dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie Sinina/pleśń na dachu w trakcie budowy, pomocy!

    Witam serdecznie, od samego początku dom budowaliśmy od przysłowiowej „dupy strony” a to wszystko dzięki dostępności ekip i chęci szybkiego wprowadzenia się. Już tłumacze o co chodzi. W październiku 2022r. zostały położone tynki, w grudniu wstawialiśmy do domu osuszacze i rozpoczęliśmy proces ocieplania stropy żelbetowego 30 cm warstwa wełny. Poddasze nad tym stropem jest nieużytkowe - ze względu na chęć zmniejszenia powierzchni grzewczej domu, zdecydowaliśmy się na takie ocieplenie zamiast ocieplenia połaci dachu. O ile udało mi się dopilnować wykonawcę aby wykonał otwory wentylacyjne w podbitce dachowej, tak niestety przespałem wykonanie szczeliny wentylacyjnej na całej powierzchni dachu. Na chwile obecna wyglada tak tak ze wygrzewamy posadzkę anhydrytowa i w domu jest ok 21 stopni co poskutkowało odparowaniem całej wilgoci na gore.
    Kurczę nie wiem co zrobić, pomysł na jutro to wykonanie szczeliny na całym obwodzie dachu, ale co dalej?. Wstawić osuszacze, poczekać aż wyschnie, zeskrobać nalot i zabrać się za natrysk?.
    Żona jest bardzo sceptycznie nastawiona do wprowadzenia się z dziećmi do takiego domu.
    Może zasięgnąć pomocy w firmach specjalizujących się w walce z grzybami?.
    Już Wam pokazuje jak to wyglada - dla mnie to dramat.





  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Brak skutecznej wentylacji! Wlot powietrza przy okapie zablokowany styropianem i płytą OSB. Jest pełne deskowanie. Czy w kalenicy między deskami obu połaci jest szczelina? Czy krycie wstępne jest rozszczelnione na kalenicy? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony