dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Erbetka dla domu SSO

    Hej,

    kupiłem dom w stanie SSO.
    Mam skrzynkę w działce i papiery (UP, Zaświadczenie o wykonaniu przyłącza i KDT.)

    Co dalej?

    Potrzebuje prądu by sobie dłubać dalej ale się trochę gubię w tym co po kolei powinienem wykonać.

    Czy mam podciągnąć kabel od domu do skrzynki i podpisać umowę ze sprzedawcą(Tauron, PGE) ?

    Kto mi podłączy ten kabel od Erbetki do skrzynki? Ma być elektryk z uprawnieniami czy jak kabel będzie to zrobi to ktoś z ZE?

    Czy muszę mieć tą Erbetkę przygotowaną by podpisać umowę na prąd docelowy czy może puszcza mi prąd do skrzynki a ja się w nią wepnę kiedy będę chciał?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Co w warunkach przyłączenia. Złącze jest przygotowane, tj. rozbudowane o licznik oraz zabezpieczenia i Twoje zaciski.
    Jeśli tak to elektryk z uprawnieniami przyłącza kabel, wypisuje oświadczenie o gotowości instalacji a Ty podpisujesz umowę. Po tym przyjeżdżają z ZE wkładają zabezpieczenia i jest.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    W zasadzie to nie bardzo rozumiem tych warunków przyłączenia nie wiem co tam było wykonane. \
    Jest napisane o zaciskach itp. ale nie wiem czy to jest czy tego nie ma nie mam jak dostać się do skrzynki.

    Ogólnie w zaświadczeniu o wykonaniu przyłącza jest napisane że musze podpisać umowę dystrybucji lub kompleksową i dostane prąd.
    Żeby ją podpisać muszę wysłać KDT i wniosek ale właśnie nie wiem czy poza tym coś mam robić czy mogę sobie później erbetkę podłączyć. Ale chyba już dostałem odpowiedź w poprzedni poście.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Masz SSO więc najlepiej doprowadź dom do SSZ czyli wstaw okna i drzwi a następnie skrzynkę schowaj do środka i wyprowadź z domu już docelowy kabel który podłączą do zacisków w złączu.
    Do tego energia nie jest potrzebna a w razie czego na jeden dzień gdy wstawią okna pożyczysz agregat.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    hej dzięki chyba ostatecznie będzie tak jak napisałeś

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony