dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Budowa domu do 100m2 z poddaszem użytkowym

    Witam,

    Zabieram sie za budowe malego/sredniego domu na dzialce 350m2, mysle ze powierzchnia zabudowy max do 100m2.

    W temacie jestem totalnym laikiem, a na rynku widze mase roznych technologii, o których nic mi nie wiadomo. Im wiecej czytam, tym mniej wiem!

    Patrząc na niepewność z jaką mamy aktualnie do czynienia i czas budowy metodą gospodarczą, a także terminy i koordynacja ekip na wlasna reke, skłaniam się ku domom szkieletowym.

    Inwestycje mam zamiar finansować gotówką. Chciałbym zamknąć się w 500k (działkę już mam), zarabiam też dobrze, więc wykroczenie poza budżet nie będzie dużym problemem.

    Czy jest ktoś kto jest w trakcie/zakończył w ostatnim czasie podobną inwestycje i jest w stanie polecić mi najlepszą technologię, którą łączy ze sobą wytrzymałość i energooszczędność?

    Zdaję sobie sprawę, że nie jest to zbyt szczegółowa rozpiska i chętnie podam więcej szczegółów jeśli są jakieś pytania.


    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Trochę mała ta działka. Dla domów drewnianych są inne wymagania dotyczące odległości "od płotu". Twój szkieleciak musi być oddalony od domu murowanego (zdaje się) o 12m, a gdyby sąsiad miał również dom drewniany to obowiązuje już 16m, sprawdź to bo ja się budowałem 7 lat temu i nie pamiętam dobrze.

    Ja jak budowałem (no...firma mi budowała) dom szkieletowy, drewniany o powierzchni użytkowej ok. 100m2, parterowy to zamknąłem się w kwocie 350k na gotowo, bez kosztu działki. 250k wzięła firma za stan zamknięty ale bez gładzi, kafelek, paneli itd. Kolejne 100k kosztowało mnie wykończenie plus sprzęty (trochę miałem własnych mebli i sprzętu).
    Czyli 100m2, ocieplenie z wełny 15 cm plus wełna kamienna na elewacji 15 cm. Wiązary prefabrykowane, pokrycie z gontu, mam nawet fajny strych o pow. 40 m2. Aha, działka 620 m2, większy dom by mi się nie zmieścił ze względu na te wymagania dot. odległości.
    Dom szkieletowy; 95 m2 pow. użytkowej. Ocieplenie 15 cm wełny w środku, 15 cm elewacyjnej. Ogrzewanie kominkiem DGP + grzejniki elektryczne.

  3. #3

    Domyślnie

    hej, dzieki za odpowiedz.
    sam juz nie wiem jak to wyglada przy domach szkieletowych. np w tym watku gosc mowi ze traktujemy szkieleciaka jak normalny dom jesli ma niedrewniana elewacje:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...%87-od-granicy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony