dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    babula40

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-202
    Dzielnica
    Zatorze
    Posty
    2

    Domyślnie Nieszczelne okna.

    Dzień dobry.
    We wrześniu 2022r. zleciłam montaż okna kuchennego. Kiedy przyszły mrozy, okazało się, że okna są nieszczelne i wieje ,tym samym w kuchni jest zimno. Wykonałam telefon do firmy prosząc o wyregulowanie czy doszczelnienie tegoż okna. Dostałam odp. na @, ;
    ''Regulacja okien leży po stronie klienta - okna należy regulować
    zwiększając zmniejszając docisk w zależności od pory roku.''

    Reklamacja niezasadna.Czy rzeczywiście firma ma rację ? Mieszkam tylko z córką i sprawy techniczne nie są naszą mocną stroną. Proszę o pomoc fachowców z tego forum. Będę wdzięczna.
    Dodam, że w umowie nie ma słowa o reklamacjach.
    Ostatnio edytowane przez babula40 ; 05-02-2023 o 16:16

  2. #2

    Domyślnie

    okna posiadają w środku regulacje zima-lato. Należy otworzyć okno i śrubokrętem lub imbusem przestawić na tryb zimowy, dociśnie się wtedy uszczelka w oknie.

    https://www.youtube.com/watch?v=I0jidTffKgA

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał babula40 Zobacz post
    Dzień dobry.
    We wrześniu 2022r. zleciłam montaż okna kuchennego. Kiedy przyszły mrozy, okazało się, że okna są nieszczelne i wieje ,tym samym w kuchni jest zimno. Wykonałam telefon do firmy prosząc o wyregulowanie czy doszczelnienie tegoż okna. Dostałam odp. na @, ;
    ''Regulacja okien leży po stronie klienta - okna należy regulować
    zwiększając zmniejszając docisk w zależności od pory roku.''

    Reklamacja niezasadna.Czy rzeczywiście firma ma rację ? Mieszkam tylko z córką i sprawy techniczne nie są naszą mocną stroną. Proszę o pomoc fachowców z tego forum. Będę wdzięczna.
    Dodam, że w umowie nie ma słowa o reklamacjach.
    Jeżeli w oknie zamontowanym ledwie kilka miesięcy temu są nieszczelności to praktycznie na 100% problem nie leży w regulacji docisku. Firma jest niepoważna jeżeli tak traktuje klienta. Warto napisać co to za firma i jakie okna by przestrzec innych.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    babula40

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-202
    Dzielnica
    Zatorze
    Posty
    2

    Domyślnie

    Firma Cezbud z Olsztyna. W necie mają same dobre opinie.
    Za dobry rady, bardzo dziękuję.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    okna posiadają w środku regulacje zima-lato. Należy otworzyć okno i śrubokrętem lub imbusem przestawić na tryb zimowy, dociśnie się wtedy uszczelka w oknie.

    https://www.youtube.com/watch?v=I0jidTffKgA
    No dobrze, powiedzmy że jest w oknie taka popularna medialnie regulacja, ale fachowcy jej nie używają na co dzień, bo nie ma takiej potrzeby. Jeśli ekipa przestawiła zaczepy w trakcie montażu na mniejszy docisk (tzw. letni) to najczęściej oznacza krzywe skrzydło lub jakieś inne, uzsadnione przypadki (np. robię to czasem w przesuwkach, gdzie skrzydło jest ogromne i zamknięcie wymaga dużej siły)

    Nie wiemy gdzie dokładnie wieje u autorki posta. Określenie miejsca (w którym dokładnie miejscu okna) pomogłoby wskazać potencjalną przyczynę i sposób jej usunięcia.
    A może czuć przewiewy pod oknem - wtedy oczywista jest przyczyna leżąca w montażu.

    Tak czy inaczej:
    - rozumiem sprzedawcę. Być może jest to kwestia regulacji, ale dobrym zwyczajem w branży jest "pierwsza regulacja gratis". W karcie gwarancyjnej Dako (wskazany salon reklamuje się z tą firmą) opublkowanej na oknotest.pl - nie znalazłem zapisu o regulacjach (to zwykle tajemnica poliszynela - nikt nie ma odwagi napisać wprost że to usługa płatna).
    - sprzedawca powinien rozumieć klienta. Jeśli wieje - to nie jest normalne i powinien przyjąć zgłoszenie by ocenić co tam się stało. Jeśli to tylko drobna regulacja wynikająca z eksploataacji okna, to faktycznie można czuć się zbowiązanym do rozliczenia..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    - sprzedawca powinien rozumieć klienta. Jeśli wieje - to nie jest normalne i powinien przyjąć zgłoszenie by ocenić co tam się stało. Jeśli to tylko drobna regulacja wynikająca z eksploataacji okna, to faktycznie można czuć się zbowiązanym do rozliczenia..
    Nie chcę wchodzić "w buty" kolegi TEST ale skoro okna zamontowano we wrześniu 2022r. to w przypadku reklamacji "z rękojmi" (a ta ma tutaj jeszcze zastosowane) istnieje domniemanie, że wada była w oknie od początku. Więc dziwię się sprzedawcy, że postępuje tak jak jest to opisane.
    Art. 5562. 13 [Domniemanie istnienia wady w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego przy sprzedaży konsumenckiej]

    Jeżeli kupującym jest konsument, a wada została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania rzeczy sprzedanej, domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja nie wątpię, że z punktu widzenia rękojmi, potocznie zwanej "gwarancją" klient ma rację..
    Próbuję jedynie znaleźć rozwiązanie kompromisowe, by sprzedawca czuł się zobowiązany, a nie przymuszony
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał babula40 Zobacz post
    ''Regulacja okien leży po stronie klienta - okna należy regulować
    zwiększając zmniejszając docisk w zależności od pory roku.''
    Niepoważna firma. Ja w umowie na montaż miałem taki zapis (a serwisant ma do mnie jakieś 90km):


    Wyjścia masz zasadniczo dwa szybkie i jedno wolne:
    - zamówić płatną regulację w sensownej firmie (o ile to regulacja - jak to wada montażu czy samego okna to trzeba będzie przejść do wyjścia wolnego)
    - pooglądać tutoriale na YT - i samodzielnie wyregulować. To nie jest wielka filozofia.
    - wolne - składać reklamację. W najgorszym wypadku stwierdzą, że niezasadna i obciążyć kosztem regulacji. Ale do tego muszą przyjechać i sprawdzić.

    Może być też tak, że profil się wykrzywił - wtedy regulacja nie wystarczy. Na YT znajdziesz też jak się prostuje wykrzywione profile (wymaga sprzętu i umiejętności).
    Nie wykluczone też, że przyczyną jest budżetowe okucie okna i od strony zawiasów nie ma dociągów czy są źle zamontowane (nie spasowane) albo nieszczelny montaż (czyli wieje między ramą a murem - może w umowie masz, że uszczelnić to musisz we własnym zakresie?).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	VetrexPrzegląd.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	106,7 KB
ID:	463650  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 08-02-2023 o 14:39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony