dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    889

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Położyłeś kafle i przez rok nie włączyłeś ogrzewania.
    Tak się kiedyś budowało, teraz raczej nie...
    Kończąc wątek

    Może w Rybniku są takie idealne budowy ale ja osobiście nie znam nikogo kto nie miał "pod górkę" przy budowie domu....

    Albo czeka sie na prąd, albo na gaz, albo na pompę ciepła....

    W moim przypadku wygrzewanie nie miało sensu bo odstęp między wylewkami a kafelkami to 4 miesiące. Tak też mieli wszyscy których znam i budowali dom w ostatnim czasie

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    O właśnie, dobrze, że zaznaczyłeś
    W moim przypadku

    Wygrzewanie nie jest obligatoryjne, ale nie każdy czeka rok, czy dłużej z włączeniem ogrzewania.
    A "odstęp 4 miesiące" jak najbardziej wymaga wygrzewania, o ile kafle są wieloformatowe, a ogrzewanie ma być włączone zaraz po ich położeniu, jak to miało miejsce u mnie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    U mnie wylewki anhydrytowe były robione pod koniec lutego, płytki 120x120 robione pod koniec sierpnia, a parkiet w grudniu. Obie firmy bez wygrzania podłogi i dla datkowego sprawdzenia wilgotnościomierzem nie podejmowały się tematu. Mam 2 mm fugi epoksydowej i zero pekniec.
    Plytkarze mówili że kładli już wiele razy duże formaty na podłogę i po kilku zdarzeniach typu pół roku od wyłania wylewki więc po co wygrzewac (inwestor bierze na klatę w jak popęka to nie będzie roszczeń), a potem był płacz, bo 100m2 podłogi w 70% nadawalo się do niczego.

    Poza wygrzaniem posadzki zwrócę jeszcze uwagę na że szlifowanie mleczka cementowego, co też często jest bagatelizowane, a potem płytki klawiszuja

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony