dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kredyt na budowę jak to logistycznie rozwiązać?

    Witam,

    Zastanawiam się jak czasowo zorganizować kredyt na budowę i skończenie wszystkiego na czas.

    Bo przykładowo:
    1) Złoże wniosek o kredyt no tam wiadomo przedstawie dokumentacje, projekt i przykładowo za 2 miesiące dostane odpowiedź że jest zgoda na kredyt i za 2 miesiące dostanę np 1 przelew.
    2) No ale skoro jeszcze nie miałem zaklepanego kredytu/podpisanej umowy to nie umawiałem fachowców a oni też za umówienie chcą zaliczkę. A jak zechce ich umówić to oni powiedzą, że za 1.5 roku mają wolny termin. A bank daje np. 2 lata na zakończenie budowy od podpisania umowy i w ten sposób nie zdąże tego zrobić.

    Optymalnie byłoby podpisać dokumenty z bankiem mieć jakby zaklepane wszystko i dopiero kiedy ja zdecyduje to im powiedzieć np za te 1.5 roku, ok będę zaczynać proszę o wypłate 1 transzy bo za miesiać przychodzi ekipa.

    Bo gdzie nie zadzwonie to mówią termin ekipy z 1.5 roku...,

    Jak to rozwiązać i zaplanować?

  2. #2

    Domyślnie

    1.5 roku? dziwne w tych czasach, jaki region? Ja swoja ekipe do stanu surowego zaklepalem w maju , we wrzesniu juz budowali do grudnia. Dach praktycznie z dnian a dzien zaklepalem ekipe, raczej to oni zabijali sie o robote niz ja o nich.

  3. #3

    Domyślnie

    popytaj jeszcze raz tych samych ekip. Wiekszosc ludzi którzy planowali budowy zrezygnowała albo odłożyła w czasie. W moim mieście deweloperzy przestali kupować grunty wiec wszystko siadło. Nie powinno być problemu z ekipą nawet w kilka miesiecy do startu.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki popytam jeszcze raz. A w dawnych czasach typu 2020 to jak to było rozwiązywane?
    Bo jednak podpisze sobie umowę kredytową mam 2 lata na budowę, a ekipa mówi że ona za tyle dopiero przyjdzie.

    Trzeba było umawiać ekipy przed podpisaniem umowy kredytowej?

    Wgl ile +/- powinna sprawna ekipa zrobić SSZ dla takiego czegoś https://www.archon.pl/projekty-domow...mb5f25fdafe566 ?

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Nie chce tworzyć nowego tematu, ale czy te projekty z Archonu zawierają też projekt instalacji? Tzn. Że tu mają być gniazdka, tutaj włączniki świateł tu kable na oświetlenie itp? Tak samo instalacji sanitarnej tu ubikacja tu kran tu przysznic. Czy nie ma tam aż takich szczegółów?

    Na jakim etapie budowy warto wziąć projektanta wnętrz? Przed zaczęciem robót wykończeniowych pewnie najlepiej? Przed tynkami? Bo przykładowo projektant powie że najlepiej np. Biurko mieć po tej stronie pokoju więc wtedy tutaj obok biurka damy gniazdko itp. Takie wiadomo szczególiki zeby wszystko perfekcynie zrobić. Czy może to nie ma sensu i tam wszystko w projekcie jest już dobrze przemyślane?

  7. #7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony