dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Pęknięcia na stropie w starej kamienicy

    Dzień dobry,

    Chciałbym doradzić się Was odnośnie stropów w kamienicy z lat 20. Jestem zainteresowany kupnem mieszkania, jednak na stropie zauważyłem rysy/pęknięcia w dość powtarzalnym kształcie. W załączniku przedstawiam zdjęcia stropu. Dodam jeszcze, że w łazience ze względu na zmiany pionów instalacyjnych rozkuto część stropu i jest on betonowy (nie widziałem tam żadnych desek/belek). Z informacji od sprzedającego również potwierdzał, że strop jest w technologii betonowej (wybaczcie za złe nazewnictwo).

    Jaki to może być rodzaj stropu? Czy jest się czego obawiać? Powierzchnia stropu to około 25m2 - każda ze ścian pomieszczenia to grube ściany nośne.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6221.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	463585
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6223.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	463586

    Z góry dziękuję za każdą pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Te pęknięcia stropów (sufitów) są w miarę normalne i często występują
    Strop Kleina na stalowych belkach. Pęknięcia są wzdłuż krawędzi belek (pewnie dwuteowniki).
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 02-02-2023 o 13:03
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Zastanawiam się w jaki sposób najlepiej będzie przygotować podłoże pod ułożenie nowej podłogi (najprawdopodobniej panele podłogowe drewniane oraz płytki w kuchni). Wyczytałem na różnych stronach, że najczęściej w takim przypadku zrywa się z podłogi deski, oczyszcza się przestrzeń pomiędzy belkami stalowymi - aż do cegły. Następnie pustki pomiędzy belkami uzupełnia się keramzytem, na to szpryc cementowy, styropian i standardowa wylewka jastrychowa. Tutaj moje pytanie (zakładam, że ciężko będzie jednoznacznie na nie odpowiedzieć) - czy taki zabieg nie zwiększy znacznie obciążenia takiego stropu? - głownie mam na myśli ciężar jastrychu. Czy po prostu dla takiej konstrukcji stropu nie ma to aż takiego znaczenia?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	463597
    Ostatnio edytowane przez pawel246 ; 03-02-2023 o 14:26

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel246 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź. Zastanawiam się w jaki sposób najlepiej będzie przygotować podłoże pod ułożenie nowej podłogi (najprawdopodobniej panele podłogowe drewniane oraz płytki w kuchni). Wyczytałem na różnych stronach, że najczęściej w takim przypadku zrywa się z podłogi deski, oczyszcza się przestrzeń pomiędzy belkami stalowymi - aż do cegły. Następnie pustki pomiędzy belkami uzupełnia się keramzytem, na to szpryc cementowy, styropian i standardowa wylewka jastrychowa. Tutaj moje pytanie (zakładam, że ciężko będzie jednoznacznie na nie odpowiedzieć) - czy taki zabieg nie zwiększy znacznie obciążenia takiego stropu? - głownie mam na myśli ciężar jastrychu. Czy po prostu dla takiej konstrukcji stropu nie ma to aż takiego znaczenia?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	463597
    Trzeba porównać nowe obciążenia z tymi istniejącymi.
    Może zwiększy a może będzie przybliżony. Dużo zależy od istniejącego obciążenia - warstwy wypełniające i posadzki istniejące.
    Musisz zrobić odkrywki i ocenić materiał i grubości warstw.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    Pytanie do właścicieli kamienic. Ja i mój partner kupiliśmy mieszkanie w kamienicy na ostatnim piętrze na początku tego roku i musieliśmy już rozwiązać kilka problemów (w tym wyciek wody i późniejsze naprawy dachu). Jednak w ciągu ostatniego miesiąca zaczęliśmy zauważać sporo pęknięć sufitowych i ściennych wokół mieszkania (niezbyt dużych, nie wydaje się być związanych ze szkodami spowodowanymi przez wodę) /moderowano/ Ponieważ nigdy wcześniej nie mieszkałem w edynburskich kamienicach, chciałem zapytać - czy to częsty problem w mieszkaniach, zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach? Kiedy powinniśmy się martwić? Kto byłby najlepszym wykonawcą do ich sprawdzenia?

    Czuję się dość niespokojny i zestresowany widząc, jak pojawiają się te wszystkie pęknięcia

    Dziękuję!
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 03-05-2023 o 20:46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony