dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 119
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła Samsung EHS Mono HT Quiet 8 i 12kw, 3 fazy

    Dzień dobry,
    Czy ktoś z forumowiczów korzysta z tego wynalazku światowego potentata technologicznego? Co może powiedzieć na temat pompy - plusy i minusy.
    Mam pytanie do użytkowników z jaką minimalną mocą i jakie minimalne zużycie mają wymienione w tytule pompy? Niestety informacji o mocy do jakiej jest w stanie się zmodulować pompa nigdzie nie mogę znaleźć, a użytkownik będzie w tej kwestii najbardziej wiarygodny.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Widzę że popularność tej pompy póki co jest zerowa?

  3. #3

    Domyślnie

    Istotny jest serwis;
    - najkorzystniej blisko domu
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi się że serwis Samsunga stoi na dobrym poziomie bo to światowy potentat, podobnie jak np. Panasonic. Problem może wynikać z niepopularności.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    Wydaje mi się że serwis Samsunga stoi na dobrym poziomie bo to światowy potentat, podobnie jak np. Panasonic. Problem może wynikać z niepopularności.
    1. Pytanie czy będziesz miał serwis Samsunga czy instalatora
    2. Ogólnie z opisu pompa wygląda ok:
    - sprężarka typu scroll (lepsza od rotary)
    - pompa cicha (a to bardzo ważne)
    3. Minimalną modulacją aż tak bardzo bym się nie przejmował. Generalnie chodzi o to na ile pompa pozwala obniżyć obroty sprężarki. Tylko, że na niskich obrotach efektywność sprężarki spada (w którymś momencie to się już nie opłaca). Podłogówka lub bufor rozwiążą problem.

  6. #6

    Domyślnie

    3 fazy na 8kW pompę śmierdzi grzałkami w ilości 9kW,
    Się nie znam mam monobloka od Galmeta 8kW, który ma 1 grzałkę 3kW przy -16*C włączył grzałkę kilka razy i ona zjadła 1kWh prądu za 70gr.
    Dziś słyszałem Haiera 8kW sprężarka napierdzielała tak że z 70m ją słyszałem, Aristona 2 wentylatorowego to spokojnie z 80m słychać.
    No ale Szajsunga którego mój sąsiad zamontował w wersji cichej odradzam, z cichą pracą nie ma to nic wspólnego mójego Monobloka Galmeta/Kasai/S..(identyczna pompa tylko naklejka inna ) z 20m nie mam szansy usłyszeć.
    A to kawał pompy wymiennik prawionych rozmiarów, inny sąsiad zamontował Hewalexa 10kW który wymiary ma mniej więcej jak moja klima 3,5kW skąd to pobiera prąd z grzałki?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    1. Pytanie czy będziesz miał serwis Samsunga czy instalatora
    2. Ogólnie z opisu pompa wygląda ok:
    - sprężarka typu scroll (lepsza od rotary)
    - pompa cicha (a to bardzo ważne)
    3. Minimalną modulacją aż tak bardzo bym się nie przejmował. Generalnie chodzi o to na ile pompa pozwala obniżyć obroty sprężarki. Tylko, że na niskich obrotach efektywność sprężarki spada (w którymś momencie to się już nie opłaca). Podłogówka lub bufor rozwiążą problem.
    Bufor planuję 300l. Podłogówka i grzejniki mniej więcej pół na pół.
    Zastanawiam się czy lepszy ten samsung czy T-cap.Pierwsze nowość która może okazać się niezła, drugie to "stary" sprawdzony sprzęt......

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    3 fazy na 8kW pompę śmierdzi grzałkami w ilości 9kW,
    Się nie znam mam monobloka od Galmeta 8kW, który ma 1 grzałkę 3kW przy -16*C włączył grzałkę kilka razy i ona zjadła 1kWh prądu za 70gr.
    Dziś słyszałem Haiera 8kW sprężarka napierdzielała tak że z 70m ją słyszałem, Aristona 2 wentylatorowego to spokojnie z 80m słychać.
    No ale Szajsunga którego mój sąsiad zamontował w wersji cichej odradzam, z cichą pracą nie ma to nic wspólnego mójego Monobloka Galmeta/Kasai/S..(identyczna pompa tylko naklejka inna ) z 20m nie mam szansy usłyszeć.
    A to kawał pompy wymiennik prawionych rozmiarów, inny sąsiad zamontował Hewalexa 10kW który wymiary ma mniej więcej jak moja klima 3,5kW skąd to pobiera prąd z grzałki?
    Dlaczego śmierdzi grzałkami? Każda pompa występuje w wersji 1 i 3-fazowej, nawet chyba 14-ka.....
    Pana sąsiad ma pompę Samsunga w jakim kolorze? Bo wszystkie poprzednie modele są białe, a ta nowa w kolorze czarnym.....
    Twierdzi Pan że Galmet/ Kaisai i Samsung to to samo? Galmeta nie sprawdzałem, a Kaisai to to samo co Fox i trochę innych no name. Ciekawe pompy propanowe, ale w niskich temperaturach ich wydajność bardzo mocno spada.
    Musze zerknąć na Galmeta.
    Odnośnie Hewalexa, to mam jeden produkt z tej firmy i nic nie mogę dobrego powiedzieć. Począwszy od jakości produktu, wydajności, na podejściu do klienta i wywiązaniu się z reklamacji kończąc. Tego typu firmy powinny albo zmienić politykę albo zniknąć z rynku. Firma oparta tylko o marketing.....

  9. #9

    Domyślnie

    "GALMET" SP. Z O.O., GŁUBCZYCE
    Numer KRS:KRS 0000184832
    Numer REGON:532424225
    Numer NIP:748-150-66-32
    Kapital zakładowy:100 000,00 ZŁ
    Forma prawna:SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    "GALMET" SP. Z O.O., GŁUBCZYCE
    Numer KRS:KRS 0000184832
    Numer REGON:532424225
    Numer NIP:748-150-66-32
    Kapital zakładowy:100 000,00 ZŁ
    Forma prawna:SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
    Galmet na papierze wygląda kiepsko, jak to pompy propanowe.....

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    Bufor planuję 300l. Podłogówka i grzejniki mniej więcej pół na pół.
    Zastanawiam się czy lepszy ten samsung czy T-cap.Pierwsze nowość która może okazać się niezła, drugie to "stary" sprawdzony sprzęt......
    Zacząłbym od temperatury zasilania i sterowania, potem pompa. Podłogówka + grzejniki wymagają trochę gimnastyki (byle nie wyszło, że pompa ma grzać wodę do 55*C bo będzie drogo)

  12. #12

    Domyślnie

    Jakie jest OZC budynku??
    Jaka moc pompy samsung przy -20 C??
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Jakie jest OZC budynku??
    Jaka moc pompy samsung przy -20 C??
    Co to OZC budynku? Zapotrzebowanie na moc? Wyliczone na ciepło właściwe 11,5kw przy -20, bez zapotrzebowania na CWU.
    dodatkowym źródłem ciepła będzie tylko grzałka.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Zacząłbym od temperatury zasilania i sterowania, potem pompa. Podłogówka + grzejniki wymagają trochę gimnastyki (byle nie wyszło, że pompa ma grzać wodę do 55*C bo będzie drogo)
    Grzejniki zmieniami na 3-płytowe. Są trochę przewymiarowane, ale to raczej nie problem.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Jakie jest OZC budynku??
    Jaka moc pompy samsung przy -20 C??
    Przesyłam link do informacji na temat pompy.
    Na stronie 31 jest tabela pomp 3-fazowych 8, 12, i 14kw.
    Wydaje mi się że wygląda to dość dobrze.
    Niestety susza informacyjna odnośnie poziomu modulacji. Po walkach z wiatrakami w ogóle udało mi się dowiedzieć że to pompa inwerterowa......

    Na dole strony załącznik do pobrania.
    https://partnerhub.samsung.com/s/con...ntinent=Europe
    Ostatnio edytowane przez Grigorex ; 09-02-2023 o 22:41

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    Przesyłam link do informacji na temat pompy.
    Na stronie 31 jest tabela pomp 3-fazowych 8, 12, i 14kw.
    Wydaje mi się że wygląda to dość dobrze.
    Tak, parametry są rewelacyjne.

    Zresztą nikt jeszcze nie wymyślił sprężarki lepszej od Scroll EVI. Swoją drogą ciekawy jestem od kogo biorą sprężarki (Mitsubishi czy Copeland).

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Tak, parametry są rewelacyjne.

    Zresztą nikt jeszcze nie wymyślił sprężarki lepszej od Scroll EVI. Swoją drogą ciekawy jestem od kogo biorą sprężarki (Mitsubishi czy Copeland).
    No właśnie. I tutaj mam dylemat. Czy iść w klasykę T-cap, czy zaryzykować.
    Gra to rolę czy Mitsubishi i Copeland? Poza tym obstawiam że żadna z nich, że to patent samsunga, bo chyba nawet gdzieś dotarłem do takiego info, ale nie jestem pewien na 100%.
    Pompa powyżej 55st. na stronie zasilania, z tego co pamiętam, uruchamia grzałkę, ale biorąc pod uwagę parametry przedstawione w tabelach wychodzi to bardzo dobrze. Ciężko miałem się dokopać do informacji czy sprężarka inwerterowa, ale dotarłem do tego. Teraz chcę się dowiedzieć o minimalnych parametrach pracy, ale to już graniczy z cudem. W polskim samsungu nie wiedzą....
    Plusem jest, pomijając sprężarkę Scroll EVI, duży wymiennik i jeden wentylator, co teoretycznie może sugerować modulację do niższych wartości niż w T-capie. No i bezproblemowy gaz, przynajmniej póki co, R32. Oczywiście propan jest lepszy dla "ekologów", ale wydajność takich pomp wygląda kiepsko....
    Temperatura zasilania do 75st. też jest argumentem za (trochę przeczy to z grzałką powyżej 56st.). Mam nadzieję że dzięki forum dojdę do prawidłowego finalnego wniosku.
    Ostatnio edytowane przez Grigorex ; 10-02-2023 o 22:37

  18. #18

    Domyślnie

    Chłopie chcesz markę Premium za jakieś 45k zł, też tak mierzyłem w czerwcu/lipcu ubiegłego roku (kiedy nie miałeś co wybierać) . Wylądowałem z Galmetem monoblok 8,4kW i jest zajebisty. Mój kumpel który mieszka 15km dalej i ma lepszą chałupę i niewiele mniejszą 120m do 150m2 zużycie ma aż 20% mniejsze. On w podłogę pcha 33*C a ja muszę 42*C bo bufor kombinowany (w jednym zasobniku jest co + cwu) na rozdzielaczu skręcam w zależności od pogody.
    Pompa ta moja wielka: jest wymiennik przepotężny, ale głupia nie ma czujnika przepływu i opierdziela defrosta co około 3h. Bierze na to jakieś 6kWh miesięcznie
    Pansa T-Cap split fajny, ale czy warty swojej ceny różnica w prądzie żadna przy różnych temperaturach zasilania.

    Wiesz ja myślę że mam 20k zł w kieszeni, a on płaci o 20% niższe rachunki. Czy nasze pompy dożyją czasów zwrotu? Co mnie to obchodzi jak padnie za 2 lata kupię tańszego Haiera za 12k zł. dołożę bufor z grzałką 3kW na wypadek mrozów poniżej -12*C.
    U kitajców jest 6 fabryk które klepią pompy ciepła, różnią się naklejką a części są identyczne, lubisz płacić za firmę OK szanuję. Poczekasz dłużej na serwis?

    Moja od września opędzlowała niespełna 3180kWh za jakieś 2400zł Dużo nie dużo... stara chałupa z 1952r z podłogówką: jaką nikt nie wie. izolacja słaba 10 cm ściana i 10 cm dach i sufit 7m nad podłogą. Dobudówka z 2020r zajebiście ocieplona 15cm grafit ściana, 40 cm wełny sufit. w większości domu rekuperacja

    ooo słyszę w salonie żę robi defrosta,,,, -takiego wała na grzejniku się włączyły 2 wentylatory.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 10-02-2023 o 23:32
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    Temperatura zasilania do 75st. też jest argumentem za (trochę przeczy to z grzałką powyżej 56st.). Mam nadzieję że dzięki forum dojdę do prawidłowego finalnego wniosku.
    Pompa włącza sobie grzałkę tylko wtedy gdy potrzeba. To znaczy kiedy sprężarka nie jest w stanie zaspokoić całego zapotrzebowania. Istotna jest ta tabelka na stronie 31. Np dla temp zewn. -30*C i temperatury zasilania 55*C sprężarka może maksymalnie dostarczyć 9.23kW, potrzebujesz 12kW - pompa dodatkowo włączy grzałkę 3kW. Zwróć uwagę, że ta sama pompa w wersji 220V (strona 30) słabiej się moduluje, przez co w większym stopniu może potrzebować grzałki.

    Raczej wątpię by sprężarki robili sami. Grupa Bosh (Bosh, Buderus, Junkers) kupuje, tak samo Vailliant, NIBE. Samsung chyba aż tyle pomp ciepła nie robi by miał mieć swoje sprężarki...

    A jak wygląda serwis / gwarancja (producenta czy instalatora oraz ile lat)?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Co mnie to obchodzi jak padnie za 2 lata kupię tańszego Haiera za 12k zł. dołożę bufor z grzałką 3kW na wypadek mrozów poniżej -12*C.
    Dziwna ta kalkulacja, że niby opłaca się za 25k kupić pompę która ma wytrzymać 2 lata. Taki TCAP z dobrze wykonaną instalacją to powinien 15 lat pochodzić. Policz sobie ile w tym czasie wydasz na różne chińsko podobne produkty starczające na 2 lata i dolicz te 20% na prąd i ciekawe jak to ma się niby opłacić...

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony