dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 42 z 42
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janusz_alfa Zobacz post
    Hej. Tak jak podane: robocizna + pompa + rurki, czyli total.
    Tak, z pompą już przesądzone. W dalszym ciągu nie otrzymałem niestety pozostałych ofert, a szkoda, bo chętnie bym je tu z Wami przedyskutował.
    Ad. asumpcji, że coś tutaj kombinuję, prezentuję komercyjne podejście (sprzedaż projektu? ), itp. - szkoda sił się odnosić.
    Energetyczne wyliczenia wkleiłem z oferty Viessmannowskiej na pompę - instalator widział projekt wraz z projektem technicznym (obecnie nie mam go w posiadaniu, ani fizycznym ani w PDF, stąd bazuję i wklejam to, co otrzymałem od oferenta). Jak domniemam Viessman i inni producenci pomp posiadają swoje własne generatory ofert, gdzie wprowadzając dane, system wypluwa proponowane rozwiązania.
    Zgodzisz się ze mną w tem chyba, że z rzeczą dziwna dla siebie się spotkałeś tu – no nie wiem dlaczego miałbyś nie skomentować tego.

    Nie jako na jakąś pomoc liczysz – tylko jak podchodzić do tego, że to ma być jednostronne i w jedną stronę tylko działać.

    Chyba świadom jesteś tego, że to co jest tu normą taką, to dla ciebie jest to anormalne – na co przykładem najlepszym jest to np. :
    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Szkoda kasy i drewna. Można by rozejrzeć się za dobry kotłem zgazowującym drewno z buforem ciepła.
    Co do pompy tylko gruntowa lecz przy takim metrażu kiepsko to widzę jeśli chodzi o kasę.
    Że niby co – pod salonem nasz kotłownię do której komin schodzi czy że może w salonie kotłownię powinieneś urządzić sobie gdzie na miejscu kominka miałby stanąć kocioł na drewno i może do tego jeszcze bufor z boku czy centralnie na środku może?

    Wątpię byś w tym : https://forum.info-ogrzewanie.pl/for...y-ciep%C5%82a/ spotkał się z takim czymś – rozważ – tak fajnie pisać zacząłeś – szkodą by to było wielką jak by jasny szlak trafił to wszystko, bo tu już raczej nie masz na co liczyć w czym zgodni chyba jesteśmy.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Że niby co – pod salonem nasz kotłownię do której komin schodzi czy że może w salonie kotłownię powinieneś urządzić sobie gdzie na miejscu kominka miałby stanąć kocioł na drewno i może do tego jeszcze bufor z boku czy centralnie na środku może?
    Kocioł z buforem może stać poza domem, np. w budynku gospodarczym.
    Regulamin forum

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony