dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 119
  1. #21

    Domyślnie

    T Cap to w tym momencie słaba pompa ciepła w maksymalnych pieniądzach. Moja ogarnia temat i to bez problemu jak pisałem może wziąć 200kWh więcej ale muszę grzać więcej. Jak kto lubi T Cap bierze za 45+ k zł ja dostałem Galmeta. Jak się spierdzieli wezmę Haiera za 12k zł.
    Dołożę ino w złotówkach jak bardzo więcej porównując do Tcap 350zł/m-ce?
    Jedne wrotki są w środku i przekonałem się. 45+ zł, czy 12,5k zł. Różnica w prądzie w grznicach 20%
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 11-02-2023 o 00:24
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    I tutaj mam dylemat. Czy iść w klasykę T-cap, czy zaryzykować.
    Przestudiuj 959 stron na temat Panasonica ;https://forum.muratordom.pl/showthre...quarea/page959
    Nie ma skarg na jego pracę czy awaryjność;
    - a to jest duży plus dodatni
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Pompa włącza sobie grzałkę tylko wtedy gdy potrzeba. To znaczy kiedy sprężarka nie jest w stanie zaspokoić całego zapotrzebowania. Istotna jest ta tabelka na stronie 31. Np dla temp zewn. -30*C i temperatury zasilania 55*C sprężarka może maksymalnie dostarczyć 9.23kW, potrzebujesz 12kW - pompa dodatkowo włączy grzałkę 3kW. Zwróć uwagę, że ta sama pompa w wersji 220V (strona 30) słabiej się moduluje, przez co w większym stopniu może potrzebować grzałki.

    Raczej wątpię by sprężarki robili sami. Grupa Bosh (Bosh, Buderus, Junkers) kupuje, tak samo Vailliant, NIBE. Samsung chyba aż tyle pomp ciepła nie robi by miał mieć swoje sprężarki...

    A jak wygląda serwis / gwarancja (producenta czy instalatora oraz ile lat)?
    Gwarancja 5 lat na całość. Samsung w fotografii zrobił własną matrycę która mogły zmieść canona i Nikona. Firmy wykupiły patent i Samsung skończył z foto.
    Liczę że tutaj z patentem może być podobnie.
    Na papierze wygląda lepiej od Panasa, ale jak jest faktycznie to dopiero wyjdzie.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    Gwarancja 5 lat na całość. Samsung w fotografii zrobił własną matrycę która mogły zmieść canona i Nikona. Firmy wykupiły patent i Samsung skończył z foto.
    Liczę że tutaj z patentem może być podobnie.
    Na papierze wygląda lepiej od Panasa, ale jak jest faktycznie to dopiero wyjdzie.
    Sprężarki śrubowe (scroll) i rotacyjne (rotary) są na rynku od co najmniej kilkudziesięciu lat. Technologia EVI też nie jest nowa. Scroll jest zdecydowanie lepsze pod względem parametrów (efektywności) i trwałości. Za to sprężarka rotary jest ze 3 razy tańsza i bardziej kompaktowa (przy tym samym rozmiarze oferuje dużo większe moce).

    Sprężarki Scroll EVI zazwyczaj montowane są w najdroższych topowych modelach pomp ciepła różnych producentów. Nie jest to jakaś nowość wymyślona przez Samsunga. Z tego co się nie mylę to Panasonic TCAP ma sprężarkę rotacyjną - stąd różnica.
    Ostatnio edytowane przez trapper ; 12-02-2023 o 11:27

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Sprężarki śrubowe (scroll) i rotacyjne (rotary) są na rynku od co najmniej kilkudziesięciu lat. Technologia EVI też nie jest nowa. Scroll jest zdecydowanie lepsze pod względem parametrów (efektywności) i trwałości. Za to sprężarka rotary jest ze 3 razy tańsza i bardziej kompaktowa (przy tym samym rozmiarze oferuje dużo większe moce).

    Sprężarki Scroll EVI zazwyczaj montowane są w najdroższych topowych modelach pomp ciepła różnych producentów. Nie jest to jakaś nowość wymyślona przez Samsunga. Z tego co się nie mylę to Panasonic TCAP ma sprężarkę rotacyjną - stąd różnica.
    Czyli wynika z tego że Samsung może okazać się lepszym wyborem niż T-cap? biorąc jeszcze pod uwagę fakt podobnej ceny......

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Przestudiuj 959 stron na temat Panasonica ;https://forum.muratordom.pl/showthre...quarea/page959
    Nie ma skarg na jego pracę czy awaryjność;
    - a to jest duży plus dodatni
    Masz rację. Problem z tym że na temat Samsunga póki co informacji brak. :/

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Przestudiuj 959 stron na temat Panasonica ;https://forum.muratordom.pl/showthre...quarea/page959
    Nie ma skarg na jego pracę czy awaryjność;
    - a to jest duży plus dodatni
    Faktycznie... nie ma skarg zupełnie jak na Haiera który okazuje się że przy -22*C daje radę grzać do 58*C. Z COP powyżej 2,3.
    Ale Haier kosztuje 12k zł, a Szajsung ponad 30k zł.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Faktycznie... nie ma skarg zupełnie jak na Haiera który okazuje się że przy -22*C daje radę grzać do 58*C. Z COP powyżej 2,3.
    Ale Haier kosztuje 12k zł, a Szajsung ponad 30k zł.
    O jakim modelu mówisz? Jakieś materiały? Bo z tego co mają na stronie to najmocniejszy monoblock 16kW przy temp. 2*C ma moc 10,17kW. Resztę parametrów podają dla temp. +7*C... No i cena tego monoblocka nie jest 12k...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    Czyli wynika z tego że Samsung może okazać się lepszym wyborem niż T-cap? biorąc jeszcze pod uwagę fakt podobnej ceny......
    Technicznie ma lepsze (i droższe) rozwiązania. Pytanie czy na czymś innym nie przyoszczędzili. Daikina na Scroll EVI na pewno można polecić. Z drugiej strony na południu Europy dość dużo klimatyzatorów Samsunga.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Technicznie ma lepsze (i droższe) rozwiązania. Pytanie czy na czymś innym nie przyoszczędzili. Daikina na Scroll EVI na pewno można polecić. Z drugiej strony na południu Europy dość dużo klimatyzatorów Samsunga.
    Problem w tym że Daikin sporo droższy od Panasonica i Samsunga.....
    Powiem szczerze że gdybym dostał konkretne informacje o zakresie modulacji pompy Samsung w dół oraz zużycia prądu i byłyby przynajmniej porównywalne do T-cap, to poszedłbym w Samsunga. Choć przypuszczam że może to wyglądać lepiej niż w przypadku Panasa......
    Samsung czasem wrzuca na rynek nieoczekiwane niespodzianki w dobrej cenie. Tak wszedł na rynek smartfonów - eliminując innych potentatów, a podobnie mogło być w przypadku fotografii gdyby nie skrzyknęło się w tej sprawie 2 możnych.......

  11. #31

    Domyślnie

    Dla mnie wybór jest jasny--Tylko T Cap
    3 lata temu też stałem przed dylematem -dziś z pełną swiadomością twierdzę że wybór był b.dobry
    Nikogo oczywiście nie namawiam na T Capa lecz nie ma tu co porównywać tej PC do Szajsunga
    Jak porównanie to zwykły Panas i Szajsung.
    Bo T cap to zupełnie inna PC.
    Powodzenia i zadowolenia z wyboru
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Może to i dobry produkt ten Samsung ale ostatnio widze duże wzmożenie w "mówieniu o tym". Widać to na soszial mediach i tu na grupie. Nie chcę szukać teorii spiskowych ale czyżby 'marketing szeptany'?

  13. #33

    Domyślnie

    Bierz najtańszą.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    O jakim modelu mówisz? Jakieś materiały? Bo z tego co mają na stronie to najmocniejszy monoblock 16kW przy temp. 2*C ma moc 10,17kW. Resztę parametrów podają dla temp. +7*C... No i cena tego monoblocka nie jest 12k...
    Ostatnio na kanale klimatyzacja katowice pojawiła się godzinne testowanie Haiera zerknij sobie.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ostatnio na kanale klimatyzacja katowice pojawiła się godzinne testowanie Haiera zerknij sobie.
    Klimatyzacja katowice mocno straciła na wiarygodności. Poza tym mówią tam mało ważne pierdoły.....

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Bierz najtańszą.
    Chcę lepszą
    A cena T-capa i nowego Samsunga jest bardzo podobna. Widzę że masz poprzednią generację. Co możesz o niej powiedzieć?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Może to i dobry produkt ten Samsung ale ostatnio widze duże wzmożenie w "mówieniu o tym". Widać to na soszial mediach i tu na grupie. Nie chcę szukać teorii spiskowych ale czyżby 'marketing szeptany'?
    Na papierze wygląda ciekawie. Poza tym pojawiła się w październiku czy listopadzie zeszłego roku, więc marketing konieczny.....

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Dla mnie wybór jest jasny--Tylko T Cap
    3 lata temu też stałem przed dylematem -dziś z pełną swiadomością twierdzę że wybór był b.dobry
    Nikogo oczywiście nie namawiam na T Capa lecz nie ma tu co porównywać tej PC do Szajsunga
    Jak porównanie to zwykły Panas i Szajsung.
    Bo T cap to zupełnie inna PC.
    Powodzenia i zadowolenia z wyboru
    Dzięki!!
    Pewnie jak nie znajdę konkretów to tak się skończy.

  19. #39

    Domyślnie

    Trapper
    Samsung ma sprężarkę scroll Evi własnego patentu - tak jak myślałem.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    Klimatyzacja katowice mocno straciła na wiarygodności. Poza tym mówią tam mało ważne pierdoły.....
    Liczą się fakty, testy a nie domysły. Ty możesz twierdzić że ziemia jest płaska, a słońce krąży wokół ziemi.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony