dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie elewacji budunku - co potrzeba wiedzieć?

    Mam parę pytań dotyczących ocieplenia elewacji budynku (nowe budownictwo), chciałabym zasięgnąć języka, żeby nie utrudnić sobie życia przez niewiedzę.

    1. Czy ocieplenie elewacji można zrobić po tynkach wewnętrznych, ale przed wylewkami? Przeczytałam gdzieś że dopiero po zakończeniu prac "mokrych" można ocieplać budynek, bo wilgoć nie będzie miała jak "uciec". Czy brak wylewek to będzie jakiś duży problem? Czy uchylenie okien nie wystarczy, żeby pozbyć się problemu?

    2. Wyliczyłam powierzchnię elewacji budynku, uwzględniłam naroża, odjęłam od tego powierzchnię okien, drzwi, bramy wjazdowej garażu. Zakładam, że przy robocie będą odpadki. Jaki zapas w % jest bezpiecznie dodać, żeby nie brakło paczek styropianu? W projekcie mam styropian frezowany, 20 cm grubości.

    3. Czy styropianem kryje się ściany aż po samo deskowanie dachu czy należy zrobić jakąś szczelinę dylatacyjną tuż przed deskami? Dach mam na pełnym deskowaniu, papa i na to dachówka.

    4. Czy hydroizolację balkonów robi się jeszcze przed ociepleniem elewacji budynku czy ma to być zrobione przed?

    Z góry dziękuję za porady.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Zgłoś się do Med-bud.pl, tam goście Ci wszystko powiedzą. Mogę ich polecić z czystym sumieniem.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    1. Nie ma znaczenia kiedy zrobisz otwieranie okien w zupełności wystarczy, po prostu uprzedź fachowców wcześniej żeby uważali jak będą ci robić wylewki bo często się zdarza że coś uszkodzą elewacje drzwi tynk (wąż od mixokreta strasznie rzuca). chyba że wylewka anhydrytowa wtedy raczej nic się nie stanie.

    2. 10% choć w przypadku styropianu frezowanego można doliczyć więcej.

    3. docina się pod skosem styro i do samego deskowania, oczywiście co do milimetra nie sie nie utrafi ale zawsze jest pianka

    4. Pomaluj to jakimś szlamem hydro izolacyjnym trzeba też wkleić folię hydro izolacyjną zrób to porządnie to ważna sprawa.
    111 m2 Pow. użytkowa, 105 m2 ogrzewanie podłogowe 100%, ściany 20cm grafit 33, strop 45 cm wełna/35 styro, podłoga 18 cm styro 37, OZC - 4230 W
    Reku o3ozon CWP 360/200 wymiennik recair.
    PC Panasonic aquarea 5Kw bez bufora, Cwu 200l.

  4. #4

    Domyślnie

    Chcesz mieć dobrą izolację cieplną ścian, kupujesz styro bez frezu.
    Pianujesz wszystkie płyty styro na ich styku klejem w piance do styro.
    Wychodzi kilkadziesiąt takich puszek.
    Warto.
    Styro na frez bym odpuścił.
    Robisz raz, więc zrób to dobrze.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 06-02-2023 o 19:53
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Zgłoś się do Med-bud.pl, tam goście Ci wszystko powiedzą. Mogę ich polecić z czystym sumieniem.
    dzieki za dobre slowo.

    do autora -
    ad1 - jak mozesz to rob elewacje po tynkach i wylewkach +1msc cieply, oczywiscie o ile to nie rujnuje Ci calego harmonogramu.
    ad2 - powierzchnia brutto - wszystkie okna i bramy + 8% powinno byc ok, ale nie bierz frezowanego - to strata kasy, duzo wiecej odpadow a na dodatek mnostwo szczelin - bo styro jest krzywy. Rozwaz w to miejsce np Knauff Etixx - jest idealnie rowny, gesty i taki jak powinien byc.
    ad3 - tak aby miec kontunuacje wentylacji polaci dachowej, jezeli masz ocieplenie welna miedzy krokwiami - to jak najbardziej szczelina wentylacyjna.
    ad4 - najlepiej przed hydroizolacje powinny wychodzic na element konstrukcyjny a nie na etics, wywiniecie na uklad elewacyjny mozna zdublowac - koszt niewielki a z pewnoscia nie zaszkodzi.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi, będzie mi łatwiej rozmawiać z majstrami i na składzie budowlanym.

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    ad2 - powierzchnia brutto - wszystkie okna i bramy + 8% powinno byc ok, ale nie bierz frezowanego - to strata kasy, duzo wiecej odpadow a na dodatek mnostwo szczelin - bo styro jest krzywy. Rozwaz w to miejsce np Knauff Etixx - jest idealnie rowny, gesty i taki jak powinien byc.
    Co do wyliczenia m2 elewacji do pokrycia styropianem:

    Czy powierzchnia brutto to znaczy powierzchnia elewacji budynku bez odejmowania powierzchni okien, drzwi i bramy garażowej? Do tej powierzchni brutto dodać mam 8% na ewentualne odpadki i to co wyjdzie to będzie finalnie zamówienie. Tak to się liczy?

    Czy kołkowanie styropianu jest wskazane czy to tylko strata pieniędzy? Mowa o domu jednorodzinnym z poddaszem użytkowym, wysokość elewacja ok. 5m, w szczytach max. 8m.

    Co do tych koślawych płyt styropianu, jakiego producenta styropianu grafitowego się wystrzegać? Genderka u mnie lokalnie jest na składzie, innych producentów to na zamówienie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony