dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Dojazd na działkę - PnB

    Dzień dobry,
    mam zamiar kupić działkę w przetargu gminnym, wobec tego mam pytania:
    Pięć działek wystawionych w przetargu zostało utworzone w wyniku podziału jednej, dodatkowo do działki kupionej każdy właściciel dostanie 1/5 własności drogi wewnętrznej, której aktualnie nie ma.
    I teraz pytanie, czy do pozwolenia na budowę i jednocześnie rozpoczęcia budowy musi zostać wykonana i utwardzona ta droga wewnętrzna? Co jeśli któryś z właścicieli nie bedzie chciał budować tej drogi teraz, a mi zależy na czasie i chciałbym rozpocząć budowę jak najszybciej? Dodam jeszcze tylko, że działka ma dostęp do drogi gminnej, jednak w WZ jest przewidziany wjazd na nią od strony drogi wewnętrznej.
    Czy jednak dostanę pozwolenie na budowę bez wykonania tej drogi po wskazaniu że droga ta zostanie wykonana w późniejszym terminie, a transport z materiałem będzie wjeżdżał na działkę od strony drogi gminnej?
    Dodaje zdjęcie, które to pokazuje. Działka 439/42 to droga wewnętrzna, moja działka do 439/41.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	15,1 KB
ID:	463694  

  2. #2

    Domyślnie

    Szwagier w podobnej sytuacji wybudował się bez utwardzonej drogi ale to wszystko zależy od gminy.... A ode mnie rada- zrób lepiej tą drogę bo jak będzie mokro to na budowę nic nie dowieziesz i możesz stanać np na 2 miesiące. Poza tym gruszki, auta z bloczkami itp po prostu odmówią próby wjazdu jak zobaczą że teren jest niepewny. A twoja ekipa pojdzie sobie na inna budowę i nie wiadomo czy wróci.
    Ostatnio edytowane przez Toty ; 11-02-2023 o 15:52

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Ma być działka ewidencyjna ( nr, KW, tytuł własności lub służebności) zapisana jako dojazd. Że fizycznie nie istnieje, to na etapie PnB w 99,9% przypadków nikogo nie obchodzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony