dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie No i mam pleśń ...

    Witam Wszystkich, mam taki temat, trochę będzie pisania aby wszystko dokładnie wytłumaczyć więc proszę mnie nie linczować …

    Dom, dwa poziomy, największy pokój na górze, powierzchnia około 25 m2, pokój nad garażem, pokój i garaż są zewnętrzne.
    Mieszkamy tam dwa lata, ten pokój był zawsze najzimniejszy, w pokoju jest jeden kaloryfer, standardowy kaloryfer, ogrzewanie piec, gazowe.
    Pokój ma dwa okna na przestrzał na węższych ścianach, pokój ma 4X6 m. Czyli okna są na ścianach 4 metrowych. Jedno okno to tak zwane tarasowe, od podłogi do sufitu. Drugie jest nad kaloryferem.
    Na jednej z dłuższych ścian jest szyb od kominka i komina jednak nie mamy kominka, taki wybór.
    Jak wykańczał nam gość cały dom to od razu zwrócił nam uwagę że dziwne bo w całym domu nie miał problemu z dosychaniem gładzi itp. a tylko w tym pokoju był problem z dosychaniem i trwało to o wiele dłużej.
    Ściągnąłem dewelopera, przyjrzał się tematowi i dodatkowo ocieplił rogi nad tym pokojem na strychu.
    Po około roku pojawiła się pleśń przy oknie tarasowym przy podłodze, wstępna diagnoza brak wietrzenia i przyznam że dużo było w tym mojej winy bo faktycznie rzadko wietrzyłem pokój, często grzane bo kobieta ciągle narzekała że jej zimno.
    Po jakimś czasie problem na trochę znikł ale w tę zimę to już nastąpiła katastrofa.
    We wszystkich 4 rogach pokoju przy suficie pojawiły się ciemne plamy pleśni i dodatkowo pojawiły się też we wnękach przy przewodzie kominowym bo jest on trochę wystający do wewnątrz pokoju.
    Ponownie zawitał deweloper i pomierzył swoim miernikiem ściany, rogi, zajrzał na strych i stwierdził że w ścianach wszystko jest ok i że powodem jest generalnie wilgoć wewnętrzna z pokoju.
    Generalnie przypomnę że ten pokój ma nadal tylko ten jeden grzejnik na tak dużą powierzchnię pokoju i jest on cały czas nadal najzimniejszym pokojem w całym domu.
    Propozycja dewelopera to zrobienie dziury w ścianie komina i założenie tam kratki wentylacyjnej by powietrze było wyciągane z pokoju i wyrzucane na zewnątrz.
    Zaznaczę, iż prócz opcji rozszczelnienia czy uchylania okien nie ma tam innej wentylacji, jakichkolwiek otworów do wentylacji.

    I teraz pytanie do fachowców z forum, czy taka dziura w kominie faktycznie będzie rozwiązaniem i wiadomo że pleśni która już siedzi w ścianach nie usunie ale może przynajmniej zastopuje i zatrzyma cały proces i dalsze postępowanie pleśni ?

    Pozdrawiam i liczę na pomoc i Wasz odzew.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jakie masz nawiewniki w oknach?
    Drzwi szczelne?
    Gdzie najbliższy wywiew (kratka do komina wentylacyjnego)? Drożny (wciąga płomień zapalniczki)?

    Jak dokładnie jest ocieplony strop czy strych? Jeżeli jest ocieplony strop, to czy ściany powyżej stropu są jakoś ocieplone w nieogrzewanej przestrzeni? Z czego są ściany?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony