dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 119
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Liczą się fakty, testy a nie domysły. Ty możesz twierdzić że ziemia jest płaska, a słońce krąży wokół ziemi.
    No właśnie pytam o fakty, a nie radosną twórczość na youtoube.

    Wg karty katalogowej to żadna z pomp Haier nie da rady dostarczyć 10.5kW. Jest wprawdzie jeden monoblock 16kW, ale klasy A+ (55*C)/A++ (35*C), ale on ma te 16kW przy +7*C, a potem moc spada. Przy temp. ujemnych w ogóle nie podają mocy, ani sprawności.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    Trapper
    Samsung ma sprężarkę scroll Evi własnego patentu - tak jak myślałem.
    Zakładam, że byś chciał, żeby pompa posłużyła Ci jakieś 15 lat - w tym kontekście to dodatkowe ryzyko. Mogła im się udać lub nie. Za 10 lat się okaże...

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    No właśnie pytam o fakty, a nie radosną twórczość na youtoube.

    Wg karty katalogowej to żadna z pomp Haier nie da rady dostarczyć 10.5kW. Jest wprawdzie jeden monoblock 16kW, ale klasy A+ (55*C)/A++ (35*C), ale on ma te 16kW przy +7*C, a potem moc spada. Przy temp. ujemnych w ogóle nie podają mocy, ani sprawności.
    Wiesz nie mnie oceniać montera klimatyzacji do oceny danej pompy od tego są suche fakty na ulotce reklamowej i to napisze inny człowiek w fabryce którego też można nazwać że propaguje radosną twórczość. Reasumując skoro widzę że pompa przy -20*C produkuje wodę o temperaturze ponad 50*C, i to samo twierdzi ciepłomierz to wg. Ciebie jest to radosna twórczość OK masz do tego prawo.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Liczą się fakty, testy a nie domysły. Ty możesz twierdzić że ziemia jest płaska, a słońce krąży wokół ziemi.
    Dlatego zadałem temat, bo mam nadzieję że domysły przerodzą się w pewne informacje

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Zakładam, że byś chciał, żeby pompa posłużyła Ci jakieś 15 lat - w tym kontekście to dodatkowe ryzyko. Mogła im się udać lub nie. Za 10 lat się okaże...
    Panas daje 5 lat na samą sprężarkę, Samsung na całość. Ponadto scroll jest trwalszym rozwiązaniem - przynajmniej w teorii - bo to model Samsunga a nie, już sprawdzonych producentów. Poprzednią koreańską generację z twin rotary można uznać za solidny produkt, lepszy od średniej, ale nie z najwyższej półki...
    No cóż - jeżeli nie dotrę do informacji które potrzebuję to albo zaryzykuję, albo, co bardziej prawdopodobne, pójdę w klasykę 9kw T-cap.

  6. #46

    Domyślnie

    Był czas ,że i Panas dawał 5lat.... Jak potrzebował sprzedaży.... Teraz ta idzie dobrze i bez dodatkowych "zachęt"...

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Był czas ,że i Panas dawał 5lat.... Jak potrzebował sprzedaży.... Teraz ta idzie dobrze i bez dodatkowych "zachęt"...
    Teoretycznie sprężarka Scroll ma większą żywotność od twin rotary - teoretycznie...

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    Panas daje 5 lat na samą sprężarkę, Samsung na całość. Ponadto scroll jest trwalszym rozwiązaniem - przynajmniej w teorii - bo to model Samsunga a nie, już sprawdzonych producentów. Poprzednią koreańską generację z twin rotary można uznać za solidny produkt, lepszy od średniej, ale nie z najwyższej półki...
    No cóż - jeżeli nie dotrę do informacji które potrzebuję to albo zaryzykuję, albo, co bardziej prawdopodobne, pójdę w klasykę 9kw T-cap.
    Powiem Tak-- jak już podejmiesz decyzję i ten wybór padnie na T Cap to za rok sam stwierdzisz że Dobrze zrobiłem
    I tylko będziesz się śmiał z tych dzisiejszych swoich wypowiedzi.
    Powodzenia w wyborze
    Weź tak pod uwagę osoby które tu na forum piszą
    Ile tych osób jest właśnie z panasami. Fakt na innych forach są inni lecz czy ich jest tak DUŻO JAK NAS ?
    I czy my narzekamy na swe wybory?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  9. #49

    Domyślnie

    Też proponuję T cap, jednak to pytanie o zabność portfela mniej zapłacę za monobloka i jego pobór około 1400zł. A różnica w cenie pomp raczaj 2 krotna liczona w około 25k zł.. Ostatnio koleżanka dzwoniła z okolic Ełku że 78000 zł liczyli za tę pompę w wersji 9kW albo +/- 2kW

    Ja montowałem za 35k zł a ona ma za ponad 78000zł.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 14-02-2023 o 21:16
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Powiem Tak-- jak już podejmiesz decyzję i ten wybór padnie na T Cap to za rok sam stwierdzisz że Dobrze zrobiłem
    I tylko będziesz się śmiał z tych dzisiejszych swoich wypowiedzi.
    Powodzenia w wyborze
    Weź tak pod uwagę osoby które tu na forum piszą
    Ile tych osób jest właśnie z panasami. Fakt na innych forach są inni lecz czy ich jest tak DUŻO JAK NAS ?
    I czy my narzekamy na swe wybory?
    I m.in. to że T-cap jest sprawdzoną pompą jest jej największą przewaga....

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Też proponuję T cap, jednak to pytanie o zabność portfela mniej zapłacę za monobloka i jego pobór około 1400zł. A różnica w cenie pomp raczaj 2 krotna liczona w około 25k zł.. Ostatnio koleżanka dzwoniła z okolic Ełku że 78000 zł liczyli za tę pompę w wersji 9kW albo +/- 2kW

    Ja montowałem za 35k zł a ona ma za ponad 78000zł.
    Ceny stają się powoli chore....

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Też proponuję T cap, jednak to pytanie o zabność portfela mniej zapłacę za monobloka i jego pobór około 1400zł. A różnica w cenie pomp raczaj 2 krotna liczona w około 25k zł.. Ostatnio koleżanka dzwoniła z okolic Ełku że 78000 zł liczyli za tę pompę w wersji 9kW albo +/- 2kW

    Ja montowałem za 35k zł a ona ma za ponad 78000zł.
    Za 78k zł to już można myśleć o pompie gruntowej.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Za 78k zł to już można myśleć o pompie gruntowej.
    Oraz resublimacyjnej - która też jest świetnym rozwiązaniem.

  14. #54

    Domyślnie

    A co w niej takiego świetnego , oprócz braku wentylatora ?

  15. #55

    Domyślnie

    Czy mówimy o tym urządzeniu, bo nic innego mi się nie wyszukało.

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...a-ciep%C5%82a/

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Czy mówimy o tym urządzeniu, bo nic innego mi się nie wyszukało.

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...a-ciep%C5%82a/
    Nie. Projekt dr-a Raszewskiego z Wrocławia.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    A co w niej takiego świetnego , oprócz braku wentylatora ?
    To że temperaturę pozyskuje z wilgoci w powietrzu, że nie potrzebuje czasu na start i stop, że się nie rozmraża. W polskim patencie minusem jest sprężarka on/off, ale w przypadku tej pompy może to nie grać roli......

  18. #58

    Domyślnie

    Ok , ale gdzie są plusy ?
    To ,że "temperaturę pozyskuje z wilgoci" nie jest plusem.
    Nie ma wentylatora ok ale czy ma sprężarkę dobrze wyciszoną na zewnątrz , czy tak jak gruntowa cały hałas w domu ?
    Niie rozmraża się ? Ale wodę chyba zosawia pod sobą.... Najważniejsze , czy COP ma lepsze od powietrznej PC ?

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Też proponuję T cap, jednak to pytanie o zabność portfela mniej zapłacę za monobloka i jego pobór około 1400zł. A różnica w cenie pomp raczaj 2 krotna liczona w około 25k zł.. Ostatnio koleżanka dzwoniła z okolic Ełku że 78000 zł liczyli za tę pompę w wersji 9kW albo +/- 2kW

    Ja montowałem za 35k zł a ona ma za ponad 78000zł.
    A mnie T Cap 9kW w 2020r wyszedł 16k
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Za 78k zł to już można myśleć o pompie gruntowej.
    Poczytaj proszę na FM gruntowych jak płaczą na temp. dolnego źródła
    Po za tym przez wiekszość sezonu grzewczego PC pow, ma lepsze warunki do pracy
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony