dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Question Wygięte deski warstwowe prośba o poradę

    Kupiłem deskę warstwową II kategorii do montażu w sypialni.
    Druga kategoria miała polegać na niewielkich skazach wizualnych, ale mój wykonawca kręci nosem, że deski są za krzywe.
    Będą montowane na klej.
    Producent jest ok - powiedział, że krzywe deski przyjmie spowrotem i wymieni.
    Zmontowałem kilka pasów tych desek na próbą na zakłądkę 50%, i te "proste deski" w dużej mierze trzymają te krzywe (układając bez kleju na podłodze).
    Teraz pytanie takie jaka może być maksymalna krzywizna deski aby nie było z nią problemu po montażu?
    Poniżej zdjęce - ta najbardziej krzywa deska unosi się na 2,5cm na 1m, inna z tego samego opakowania na mniej niż 5mm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2023-02-01 at 14.53.26.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	15,2 KB
ID:	463697
    Ostatnio edytowane przez jkan997 ; 12-02-2023 o 01:42

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Wygięcie w górę nie jest żadną krzywizną. Jeśli deski idą na klej to on i pozostałe deski będą powodowały prostą powierzchnię.
    Taka krzywizna będzie powodowała pewne trudności w montażu dlatego wykonawca kręci nosem. Po montażu raczej nic się z tym nie stanie. Jedyną możliwością i niedogodnością jest to że podczas chodzenia naprężenia będą powodowały skrzypienie lub trzaski podłogi. Możliwe nie twierdzę że wystąpi to na 100%.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Wygięcie w górę nie jest żadną krzywizną.
    Wielkie dzięki - masz jakiś klej do polecenia?
    Myślałem o jednoskładnikowym Sika 423073?
    Czy w takim przypadku lepszy jest klej bardziej elastyczny czy mniej?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Silka poliuretanowy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Też mam taką deskę, to cholerstwo jak leży gdzieś oparte to już krzywi się. Troche wilgoci np z gładzi i też może pokrzywić. Nie układałem jeszcze ,leżą i czekają ale strach to rozpakować, ie wiem jak się zachowają na podłogówce. Najlepiej to żeby wyprostować to je celowo zawilgocić i położyć na prostym i przycisnąć czymś np. cegłami i tak niech sobie leży z tydzień.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Deska trójwarstwowa nie powinna się krzywić. Od tego są warstwy ułożone w różnych kierunkach aby kompensować i zapobiegać rozszerzalność drewna.
    Oczywiście dzieje się to w pewnym zakresie więc jak w magazynie sklepowym była wilgoć, i brak ogrzewania, lub krzywa powierzchnia składowania to stąd zrobiono II kat.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Dopisze ostatni post - pstatecznie moja ekipa ułożyła te deski, przypierając kończe bloczkami betonowymi. Efekt super - zero uwag.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Podłogi Poznań

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-462
    Posty
    21

    Domyślnie

    Typowy efekt magazynowania. Wystarczy że leżały dość długo na magazynie.
    Zawsze wole zastosować dwu składnik i obciążyć podłogę podczas klejenia.
    Jeżeli była odpowiednio zagruntowana posadzka po badaniach wytrzymałościowych i sprawdzenie CM wilgotności to będzie wszystko ok.
    A jeżeli nie to efekt będzie widoczny do max 6 miesięcy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony