dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Instalacja wodna pod chudziakiem

    Jako kompletny żółtodziób pochopnie powierzyłem ekipie naciągaczy wykonanie instalacji wod-kan. Dopiero teraz uświadomiłem sobie, że poza rurami kanalizacji rozłożyli w piachu również rury instalacji wodnej. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220922_180014.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	463583 Poczytałem nieco i zdaje mi się, że jest to fatalne rozwiązanie i instalacja wodna powinna zostać rozprowadzona dopiero po chudziaku i styropianie. Czy te rurki są jeszcze do uratowania? Tzn. czy można odkopać i wykorzystać później ponownie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Tu masz chyba tylko zimną wodę? To nie ma problemu. To CWU trzeba dobrze zaizolować od gruntu.

  3. #3

    Domyślnie

    Ciepłą też rozłożyli, wszystko już zakopane, ale wciąż przed wylaniem chudziaka. Stąd moje pytanie, czy po odkopaniu i rozłączeniu wszystkiego będzie można wykorzystać ponownie te rury?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żółtodziób88 Zobacz post
    po odkopaniu i rozłączeniu wszystkiego będzie można wykorzystać ponownie te rury?
    Rury tak. Tylko czy warto tyle kopać dla stu czy dwustu złotych? Jak mieszkałem w bloku to i kształtki "spółdzielniany" hydraulik rozwiercał - ale jak to będzie pod wylewką i ewentualna naprawa to spora demolka, to bym tak nie rzeźbił.

    Rury bym zostawił i zimną wodę puścił w nich. A do ciepłej wody i cyrkulacji położył nowe w połowie termoizolacji podłogi. Albo trochę wyżej - jak dajesz 20cm to tam, gdzie idą rury dałbym na chudziaka 10cm, potem 3cm na rury (bo łatwiej ciąć na wylot, niż bruzdować) i 7cm na wierzch - czyli od chudziaka będzie 10cm a od wylewki 7cm termoizolacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony