dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Malowanie płyty OSB wewnątrz

    Dzień dobry

    Mam w domku ściany z OSB i chciałabym je pomalować (krycie nie musi być na 100%, chcę rozjaśnić wnętrze a nie mieć śnieżnobiałych ścian) lub położyć tapetę (chociaż malowanie wydaje się łatwiejsze). Z tego co wyczytałam to przed malowaniem trzeba trochę zeszlifować, wyczyścić z pyłu, położyć jakiś grunt (tu też za bardzo nie ustaliłam to ma być), polakierować i pomalować farbą. Ale nie bardzo mogę ustalić jaka by to miała być farba dokładnie (na pewno nie chcę olejowej cuchnącej). Chociaż nie wiem czy ten grunt to ma być zamiast lakieru czy dodatkowo? Może kretyńskie pytania, ale nie znam się kompletnie

    Czy ktoś malował i może podzielić się wskazówkami jak to w miarę sprawnie i nie za gruby hajs zrobić?

    Z góry dziękuję za podpowiedzi

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    powierzchnię płyt rekomenduję przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym, a następnie dokładnie odpylić. Jeśli chce Pan zabezpieczyć płyty OSB i zachować ich drewniane wykończenie, to można zastosować bezbarwny lakier przeznaczony do stosowania na drewnie. Jeśli chce Pan natomiast zmienić kolor płyt za pomocą farby kryjącej, to po przeszlifowaniu i odpyleniu płyt należy je zagruntować uniwersalnym gruntem przeznaczonym do stosowania na drewnie, a następnie pomalować, nakładając co najmniej 2 warstwy farby. Do malowania można wykorzystać farbę akrylową lub lateksową, wybierając taki produkt, który można nakładać na powierzchnie drewniane i drewnopochodne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony