dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 119 z 119
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Kużwa dla 3F zabezpieczenie 30A ??????????????????????
    Tam jest 16A
    Jak grzeje wodę CWU ?????????????? Skoro tam dogrzewa do 60*C
    Ha ha do 35*C no chyba że tyle potrzeba na OP to zgoda
    lecz możliwości tej PC są spoooooooooro wyższe.
    Przeinaczasz i kręcisz

    Mój oryginalny wpis odnośnie możliwości TCAPa

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Panasonic mocą elektryczną sprężarki to się nie chwali. Z tego co pamiętam to TCAP 12 (3 fazowy) przy -20*C dawał radę uciągnąć chyba 35*C przy zużyciu energii elektrycznej ponad 8kW (zakładam że większość to sprężarka).
    Powiem łopatologicznie:
    1. Uważam, że TCAP ma bardzo mocną sprężarkę, która przy podłogówce (35*C) pozwala zapewnić moc nominalną (12kW) aż do -20*C bez użycia grzałki. Inne pompy zdecydowanie wcześniej będzą posiłkowały się grzałką
    2. Tym niemniej okupione to jest niższą klasą energetyczną: TCAP WH-SXC12H9E8 ma klasę energetyczną dla podłogówki (35*C) jedynie A++, są pompy np. Samsung EHS które mają A+++ ( o 1 plus więcej)
    3. Analogicznie problemem V8 nie jest brak mocy lecz spalanie, szczególnie w warunkach gdy ta moc nie jest potrzebna.
    4. Nie tylko chodzi o to na ile silnik V8 da się zmodulować do pracy na niskiej mocy. Istotna jest utrata efektywności enegetycznej wynikająca z pracy na ułamku swoich możliwości, podobnie jest z pompą ciepła (dlatego tak ważny jest dobór pompy ciepła - kupowanie pompy ciepła na wyrost nie jest dobrym pomysłem).
    5. TCAP może być dobrym wyborem jak często występują mocno ujemne temperatury (klimat chłodny). Jak mrozy występują sporadycznie bardziej opłaca się kupić pompę ciepła ze słabszą sprężarką, która będzie miała lepszą efektywność przy dodatnich temperaturach, a przy -15*C dogrzeje grałką. Przewaga TCAPa nad innymi pompami jest właśnie przy mrozach.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Przeinaczasz i kręcisz

    Mój oryginalny wpis odnośnie możliwości TCAPa



    Powiem łopatologicznie:
    1. Uważam, że TCAP ma bardzo mocną sprężarkę, która przy podłogówce (35*C) pozwala zapewnić moc nominalną (12kW) aż do -20*C bez użycia grzałki. Inne pompy zdecydowanie wcześniej będzą posiłkowały się grzałką
    2. Tym niemniej okupione to jest niższą klasą energetyczną: TCAP WH-SXC12H9E8 ma klasę energetyczną dla podłogówki (35*C) jedynie A++, są pompy np. Samsung EHS które mają A+++ ( o 1 plus więcej)
    3. Analogicznie problemem V8 nie jest brak mocy lecz spalanie, szczególnie w warunkach gdy ta moc nie jest potrzebna.
    4. Nie tylko chodzi o to na ile silnik V8 da się zmodulować do pracy na niskiej mocy. Istotna jest utrata efektywności enegetycznej wynikająca z pracy na ułamku swoich możliwości, podobnie jest z pompą ciepła (dlatego tak ważny jest dobór pompy ciepła - kupowanie pompy ciepła na wyrost nie jest dobrym pomysłem).
    5. TCAP może być dobrym wyborem jak często występują mocno ujemne temperatury (klimat chłodny). Jak mrozy występują sporadycznie bardziej opłaca się kupić pompę ciepła ze słabszą sprężarką, która będzie miała lepszą efektywność przy dodatnich temperaturach, a przy -15*C dogrzeje grałką. Przewaga TCAPa nad innymi pompami jest właśnie przy mrozach.

    Dokładnie tak jak ci @marcinnn napisał
    Idź do przedszkola

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Panasonic mocą elektryczną sprężarki to się nie chwali. Z tego co pamiętam to TCAP 12 (3 fazowy) przy -20*C dawał radę uciągnąć chyba 35*C przy zużyciu energii elektrycznej ponad 8kW (zakładam że większość to sprężarka).

    Cyt. Przy zużyciu energii elektrycznej ponad 8kW
    Dokształć się Abyś wiedział co to jest
    a) kW
    b) kWh
    I jak to jest z tymi zabezpieczeniami w PC 3F 30A ha ha ha
    Posty wyżej bylo o on off a ty za przykład dałes silnik V8 -gdzie on jest on off?????
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 19-02-2023 o 18:32
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post

    Nie kłam.
    Napisałem że przy temp zew, -20*C TCAP (3 fazowy) daje rade wyciągnąć 35*C.

    A zabezpieczanie to powinno być 30A (zgodnie z dokumentacją)
    COŚ TU NABAZGRAŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!
    PC 3F i zabezpieczenie 30A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Chłopie wróć do przedszkola bo na forum se nie możesz dać rady. A od kłapania gębą mądrości ci nie przybędzie.
    Nie wiem w czy masz problem.

    1. Silniki inwerterowe klasyfikowane są jako silniki bezszczotkowe prądu stałego (BLDC)
    2. W pompach ciepła różne są rodzaje przetworników inwerterowych. To co idzie na uzwojenia silnika nie do końca musi wyglądać jak sinusoidalny trójfazowy prąd zmienny występujące w sieci elektrycznej. Poniżej artykuł opisujący sterowanie inwerterowe w pompach ciepła.
    https://szkolenia.klima-therm.com/fi...ja_10-2012.pdf

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Panasonic mocą elektryczną sprężarki to się nie chwali. Z tego co pamiętam to TCAP 12 (3 fazowy) przy -20*C dawał radę uciągnąć chyba 35*C przy zużyciu energii elektrycznej ponad 8kW (zakładam że większość to sprężarka).

    Cyt. Przy zużyciu energii elektrycznej ponad 8kW
    Dokształć się Abyś wiedział co to jest
    a) kW
    b) kWh
    Czepiasz się słówek. Przy -20*C i mocy grzewczej 12kW, pompa generowała obciążenie sieci elektryczne na poziomie 8kW prądu.
    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    I jak to jest z tymi zabezpieczeniami w PC 3F 30A ha ha ha
    Posty wyżej bylo o on off a ty za przykład dałes silnik V8 -gdzie on jest on off?????
    Przerzyj historię konwersacji. 30A to akurat dotyczyło pompy 1F, gdzie Ty twierdziełeś , że jest mniej.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post

    Nie kłam.
    Napisałem że przy temp zew, -20*C TCAP (3 fazowy) daje rade wyciągnąć 35*C.

    A zabezpieczanie to powinno być 30A (zgodnie z dokumentacją)
    KTO TO PISAŁ
    O 3F i 30A
    I jeszcze raz wiesz co to kWh a co to kW ??????????????????????????
    Tak właśnie twierdzę bo instalator tak powiedział pomimo że w DTR jest 30A
    A są w ogóle takie 30A----- pytałem cię o to ???????
    Bo 32A to są
    Powiem więcej dla 1F i wody na CO do ( +47*C ) i zew ( -19) tyle sprawdziłem wystarczy nawet 20A
    Problem pojawia się gdy grzejemy CWU na bezpieczniku 20A bo tam wodę PC grzeje do 60*C
    i jak jest na zewnątrz (-19*C ) to wywali bezpiecznik a 25A wystarcza.bo max jaki PC pobiera to 4,2 ---do 4,6 więcej nie będzie ni huhu dla CWU
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 19-02-2023 o 20:36
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Nie wiem w czy masz problem.

    1. Silniki inwerterowe klasyfikowane są jako silniki bezszczotkowe prądu stałego (BLDC)
    2. W pompach ciepła różne są rodzaje przetworników inwerterowych. To co idzie na uzwojenia silnika nie do końca musi wyglądać jak sinusoidalny trójfazowy prąd zmienny występujące w sieci elektrycznej. Poniżej artykuł opisujący sterowanie inwerterowe w pompach ciepła.
    https://szkolenia.klima-therm.com/fi...ja_10-2012.pdf
    Problem mam w tym że nie wiesz w którym kościele dzwoni dzwon w Polsce a gadasz jakbyś wszelkie rozumy zjadł.Gadać o silnikach w pompach ciepła, prawie jak o przewodach w PV. Chłopie MYŚL!!!

    Masz potrzebę to wkleję Ci artykuł dlaczego nie staje konar jak masz zbyt mało wiedzy o pompach ciepła.
    Chłopie mamy i samo się ciepło robi
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 19-02-2023 o 20:45
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #108

    Domyślnie

    Czyli widzę że na temat pompy z tytułu posta nic się już nie dowie...

  9. #109

    Domyślnie

    I cisza nastała.... :/

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    I cisza nastała.... :/
    Również liczyłem na merytoryczną dyskusję. Po ciężkiej awarii obecnego systemu i znacznym obniżeniu się lustra wody czasu miałem niewiele jak na taką inwestycję. Ja osobiście po konsultacjach zdecydowałem się w nią zainwestować, Dziś kończy się instalacja i mam nadzieję, że nie będę żałować. Opinie zaufanych instalatorów zdecydowanie na plus. Niestety niska wiarygodność testów ze względu na niewielką ilość obecnie zainstalowanych instalacji. Co ciekawe Samsung ponoć szykuje rewolucję w dziedzinie obsługi on-line, w grę również wchodzi zmiana softu i poszerzenie funkcjonalności aplikacji. Do tego natężenie obecnie prowadzonych szkoleń i audytów daje do myślenia. Wszyscy jednogłośnie zalecali montaż dodatkowego modułu MIM-H04EN do tej serii co ma być kluczowe w dalszej obsłudze, pomimo wątpliwej obecnie funkcjonalności chociażby aplikacji. Minusy które zauważyłem do tej pory to bardzo rygorystyczne podejście do sposobu montażu, przewody elektryczne (baaardzo dziwnie przemyślane pod względem ściśle określonej długości bez możliwości przedłużenia/skrócenia), orurowanie czujników, osprzęt sterujący, określona podstawa - wszystko bezdyskusyjnie MUSI być zgodne ze schematem aby zachować parametry, które co tu dużo pisać są obiecujące. Niestety mocno to komplikuje usytuowanie reszty systemu w niewielkiej "kotłowni" i co za tym idzie wzrost kosztów instalacyjnych. Jedno jest bezdyskusyjne moim zdaniem. Wygląd zewnętrzny - obłędny. Powodzenia przy wyborze.

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yahoss Zobacz post
    Również liczyłem na merytoryczną dyskusję. Po ciężkiej awarii obecnego systemu i znacznym obniżeniu się lustra wody czasu miałem niewiele jak na taką inwestycję. Ja osobiście po konsultacjach zdecydowałem się w nią zainwestować, Dziś kończy się instalacja i mam nadzieję, że nie będę żałować. Opinie zaufanych instalatorów zdecydowanie na plus. Niestety niska wiarygodność testów ze względu na niewielką ilość obecnie zainstalowanych instalacji. Co ciekawe Samsung ponoć szykuje rewolucję w dziedzinie obsługi on-line, w grę również wchodzi zmiana softu i poszerzenie funkcjonalności aplikacji. Do tego natężenie obecnie prowadzonych szkoleń i audytów daje do myślenia. Wszyscy jednogłośnie zalecali montaż dodatkowego modułu MIM-H04EN do tej serii co ma być kluczowe w dalszej obsłudze, pomimo wątpliwej obecnie funkcjonalności chociażby aplikacji. Minusy które zauważyłem do tej pory to bardzo rygorystyczne podejście do sposobu montażu, przewody elektryczne (baaardzo dziwnie przemyślane pod względem ściśle określonej długości bez możliwości przedłużenia/skrócenia), orurowanie czujników, osprzęt sterujący, określona podstawa - wszystko bezdyskusyjnie MUSI być zgodne ze schematem aby zachować parametry, które co tu dużo pisać są obiecujące. Niestety mocno to komplikuje usytuowanie reszty systemu w niewielkiej "kotłowni" i co za tym idzie wzrost kosztów instalacyjnych. Jedno jest bezdyskusyjne moim zdaniem. Wygląd zewnętrzny - obłędny. Powodzenia przy wyborze.
    Na jaki model się Pan zdecydował? Problem w tym że nawet montażyści "dedykowani" przez Samsunga preferują raczej Panasonica, mitsubishi czy daikina. Żaden z których rozmawiałem nie montował jeszcze nowego Samsunga.
    Pan już po montażu czy przed?

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    Na jaki model się Pan zdecydował? Problem w tym że nawet montażyści "dedykowani" przez Samsunga preferują raczej Panasonica, mitsubishi czy daikina. Żaden z których rozmawiałem nie montował jeszcze nowego Samsunga.
    Pan już po montażu czy przed?
    Jest poślizg, dziś będzie uruchomiona i mam umówiony odbiór przez serwis. Decyzja, po pomiarach kilku niezależnych od siebie osób zapadła na 12kv przy 200m2, grzejniki, woda i podłogówka, 2 piętra, dom 15lat docieplony. Żadnych "marketowych" podzespołów, wszystko spełniające ściśle określone normy. Niestety to też generuje koszty. W mojej okolicy jest kilka tego typu instalacji, które pracują od niedawna, więc ciężko [pisać o wynikach testów. Do tej pory uwag nie było, problemy kosmetyczne dotyczące tylko konfiguracji dostępnego softu. Nie mnie oceniać kto co preferuje, jest to pompa w sporym stopniu innowacyjna co może budzić wątpliwości. Nawet moi monterzy konsultują w trakcie montażu niektóre aspekty z serwisem. Każdy wybór wiąże się z ryzykiem, które należy wziąć pod uwagę i ponieść ewentualne konsekwencje.

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yahoss Zobacz post
    Jest poślizg, dziś będzie uruchomiona i mam umówiony odbiór przez serwis. Decyzja, po pomiarach kilku niezależnych od siebie osób zapadła na 12kv przy 200m2, grzejniki, woda i podłogówka, 2 piętra, dom 15lat docieplony. Żadnych "marketowych" podzespołów, wszystko spełniające ściśle określone normy. Niestety to też generuje koszty. W mojej okolicy jest kilka tego typu instalacji, które pracują od niedawna, więc ciężko [pisać o wynikach testów. Do tej pory uwag nie było, problemy kosmetyczne dotyczące tylko konfiguracji dostępnego softu. Nie mnie oceniać kto co preferuje, jest to pompa w sporym stopniu innowacyjna co może budzić wątpliwości. Nawet moi monterzy konsultują w trakcie montażu niektóre aspekty z serwisem. Każdy wybór wiąże się z ryzykiem, które należy wziąć pod uwagę i ponieść ewentualne konsekwencje.
    "Po pomiarach" przepraszam czego?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yahoss Zobacz post
    Jest poślizg, dziś będzie uruchomiona i mam umówiony odbiór przez serwis. Decyzja, po pomiarach kilku niezależnych od siebie osób zapadła na 12kv przy 200m2, grzejniki, woda i podłogówka, 2 piętra, dom 15lat docieplony. Żadnych "marketowych" podzespołów, wszystko spełniające ściśle określone normy. Niestety to też generuje koszty. W mojej okolicy jest kilka tego typu instalacji, które pracują od niedawna, więc ciężko [pisać o wynikach testów. Do tej pory uwag nie było, problemy kosmetyczne dotyczące tylko konfiguracji dostępnego softu. Nie mnie oceniać kto co preferuje, jest to pompa w sporym stopniu innowacyjna co może budzić wątpliwości. Nawet moi monterzy konsultują w trakcie montażu niektóre aspekty z serwisem. Każdy wybór wiąże się z ryzykiem, które należy wziąć pod uwagę i ponieść ewentualne konsekwencje.
    A jest Pan w stanie wskazać do jakiej minimalnej mocy moduluje się pompa i jakie jest minimalne zużycie prądu?
    Bo od tych kwestii rozpocząłem temat, a teraz jest idealna pogoda na takie dociekania.
    A co pompa potrafi, to trzeba iść w zaufanie na papierze. Brał Pan 1-dno czy 3-fazową pompę? Samą jednostkę zewnętrzną czy ze zintegrowanym zbiornikiem CWU?
    Mam jeszcze pytanie co do temperatury grzania wody bez użycia grzałki. Bo tutaj samsung podaje trochę sprzeczne informacje. Z jednej strony maksymalna temperatura przy pompie EHS HT mono quiet to 75 stopni, a z niektórych papierów wynika że 55 stopni. Jaka jest prawda?
    W jakim obszarze Polski montował Pan pompę?
    Jaki jest koszt uruchomienia przez serwis?
    Czy konieczne są coroczne przeglądy serwisowe?
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Grigorex ; 02-03-2023 o 20:11

  15. #115

    Domyślnie

    Yahoss dostanę odpowiedź?

  16. #116

    Domyślnie

    Widzę że znowu nastała cisza....

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    Widzę że znowu nastała cisza....
    Bo śmieszne pytania zadajesz.
    -każde urządzenie czy to samochód czy PC aby mieć gwarancję to trzeba serwisować -No chyba to jasne.
    Panas ma na 5lat -
    A odnośnie taktowań--- to zmień rozumowanie i nie powielaj głupot innych
    Bo pompa ciepła to inwenter który moduluje mocą Jak instalację ( CO ) masz zrobioną poprawnie pod daną PC to taktowań żadnych nie będzie ,nawet jak na polu jest ( +15*C ) Zapodajesz PC pracę np. 8godz/doba i ona ma te 8h pracować non stop zaliczając 1 Start Stop. Tak to wygląda jak jest wszystko -OK
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    Yahoss dostanę odpowiedź?
    Nie odpowiadałem z prostej przyczyny. Brak czasu i nie było po prostu czym pisać, dopiero robiłem wyliczenia. Na forum zaglądam okazjonalnie.

    Po dwóch tygodniach użytkowania i metody "prób i błędów" mam zarys zużycia energii i eksploatacji:
    Średnia temperatura zewnętrzna wyniosła +1stopień (kuj-pom) Cztery osoby w domu, ostatnio przez większość doby w domu. Temperatura w domu 22,6st, temperatura ustawiona na pompie to: wody 40st., CO 35st. Powierzchnia ~tak jak pisałem wcześniej 200m2, grzejniki + podłogówka. Pompa 12kw, 3faz. Korzystam wyłącznie z ustawionych harmonogramów, bez krzywej grzewczej. Średnia zużycia prądu wyniosła przez ostatnie 2tyg wyniosła 21,3kwh. Nie uwzględniłem pierwszych dwóch dni po uruchomieniu. Bufor 200l do ogrzewania i 300l do CWU. Wodę grzeje bardzo szybko, nie śrubowałem wyników na max, ale osiągnięcie 55st jest bardzo szybkie i nie sądzę aby to był maximum jej możliwości. Większych różnic między funkcją "ekonomiczną" a "standard" jeżeli chodzi o zużycie prądu nie odnotowałem. Ustawiłem na standard i nie ruszam. Pompa jest faktycznie bardzo cicha i absolutnie nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, z funkcji "cichej" nie korzystam, nie widzę potrzeby. Coroczny, płatny serwis w celu utrzymania gwarancji jest obowiązkowy. O kosztach pozostałych instalacji nie piszę, nie ma to większego sensu. Obliczenia robiłem na podstawie codziennych pomiarów i zwykłego Excela.

    Na temat głębszych ustawień czy informacji czysto technicznych się nie wypowiem, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, jestem "inwestorem". Moim zdaniem zużycie prądu można jeszcze obniżyć, prowadzenie tego typu miarodajnych wyliczeń jest czasochłonne i wymaga korekcji co około 2-3dni. Myślę że aby uzyskać optymalne ustawienia i kompromis trzeba po prostu czasu.

    Reasumując: Jestem zadowolony i tyle.

    Pozdrawiam.

  19. #119

    Domyślnie

    Witam i jak po czasie użytkuje się Samsunga ht quiet? Z ciekawością czytam wszelkie opinie o nim bo sam zastanawiam się nad zakupem po tym jakie parametry ma w teorii ktoś może się pochwalić jak to działa ?

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony