dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 53 z 53
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    ..
    Czym niby ja się mam podpierać ??????? Aha twoimi wycenami ! A gdziesz te wyceny są ?????? bierzemy te 35k netto+vat i niewiadomo jaki montaż ( z chmury ten montaż ????) Bo każdy dom inny . Inna jest odległość od JZ do JW a jak inna to i gazu więcej a gaz też za 1g. kosztuje . Jak i gazu więcej to i rur jak rur więcej to i ocieplenia itd.
    Tak że tak jak napisałeś TY masz taniej lecz klient ? Już nie koniecznie. Ma normalnie
    Skoro ich nie widziałes to co mozesz o nich powiedziec? Wszystko to zgadywanie i insynuacje.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Skoro ich nie widziałes to co mozesz o nich powiedziec? Wszystko to zgadywanie i insynuacje.
    Przestańcie się zachowywać jak przedszkolaki w piaskownicy...
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Przestańcie się zachowywać jak przedszkolaki w piaskownicy...
    Cytując moj post zwracasz sie równiez do Voymara, ciekawe. Zwróc uwagę na jego aktywnosci i poziom wypowiedzi. A uwaga powinna byc raczej skierowana do moderatora czy ogolnie do redakcji która jest w dziedzinie porzadku na forum raczej mało aktywna

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Cytując moj post zwracasz sie równiez do Voymara, ciekawe. Zwróc uwagę na jego aktywnosci i poziom wypowiedzi. A uwaga powinna byc raczej skierowana do moderatora czy ogolnie do redakcji która jest w dziedzinie porzadku na forum raczej mało aktywna
    Kuźwa! Ty jesteś CACY a Ja BE- Tak
    Opisujesz że masz taniej i to zapewne jest prawda Ale inwestor JUŻ tak nie ma. Podałem ci przykład gdzie instalator za Free ma ok 4k i to zapewne boli.
    Załóżmy że JZ od JW to odległość 5m Napisz jak liczysz gaz na taką odległość?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    To nie jest wcale takie proste. Gdyby były jeszcze większe grzejniki to po prostu szybciej by się podniosła temperatura w domu do założonej i PC i tak by się wyłączyła. A po krótkim czasie po spadku temperatury włączyła ponownie. I to jest taktowanie.
    Jedyna opcja to pogodzenie się z dużymi wahaniami temperatury a tego nie chcę.
    Moja pompa bierze minimum 1650W (dane z pomiarów). Przy COP dla obecnych temperatur DZ i GZ COP jest prawdopodobnie około 4. Więc oddaje ponad 6kW. To po prostu za dużo na mój dom przy tych warunkach.

    PS.
    U mnie to taktowanie to obecnie 6 startów w 4 godziny więc wg niektórych to normalna praca.
    Kolego -sorry lecz błędne wnioski wyciągasz .
    PC nie ma prawa się wyłączyć nawet jeden raz w przedziale czasu pracy tj Jak jej za[podasz pracę np. 8h to ona przez ten czas ma pracować non-stop bez jakichkolwiek wyłączeń bo to inwenter.
    Jak pracujesz na pokojowym -to ma zagrzać do odpowiedniej temp. i zrobić Stop. Uwzględniając histerezę sterownika np 1*C i docelową w pokoju np 23*C
    To mając 23,4*C robi stop i załącza się ponownie przy temp.22,4*C
    Przy pracy na harmonogramie ma pracować od dechy do dechy bez Start stopów. I tu jest jeden myk
    1) -Jak dasz za wysoką krzywą to PC pracuje od dechy do dechy-lecz temp. w pomieszczeniu jest za wysoka.----- Praca PC non stop
    2)- jak za nisko do pomieszczenie w przedziale czasowym będzie niedogrzane lecz -----PC pracuje non stop
    3)- tylko wpasowanie się w punkt zapewnia żądaną temp w pomieszczeniu -----PC pracuje non stop
    Dlatego tak ważna jest moc grzejników ( najważniejsza przy min modulacji PC ) aby to pracowało +odpowiedni zład wody + przepływ.
    Skoro PC ci sie wyłącza z jakiegoś powodu to nie ma spełnionych powyższych warunków.
    Nie jest tu ważne i tłumaczenie że dom tego nie przyjmuje.--- To błąd.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Kuźwa! Ty jesteś CACY a Ja BE- Tak
    Opisujesz że masz taniej i to zapewne jest prawda Ale inwestor JUŻ tak nie ma. Podałem ci przykład gdzie instalator za Free ma ok 4k i to zapewne boli.
    Załóżmy że JZ od JW to odległość 5m Napisz jak liczysz gaz na taką odległość?
    Daikin nie wymaga uzupełniania czynnika w zakresie odległosci od 3 do 10 m. Dla 5 m nic dodatkowo nie licze bo i po co? Gdybys o tym wiedział to bys takiego pytania nie zadał, ale nie, wątek dalej trzeba rozwalac. Nie Ty pierwszy nie ostatni dla ktorego takie działania są normą, dlatego tez słysze od wielu klientów ze omijają FM z daleka bo nie idzie sie dowiedzec na interesujący temat z powodu rozwalaczy wątku. Dla przypomnienia chodziło o podanie modeli PC 3-fazowych o mocy 9-11 kW na R32, nie chodziło o szczegoły wyceny montazu i rabatów udzielanych przez dystrybutorów instalatorom.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 19-02-2023 o 19:06

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Daikin nie wymaga uzupełniania czynnika w zakresie odległosci od 3 do 10 m. Dla 5 m nic dodatkowo nie licze bo i po co? Gdybys o tym wiedział to bys takiego pytania nie zadał, ale nie, wątek dalej trzeba rozwalac. Nie Ty pierwszy nie ostatni dla ktorego takie działania są normą, dlatego tez słysze od wielu klientów ze omijają FM z daleka bo nie idzie sie dowiedzec na interesujący temat z powodu rozwalaczy wątku. Dla przypomnienia chodziło o podanie modeli PC 3-fazowych o mocy 9-11 kW na R32, nie chodziło o szczegoły wyceny montazu i rabatów udzielanych przez dystrybutorów instalatorom.
    Oki- Wroc się wyżej do wpisów i zobacz Kto pierwszy napisał o cenie ?????
    A kto napisał że ma taniej ????
    Odnośnie gazu masz WIELKI PLUS
    Dlaczego ????????????
    Bo ja specjalnie zadałem takie pytanie bo doskonale wiem że każda PC nawet split jest nabity gazem do 7mb.
    To było sprawdzenie uczciwości ----- Wyszedłeś Znakomicie więc masz UZNANIE
    Dlatego to co dobre POPIERAM.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dlaczego 3 fazowa?, dlatego ze mamy równomierne obciązenie kazdej z faz, co ma znaczenie przy mocy przyłaczeniowej.
    Co do jednofazowej jednostki zewnętrznej to ta premedytacja była wymuszona bo Daikin nie ma jednostek 8 kW 3 fazowych, po prostu nie mogłes wziac 3 fazowej własnie z tego powodu.
    Zdecydowanie mniej problemów z elektroniką jest w urządzeniach 1 fazowych.
    Przy dzisiejszych problemach z równomiernością faz, jeśli kogoś nie trzyma moc przyłączeniowa to pompa 1 fazowa jest bezpieczniejszym rozwiązaniem.
    Zwłaszcza, że domy są coraz mniejsze i pomp z zakresu do 8 kW coraz więcej.
    Instalatorzy są już po pierwszych montażach
    Nauka "za czyjeś pieniądze" nie idzie w las

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Zdecydowanie mniej problemów z elektroniką jest w urządzeniach 1 fazowych.
    Przy dzisiejszych problemach z równomiernością faz, jeśli kogoś nie trzyma moc przyłączeniowa to pompa 1 fazowa jest bezpieczniejszym rozwiązaniem.
    Zwłaszcza, że domy są coraz mniejsze i pomp z zakresu do 8 kW coraz więcej.
    Instalatorzy są już po pierwszych montażach
    Nauka "za czyjeś pieniądze" nie idzie w las
    Nie wiem o jakiej nauce piszesz, ale pytałem serwisantów Daikina odnosnie róznic w zakresie napraw gwarancyjnych jednostek 3-fazowych, oni nie zauwazyli.
    Jezeli masz jakies wiarygodne dane odnosnie zwiekszenia ilosci napraw gwarancyjnych jednostek 3 w porównaniu do 1 fazowych tej samej mocy, a Daikin ma takie PC, to chetnie sie z nimi zapoznam.i zapewne nie tylko ja.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Kolego -sorry lecz błędne wnioski wyciągasz .
    PC nie ma prawa się wyłączyć nawet jeden raz w przedziale czasu pracy tj Jak jej za[podasz pracę np. 8h to ona przez ten czas ma pracować non-stop bez jakichkolwiek wyłączeń bo to inwenter.
    Jak pracujesz na pokojowym -to ma zagrzać do odpowiedniej temp. i zrobić Stop. Uwzględniając histerezę sterownika np 1*C i docelową w pokoju np 23*C
    To mając 23,4*C robi stop i załącza się ponownie przy temp.22,4*C
    Przy pracy na harmonogramie ma pracować od dechy do dechy bez Start stopów. I tu jest jeden myk
    1) -Jak dasz za wysoką krzywą to PC pracuje od dechy do dechy-lecz temp. w pomieszczeniu jest za wysoka.----- Praca PC non stop
    2)- jak za nisko do pomieszczenie w przedziale czasowym będzie niedogrzane lecz -----PC pracuje non stop
    3)- tylko wpasowanie się w punkt zapewnia żądaną temp w pomieszczeniu -----PC pracuje non stop
    Dlatego tak ważna jest moc grzejników ( najważniejsza przy min modulacji PC ) aby to pracowało +odpowiedni zład wody + przepływ.
    Skoro PC ci sie wyłącza z jakiegoś powodu to nie ma spełnionych powyższych warunków.
    Nie jest tu ważne i tłumaczenie że dom tego nie przyjmuje.--- To błąd.
    Czyli wg ciebie moja PC powinna pracować non-stop, a że pobiera 1,65kW przy najniższej modulacji to minimalne zużycie dzienne prądu musi wynosić około 40kWh. i wtedy będzie ok bo nie będzie taktowania.
    Dziękuję, postoję...
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie wiem o jakiej nauce piszesz, ale pytałem serwisantów Daikina odnosnie róznic w zakresie napraw gwarancyjnych jednostek 3-fazowych, oni nie zauwazyli.
    Jezeli masz jakies wiarygodne dane odnosnie zwiekszenia ilosci napraw gwarancyjnych jednostek 3 w porównaniu do 1 fazowych tej samej mocy, a Daikin ma takie PC, to chetnie sie z nimi zapoznam.i zapewne nie tylko ja.
    Z Daikin'a nie korzystam.
    Piszę na podstawie doświadczeń z Mitsubishi lub Midea.
    Im nowsze i bardziej zaawansowane jednostki, tym bardziej wrażliwe na zakłócenia w sieci.
    Do jednofazowej jednostki nie wróciłem nigdy, do 3 fazowych owszem.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Z Daikin'a nie korzystam.
    Piszę na podstawie doświadczeń z Mitsubishi lub Midea.
    Im nowsze i bardziej zaawansowane jednostki, tym bardziej wrażliwe na zakłócenia w sieci.
    Do jednofazowej jednostki nie wróciłem nigdy, do 3 fazowych owszem.
    Dlatego tez warto podawac jacy producenci/modele.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Czyli wg ciebie moja PC powinna pracować non-stop, a że pobiera 1,65kW przy najniższej modulacji to minimalne zużycie dzienne prądu musi wynosić około 40kWh. i wtedy będzie ok bo nie będzie taktowania.
    Dziękuję, postoję...
    Kolego nie czytasz tekstu ze zrozumieniem i po prostu głupoty piszesz.
    8h pracy według twego poboru EE to 13,2 kWh
    Sprawa kolejna PC to inwenter który moduluje mocą . A skoro moduluje to i pobór ( kWh ) jest zmienny Tak że realnie na te 8h pracy może wyjść 11kWh lub nawet 10kWh, tego nie wiem . Te 13,2 kWh wychodzi na max z twego poboru.
    A taktowanie to zupełnieeeeeeeeeeeee inna bajka. Mieszasz fakty.

    PS. 40kWh to z pracy 24/24h No skoro twój dom potrzebuje pracy PC 24/24 to TAK 40 kWh lecz PC powinna w tym przedziale czasu mieć 1 Start Stop. I adekwatnie dokładnie 1 Start Stop też przy pracy 8h.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 15-03-2023 o 23:36
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony