dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question kupno fragment działki - skarpa i drzewa w granicy

    Dzień dobry

    działka na której się buduję graniczy z kilkoma ornymi polami (cały teren w MPZP jest terenem budowlanym mieszkaniowym). Granica z jednej strony jest niedużą skarpą (moja działka jest niżej o jakiś metr). Centralnie na granicy, która przebiega równiutko środkiem wzdłuż skarpy, rośnie kilka drzew. Pomyślałem że przy stawianiu płotu przesunę go o jakieś pół metra w górę na działkę sąsiada. Nie będę musiał wycinać drzew (nie chcę) ani później nie będę się martwił kto wykosi chaszcze w połowie skarpy tuż za ogrodzeniem.

    Żeby tak się stało sąsiad musi wydzielić i mi odsprzedać fragment - około 0,5m x 20m czyli 10m2 swojego terenu. Jakie kroki powinienem wykonać? Geodeta -> kartografia -> notariusz? Jakie to są orientacyjne koszty? Ile to może potrwać?

    Z góry dziękuję za pomoc!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Najpierw do sąsiada z mapą z naniesionymi granicami i drzewami, zadać pytanie : Czy wyrazi zgode na podział i odsprzedaż gruntu? Jesli wyrazi zgodę, to do geodety i on powie co trzeba dalej zrobić. Zmiennych jest dużo, poczynajac od granic: Czy spełniają warunki rozporzadzenia o standardach.... bo to wyznacza kolejność dalszych prac. Cena będzie taka, jaką strony zapiszą w umowie/zleceniu, przy czym nie wydaje mi się aby sasiad chciał dokładać się do kosztów podziału. On nic nie musi. Twój interes , twoja broszka.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 15-02-2023 o 18:46

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    3 lata temu takie coś kosztowało okolo 3500 u geodety (robocizna, mapki i zgloszenia w urzedzie). Dolicz koszt ziemi i notariusza i KW. Tanio nie bedzie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony