dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 57 z 57
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    przy układzie równoległym dachu nie masz na południe
    Działka fajna ale wzjazd od zachodu to najgorsza opcja, a dom będziesz miał węższą cześcią do drogi co jeszcze bardziej komplikuje nasłonecznienie domu i działki.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 15-02-2023 o 06:13

  2. #42

    Domyślnie

    Przychylam się do opinii, że wjazd od zachodu nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem, szczególnie na niedużych działkach. Planujesz dom parterowy z dwustanowiskowym garazem. Garaż zasłoni większość zachodniego kierunku, czyli slonca popołudniu. Od poludnia tez nie zostanie za wiele ogrodu. Za domem masz wystawę wschodnią, fajne to jest upalne dni, ale jesienią, wiosną już nie. W wybranym przez ciebie projekcie kuchnia wyjdzie od zachodu - latem będzie gorąco.

  3. #43

    Domyślnie

    Panowie i Panie,

    Dziękuje za wasze komentarze.

    Dom będzie usytuowany na działce tak:


    A tak będzie wyglądać rzut pomieszczeń + kilka zmian:



    Po waszych komentarzach zastanawiam sie czy jest możliwość zrobienia wjazdu od północy tzn zrobienie drogi wewnątrz działki i postawienie domu inaczej niz na rzutach
    Ostatnio edytowane przez Daniel_26 ; 15-02-2023 o 20:55

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Taki kombinowany wjazd nie ma sensu, tracisz ogromną część działki na podjazd, do tego przesuwasz budynek na maksa na poludnie i tracisz całkowicie ogrod od najlepszej strony. Ja miałem kupować kiedyś piekną działkę, nie miała wad oprocz własnie tej jednej - wjazd od zachodu i tylko 24m szerokosci od zachodu. Na takiej działce nie da się postawić domu na dobrą ekspozycje światła. Chyba że nie potrzebujesz dużego garażu, ale dom bez garażu dla mnie nie ma sensu.
    W twoim projeckie jest jeszcze kuchnia na poludniowy-zachod - najgorsza mozliwa opcja.
    Aha i zdajesz sobie że ten garaż w twoim projekcie to jest na jedno auto?

  5. #45

    Domyślnie

    Jeśli bardzo się upierasz na ten projekt to dla tej działki wprowadziłabym w nim co najmniej zamianę kuchni z częścią wypoczynkową. Wtedy masz kuchnie od wschodu, a salon na pd-zach. Wiadomo, że wiąże się to też że zmiana układu okien. Dom przesunęłabym wgłąb działki- zyskujesz ogrod z wystawa pd-zach. Jeśli to nie jest jakaś główna droga, a z załączonych screenów wnioskuję, że to mała uliczka wewnątrzosiedlowa, to wystarczy się od ulicy odgrodzic gęściejszym płotem i zrobić trochę nasadzeń i z powodzeniem można używać ogrodu od frontu.
    Obracanie wjazdu na północ nie ma sensu - za mała działka.

  6. #46

    Domyślnie

    Panowie,

    Dziękuje za wasze sugestie.

    Zdaje sobie sprawę ze ten garaż jest na 1 auto + np rowery + drobne klamoty typu kosiarka ogrodowa itp.

    Na chwile obecna jestem na etapie kupna działki ale chce aby na tej działce można było wybudować domek typu nowoczesna stodoła dlatego tak drążę ten temat,

    Jest tez podobny projekt tego domu z garażem z przodu :



    Czy taki rozkład pomieszczeń byłby juz lepszy względem stron światła?

    Lub większa opcja domu :



    Znając życie skończy sie na projekcie indywidualnym ale jakiś schemat trzeba mieć
    Ostatnio edytowane przez Daniel_26 ; 16-02-2023 o 10:57

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wybierając garaż wysunięty do przodu tracisz ogromną część działki na przedogródek, który w praktyce jest kompletnie nieużywany.

  8. #48

    Domyślnie

    Dobrze kombinujesz, żeby iść z domem wzdłuż działki. W pierwszym "nowym projekcie" garaz zasłania całe zachodnie słońce, w drugim jest to lepiej rozwiązane. Za to w drugim przejście przez salonokuchnie, żeby wejść dalej, wiem, że to tylko wstępna koncepcja, ale nie rób tego sobie. Szczególnie jeśli masz dzieci, które przecież będą chciały zapraszać kolegow, znajomych itd. Żadnego spokoju, odpoczynku, poczucia intymności we własnym domu wtedy nie ma.

  9. #49

    Domyślnie

    Przerabiałem temat działki z wjazdem od zachodu, choćby nie wiem jak kombinować nie da się na takiej działce wymyślić fajnego domu....

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam fajny dom z wjazdem od zachodu, ale bez garażu

  11. #51

    Domyślnie

    Panowie i Panie,

    A ja nadal szukam pomysłów na projekt na działkę z wjazdem od zachodu i znalazłem cos ciekawego :

    Jak usytuować dom na działce względem stron świata
    https://youtu.be/Zv8Uj-c6uyk

    A oto rzuty pomieszczeń projektu "Sokrates"



    Co prawda do tego projektu musiałbym wprowadzić kilka zmian m.in:
    - przedłużyć dom aby była większa kuchnia z wyspą
    - dorobić schody w salonie
    - na poddaszu 2 małe pomieszczenia na biura
    - przemyśleć czy jestem w stanie zaakceptować garaż który nie byłby połączony z domem i znajdował sie tam gdzie wiata

    Działka z filmu ma ok 23x35 a ta która chce kupić ok 26x38 jednak MPZP dopuszcza powierzchnie zabudowy nie większa niż 30% oraz powierzchnia biologiczna min 50% i teraz pytanie czy po moich zmianach wszystko sie będzie zgadzać ...

    Druga sprawa to im wiecej czytam tym mam wieksze wątpliwości czy taras od strony południowej to dobry pomysł ...
    Ostatnio edytowane przez Daniel_26 ; 17-02-2023 o 21:55

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja po prostu mam dwa tarasy: południowy i wschodni. południowy jest idealny wiosną i jesienią a wschodni latem.

  13. #53

    Domyślnie

    Panowie i Panie,

    W piątek były robione badania gruntu na działce i teraz czekam na oficjalne wyniki.

    W miedzy czasie znalazłem inny projekt który będzie służył jako baza pod projekt indywidualny - Kira V z pracowni Dobre Domy.

    https://www.dobredomy.pl/projekt/kiraV/



    A tak ma być usytuowany budynek na działce:



    Czy macie jakieś uwagi ?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Daniel_26 ; 05-03-2023 o 19:44

  14. #54

    Domyślnie

    Panowie i Panie,

    A jak oceniacie działka oznaczona czerwona strzałka?



    Wjazd od południa i zachodu wymiary podobne do tej opisywanej wyżej.

    Byłem oglądać po raz ostatni przed zakupem działkę a zaczepił mnie właściciel działki poniżej i zaproponował taką cenę że mam teraz niezły dylemat ( różnica w cenie obu działek ok 50 k zł ...)

    Z minusów brak ogrodzenia tymczasowego i skrzynki z prądem ...

    Reszta mediów czyli kanalizacja oraz woda w drodze przy działce .

    Czy dwa wjazdy na działkę to plus czy minus wg Was?

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Masz z dwóch stron brak prywatności, bo drogi. Sąsiedni dom też blisko granicy.
    Wjazd od południa jest jeszcze gorszym pomysłem niż od zachodu.
    Stad niska cena. Nikt nie chce kupić.

  16. #56

    Domyślnie

    A moim zdaniem działka narożna to lepsza opcja, o ile drogi są wewnątrzosiedlowe, a nie jakieś przelotówki. Zawsze jest więcej opcji posadowienia domu, zaplanowania wejścia, wjazdu. Dodatkowo na drodze nic się nie wybuduje, więc nie będzie cienia tuż przy granicy działki. Prywatność można sobie zapewnić gęsta roślinnością i bardziej zabudowanym ogrodzeniem. Ani jedna ani druga działka nie jest duża, więc o jakiej prywatności mówimy, jak zaraz płot i dom sąsiada.
    Dowiedz się tylko jakie są wymagane linie zabudowy, żeby nie okazało się, że dom możesz postawić tylko w rogu działki.

  17. #57

    Domyślnie

    Panowie i Panie,

    Dzięki za wszystkie komentarze.

    Działka wybrana tzn 495/15 - spotkanie u notariusza umówione

    Następny etap to projekt indywidualny...

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony