dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Monika 333

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Skwierzyna
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    4

    Domyślnie Źle wykonany montaż okien

    Witam. Mam do was bardzo ważne dla mnie pytanie. Trzy miesiące temu zamówiłam u naszego lokalnego przedsiębiorcy okna wraz z montażem i obróbką. Po trzech miesiącach od montażu stojąc przy oknie i opierając ręce o parapet zauważyłam że strasznie wieje. I po ,,oględzinach,, okazało się że między oknem a parapetem jest widoczna szpara na całej długości okna i na całej długości okna wieje. Jest to na tyle duży ubytek, że jak z jednej strony tej szpary włożyłam kartę do bankomatu to wysunęła mi się ona z drugiej strony na parapet zewnętrzny.. zadzwoniłam więc do firmy która zajmowała się montażem tych okien i przyjechali dzisiaj panowie do reklamacji. Pierwsze ich słowa to były o rzeczywiście wieje. A następnie powiedzieli : ,,no co to trzeba dać silikon,,. Nie za bardzo mi się ten pomysł podobał ponieważ uważam że silikonem to jest tylko zakrycie usterki a nie usunięcie takiej szpary... Tym bardziej że ta szpara mimo tego że na kilka milimetrów nie jest to bóg wie jak wielkia, to jednak jest na wylot skoro jestem w stanie przepchać na zewnątrz przez tą szparę kartę do bankomatu. Powiedziałam im że silikonem to ja sobie mogłam robić moje stare 20-letnie okna a nie nowo co wstawione... Oczywiście robotnicy do mnie skoczyli że jestem wszechwiedząca itp itd... jednak nie zgodziłam się na taką naprawę. Jutro lub pojutrze muszę zatem iść do biura do właściciela, i przedstawić mu całą sytuację i oficjalnie zgłosić reklamację. Dla mnie ewidentnie okno jest źle osadzone na parapet przez co powstała taka szpara. Teraz kiedy u mnie jest plus 4° i nie ma wiatru, to nie chcę nawet wiedzieć jak będzie wiało kiedy przyjdzie -10 lub minus 20 stopni i zaczną się wiatry.... przecież nie po to wymieniałam okna, żeby mi spod nich wiało jak w starych dwudziestuletnich...Proszę o odpowiedź osoby które miały już do czynienia z taką reklamacją bądź się na tym znają- czy słusznie że nie zgodziłam się na naprawę tej szpary silikonem??? Czy mam prawo odmówić takiej naprawy??? Czy jest to zgodne z prawem budowlanym i taka naprawa może odbyć się za pomocą silikonu???? Czy jeżeli nie zgodzę się to mają obowiązek naprawić mi w inny sposób?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W sumie to słusznie, bo silikon tylko maskuje...
    Niedokładny montaż i tyle. Czy był demontaż parapetów? Tak czy inaczej... pewnie bez tego się nie obejdzie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Monika 333

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Skwierzyna
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    4

    Domyślnie

    Usługa wymiany okien była całościowa w jednej firmie to znaczy było wymienione okna oraz parapety zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne wszystko robiła jedna firma. Też uważam dokładnie tak samo, że silikon to jest tylko zamaskowanie usterki a nie jej naprawa... A wolałabym żeby zrobili to dobrze od razu niż później po dwóch czy trzech latach szarpać się z nimi na przykład po sądach...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No jeśli wymieniali parapety to już ewidentna niedokładność prac.
    Fakt, że karta bankomatowa mogłaby przeciąć piankę, ale zakładam że weszła lekko... z resztą przewiew przez pianę by się nie odbył.
    Pytałem dlatego, by "bronić" trochę wykonawcy - jak policzył psie pieniądze to nie chciał demontować parapetów, a wtedy wykonanie tego dokładnie jest niezmiernie trudne (co nie znaczy że nie powinni). A tak? To już rażąca niedbałość i nie powinni robić problemu z poprawą.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Monika 333

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Skwierzyna
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Podtrzymała mnie ona trochę na duchu bo już byłam załamana tym że może rzeczywiście mają rację i mogą do takiej naprawy użyć silikonu. Ale na innym forum również mówili mi że powinni to naprawić dobrze a nie silikonem. Utwierdza mnie to w przekonaniu że dobrze że nie zgodziłam się na zamaskowanie tego silikonem. Mam nadzieję że jutro właściciel tej firmy nie będzie robił problemów i zleci porządne naprawienie usterki. Myślę po prostu że pracownikom nie chce się wyrywać parapetu i na nowo wszystkiego poprawiać dlatego próbowali wcisnąć mi silikon. Niestety ale czasem tak bywa jedni przyjdą przyznają się do błędu przepraszam i poprawią bez problemu.. a z innymi same kłopoty.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika 333 Zobacz post
    Proszę o odpowiedź osoby które miały już do czynienia z taką reklamacją bądź się na tym znają- czy słusznie że nie zgodziłam się na naprawę tej szpary silikonem??? Czy mam prawo odmówić takiej naprawy??? Czy jest to zgodne z prawem budowlanym i taka naprawa może odbyć się za pomocą silikonu???? Czy jeżeli nie zgodzę się to mają obowiązek naprawić mi w inny sposób?
    1. Nie tylko słusznie, ale bardzo słusznie było nie zgodzić się na taki sposób naprawy, bo to żadna naprawa.

    2. Ma Pani prawo odmówić. Konieczność naprawy wynika z przepisów o rękojmi za wady. Naprawa jest zobowiązaniem dłużnika, a do tego typu zobowiązań stosuje się zasadę wynikającą z treści art 354 § 1 K.c. "Dłużnik, (wykonawca montażu), powinien wykonać zobowiązanie zgodnie z jego treścią i w sposób odpowiadający jego celowi społeczno-gospodarczemu oraz zasadom współżycia społecznego, a jeżeli istnieją w tym zakresie ustalone zwyczaje - także w sposób odpowiadający tym zwyczajom.

    3. Użycie silikonu nie zapewni spełnienia wymagania wynikającego z treści Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, Załącznik nr 2, pkt. 2.3.1. W budynku mieszkalnym, zamieszkania zbiorowego, użyteczności publicznej i produkcyjnym przegrody zewnętrzne nieprzezroczyste, złącza między przegrodami i częściami przegród (między innymi połączenie stropodachów lub dachów ze ścianami zewnętrznymi), przejścia elementów instalacji (takie jak
    kanały instalacji wentylacyjnej i spalinowej przez przegrody zewnętrzne) oraz połączenia okien z ościeżami należy projektować i wykonywać pod kątem osiągnięcia ich całkowitej szczelności na przenikanie powietrza

    4. Wykonawca ma obowiązek naprawy wady w taki sposób by osiągnąć wymaganą szczelność połączenia.

    Życzę powodzenia.
    PRO QUALITY

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Monika 333

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Skwierzyna
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    scorpionka

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-789
    Posty
    7

    Domyślnie

    I jak udało się rozwiązać sytuacje? Bo mam podobny problem, a mianowicie szczeliny między listwami poszerzającymi.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał scorpionka Zobacz post
    I jak udało się rozwiązać sytuacje? Bo mam podobny problem, a mianowicie szczeliny między listwami poszerzającymi.
    Kazdy przypadek może być inny i rozwiązanie nie musi się sprawdzić. Najlepiej jakby wrzuciła Pani jakieś fotki..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10

    Domyślnie

    powiedziałbym, że mój mąż i ja jesteśmy teraz średniozaawansowani do wielkich majsterkowiczów. Wyrwaliśmy łazienki, położyliśmy nowe płytki, wanny, zmiękczacze wody, prace wykończeniowe, obramienia itp. Oczywiście dysponujemy sprzętem hydraulicznym.

    Nasz dom stał się w 1978 roku i widać to po oknach. Są przestarzałe, dzięki czemu teraz zagrożona jest woda i powietrze. Mamy ponad 12 okienek, niektóre na wymiar i działają działać same, aby uzyskać pieniądze i zobaczyć oszczędności na profesjonalnym wykonaniu okienka na drugim piętrze i zakupie jakości okien

    Jak trudne jest wykonanie okien parterowych i piwnicznych? Zakładając, że wymaga to specjalnej lub specjalnej pracy ramowej. Mamy duże okna, ale są to standardowe wymiary, które mogą być używane jako zamiennik. Mam nadzieję, że jak się ociepli, proszę je wymieniać (przynajmniej te w piwnicy, są najgorsze)
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 07-06-2023 o 14:36 Powód: link

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał maynovent Zobacz post
    powiedziałbym, że mój mąż i ja jesteśmy teraz średniozaawansowani do wielkich majsterkowiczów. Wyrwaliśmy łazienki, położyliśmy nowe płytki, wanny, zmiękczacze wody, prace wykończeniowe, obramienia itp. Oczywiście dysponujemy sprzętem hydraulicznym.

    Nasz dom stał się w 1978 roku i widać to po oknach. Są przestarzałe, dzięki czemu teraz zagrożona jest woda i powietrze. Mamy ponad 12 okienek, niektóre na wymiar i działają działać same, aby uzyskać pieniądze i zobaczyć oszczędności na profesjonalnym wykonaniu okienka na drugim piętrze i zakupie jakości okien.

    Jak trudne jest wykonanie okien parterowych i piwnicznych? Zakładając, że wymaga to specjalnej lub specjalnej pracy ramowej. Mamy duże okna, ale są to standardowe wymiary, które mogą być używane jako zamiennik. Mam nadzieję, że jak się ociepli, proszę je wymieniać (przynajmniej te w piwnicy, są najgorsze)
    Fascynuje mnie inteligencja bota. Zamieszcza post w dość dobrym forum. Jeszcze jakby lepiej tłumaczył...

    Pewnie w ciągu tygodnia wróci i wrzuci link.. . pożyjemy, zobaczymy. Wykasujemy..
    Dlaczego nie kasuję od razu? Ożywia forum

    EDIT: wrócił po 3 dniach i wrzucił link do jakiegoś programu streamingowego..
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 07-06-2023 o 14:37
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony