dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    148
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Przyłącze gazowe

    Witam mam nietypową sytuację. W sierpniu 2022 dostałem pozwolenie na budowę, złożyłem wniosek o warunki przyłączeniowe gazu, otrzymałem warunki, podpisałem umowę na przyłącze, termin do kwietnia 2024. Mam już fundamenty, budowę zamierzam kończyć na wiosnę 2024. A tu niespodzianka, pojawia się ekipa na zrobienie przyłącza teraz rok wcześniej. Ok niech robią, uiszczę zapłate ok 2800, ale na pewno nie będę gotowy w 90 dni na instalację wewnętrzną, a potem jest co miesiąc przy braku instalacji 0,2 % z ww kwoty za dzień nie podpiecia pod przyłącze ( ok. 180 zł na m-c). Czy jest szansa przedłużyć ten okres 90 dni np o do 9 miesiecy. Czy Psg zgodzi. Dodatkowo dziwna sytuacja, bo sąsiad tej ekipie powiedział że nie wyraża zgody aby mu weszli na działkę ( mają dosłownie 0,5 m wykopu w jego działce do płotu -zwykła siatka) Czy mam z nim się ugadywać czy to jest w gestii PSG i nie powinno mnie to obchodzić.

  2. #2

    Domyślnie

    Trzeba napisać do PSG prośbę o wydłużenie terminu rozpoczęcia poboru paliwa. Z własnego doświadczenia wiem, że bez problemu przedłużają o 12 miesięcy.

    Pozdrawiam

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    Nie do końca rozumiem w czym jest problem. Umowa była na przyłącze w terminie kwietnia 2024r.
    Mamy obecnie wiosnę 2023r więc rok wcześniej.
    Zobowiązywałeś się zatem pobierać paliwo gazowe wcześniej niż miało być gotowe przyłącze, czy kwiecień 2024r to pomyłka i miało być 2023r
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    148
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W umowie mam wykonanie przyłącza do 31.04.2024, a przyszli rok wcześniej robić.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    No to czym się martwisz. Zadeklarowałeś w umowie że zaczniesz pobierać od wiosny 2024r.
    Jeśli oni wywiązali się wcześniej to tylko się cieszyć i nie stwarzać sztucznych problemów.
    Jeśli nie zdążysz z wykończeniem i instalacją wewnętrzną do tego czasu to pisz o przedłuzenie.
    To nie jest apteka więc kilka miesięcy tym bardziej letnich nie zrobi im różnicy.

    Kwestia przebiegu i trasy przyłącza to sprawa PSG. Jeśli wejdą sąsiadowi na działkę to niech płacą za przesył.
    Nie mieszaj się w te sprawy bo jeszcze wyjdzie że będziesz musiał doprowadzać mu teren do poprzedniego stanu i siać trawę.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 03-03-2023 o 11:06
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony