dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Kominek do domu z rekuperacją

    Witam Szanownych Szwagrów. W dniu dzisiejszym wychodzimy z murami zewn., muszę zamówić komin 8m fi 200 z wełną, od wykonawcy usłyszałem, że ten będzie dobry do domu z reku: https://allegro.pl/oferta/komin-syst...sk-12829542027

    Przed odbiciem tematu z hydraulikiem, który zrobi nam instalację, chciałem jeszcze skonsultować z Wami
    Dzięki.
    BUDUJEMY NASZ 1. DOM (start: 10.2022):
    • 240 mkw. (12m szer. x 16m dł.), wliczając garaż 1-st
    • dach 2-spad z poddaszem użytkowym
    • porotherm 25 + wewn. 11.5, fundamenty styropian 15cm hydro, elewacja: grafit 20cm lub wełna skalna (jeszcze się waham)
    • pompa ciepła + kominek + rekuperacja + panele foto (pierwszy sezon-dwa spróbuję bez PV)

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Poczytaj. Sam sobie wyrób opinię. Jest kilka wątków...Może ten? : https://forum.muratordom.pl/showthre...dzie+wyczystka

  3. #3

    Domyślnie

    Najlepiej będzie, jeśli dokonasz początkowej inwestycji w jakiś rodzaj wkładu, drewna lub peletu.
    Jeśli jesteś dość poręczny, możesz zrobić własną wkładkę i uzyskać ładną (ale nie fantazyjną) jednostkę za około 1700 $. Nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale będzie to najskuteczniejszy sposób na przerobienie kominka, a pelety to przyjemny i łatwy sposób ogrzewania 10.0.0.0.1 192.168.1.254 .
    Możesz także spróbować polować na wkład węglowy, w zależności od tego, gdzie mieszkasz. Wiem, że węgiel jest niesamowicie tani tam, gdzie jestem i jest całkiem wydajny. Możesz zdobyć kombinacje węgla/peletu, ale trudno je znaleźć.
    Ostatnio edytowane przez lloyd64 ; 20-05-2023 o 19:11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony