeli chodzi o tego bliźniaka o którym wspomniałam, to precyzując- chodziło o sąsiadów. Z prawej strony piętrowe szeregowki plus poddasze, a zlewej strony wybudowany bliźniak również piętrowy plus poddasze.
    Tak, szerokość 20,50 i głębokość 31

  14. #12494

    Domyślnie

    Niekoniecznie na maksa oszczędzać, kredyt bierzemy pod uwagę jakby zabrakło w przyszłości, ale bez szaleństw

  15. #12495

    Domyślnie

    Jeśli mieszkanie z rodzicami i brak planów na małżeństwo i dzieci to tylko parter.
    Jeśli mieszkanie z rodzicami i plany na małżeństwo i ewentualne dzieci i dochowanie rodziców w tym domu to raczej bym poszedł w górę i wybral poddasze/lub pełne piętro
    Jesli nie wiadomo co się wydarzy to też parter. Choć niektórzy planują budowe "na zaś" coś sie zdarzy, a to kosztuje a potem rzadko przychodzi

    W ogole nie patrzylbym na to czy dom pasuje do otoczenia, czy bedzie za niski czy za jasny czy ciemny i tym podobne, buduj z mysla o sobie i ewentualnej przyszlosci. Budowe zaczniesz dzis skonczysz w zaleznosci od zaanagazowania za 2-5 lat, warto wiec wybiegac w przyszlosc, jak bedziesz chciala mieszkac za 5 lat gdzie bedziesz za 5 lat itd.

    Spojrz tez na plan zagospodarowania, bo moze sie okazac ze nie mozesz pobudowac domu parterowego skoro inne sa wyzsze albo z okreslonym pochyłem dachu itp, chyba ze juz sie orientowalas co do tego. Rzadko się to spotyka, ale w urzedach to nic nie wiadomo
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 01-03-2023 o 18:24

  16. #12496

    Domyślnie

    Orientowałam i oczywiście dach dwuspadowy z katem nachylenia połaci 30 -45 stopnii lub płaski (Po zmianie planu)
    Czyli piętrowy „grzyb” z dachem czterospadowym o małym kacie nachylenia odpada - a tez było takie coś brane pod uwagę. Płaskie są fajne, podoba mi sie taka bryła prosta, ale trochę sie boje? Płaskiego dachu (koszty, dobrzy fachowcy i potem eksploatacja) . Czytając forum stwierdzam, że dużo ludzi ma problem z wybudowaniem wymarzonego domu właśnie przez ograniczenia mpzp

  17. #12497

    Domyślnie

    koniecznie dwuspad w planie zagospodarowania? heh, niezle. to jesli parter i garaz koniecznie to raczej ustawiony szczytem do drogi bo inaczej watpie czy sie zmieści zgodnie z prawem 4 m od kazdej granicy, zostaje ok 12 metrów na dom z garazem parterowy, wg mnie na styk.

    No dobra a Ty co czujesz, jaki bys chciala dom bo twoje zdanie tez jest wazne no i rodzicow rzecz jasna.

  18. #12498

    Domyślnie

    Dwuspadowy albo płaski można.
    Ja patrząc pod kątem wygody to parterówka (taka stodoła ze sciana szczytowa od frontu jak piszesz ), ale tata ma argument „jak on będzie wyglądał przy tych wysokich domach”

  19. #12499

    Domyślnie

    Normalnie, zresztą dwuspad parterowy o kącie nachylenia 30-45 wcale nie musi być taki niski. Kwestia wyboru czy garaz całkowicie w bryle czy troche wysuniety od domu. Wybierzesz jakis projekt, mozna bedzie cos doradzic, patrz przy wyborze projektu na minimalne szerokosci i glebokosci dzialek. I ustawienie domu wg stron swiata

    Jeśli mieszkacie we trójkę i tak raczej zostanie nie brałbym zadnego piętra. Rodzice mlodsi nie będą, w przypadku poddasza zostanie im jeden pokoj na dole, w przypadku parteru im mogą nawet zostac na dole dwa a Ty bierzesz jeden. Watpie czy rodzice beda chetni biegac po schodach.

    Wg mnie ostatnim kryterium przy budowie domu to jest jak bedzie sie prezentowal na tle innych.
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 01-03-2023 o 19:17

  20. #12500
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał KlaudiaKlaudia Zobacz post
    Płaskie są fajne, podoba mi sie taka bryła prosta, ale trochę sie boje? Płaskiego dachu (koszty, dobrzy fachowcy i potem eksploatacja) . )
    Ja preferuję płaskie bo są dużo prostsze w budowie (i tańsze). Murarz i ktoś od obróbek blacharskich wystarczy. Nie trzeba zatrudniać dodatkowo cieśli.
    Tyle, że trzeba przemyśleć projekt.


    Jeśli szczyt domu ze stromym dachem będzie skierowany na ulicę, dom nie będzie wydawał się specjalnie niższy od otoczenia.

Strona 625 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony