dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Naprawa pęknięcia i dziury w papie

    Przez nieuwagę przy montażu okna nadepnąłem na dachu na papę i się delikatnie rozerwała, powstała dziura wielkości 2 cm x 2 cm. Pod papa deskowanie. Czym naprawić ten ubytek? Jakiś uszczelniacz dekarski kauczukowy? Bitumiczny?

    Czy lepik na zimno załatwi sprawę? Czy nie popłynie latem przy wysokiej temperaturze pod pokryciem?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Przez nieuwagę przy montażu okna nadepnąłem na dachu na papę i się delikatnie rozerwała, powstała dziura wielkości 2 cm x 2 cm. Pod papa deskowanie. Czym naprawić ten ubytek? Jakiś uszczelniacz dekarski kauczukowy? Bitumiczny?

    Czy lepik na zimno załatwi sprawę? Czy nie popłynie latem przy wysokiej temperaturze pod pokryciem?
    zerknij na produkty Icopala, np. szybki uszczelniacz Siplast Elastic Icopal

    po położeniu papy i przybiciu kontrłat i łat (a przed położeniem dachówki) osobiście przejrzałem każdy metr dachu pod kątem ewentualnych uszkodzeń i rzeczywiście w jednym miejscu papa była uszkodzona + zdarzało mi się dodatkowo doszczelnić połączenia (pionowe) pasów papy gdzie zgrzew nie był pewny

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki.

    Tym produktem też łączyłeś pionowe łączenia? Lepik na zimno popłynie latem? Będę miał blachodachowke czarna.

    Dawałeś na to siatkę i nakladales dwie warstwy? Tak się zastanawiam nad uszczelniaczem dekarskim kauczukowym, wytrzymuje do 90 stopni.
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 05-02-2023 o 17:45

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Dzięki.

    Tym produktem też łączyłeś pionowe łączenia? Lepik na zimno popłynie latem? Będę miał blachodachowke czarna.

    Dawałeś na to siatkę i nakladales dwie warstwy? Tak się zastanawiam nad uszczelniaczem dekarskim kauczukowym, wytrzymuje do 90 stopni.
    pasy papy były grzane do siebie poziomo tam gdzie nachodziły na siebie (zakładka) + pionowe łączenie pasów . Ten środek icopala nakładałem po prostu nieco grubiej pędzlem, żadnej siatki nie dawałem
    na dachu zero papiaków , papa tylko zgrzewana
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 05-02-2023 o 18:11

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Wgrzać łatkę z papy termozgrzewalnej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Ciekawi mnie czy okno obsadziłeś na łacie i kontrłaccie i w jakiej wysokości od rynny?
    Po mnie nie ma poprawek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony