dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Blachodachówka REN i obróka okienna chyba coś nie tak

    Witam,
    Jestem w trakcie robót na dachu na budowie. Od razu zaznaczam, że w temacie się kompletnie nie znam, ale patrząc na to co mi na dachu majstry robią to ręce opadają.
    Pytanie, czy da się to jakoś naprawić, jak wytłumaczyć co jest nie tak i jak powinno to wyglądać. Tłumaczą się tym, że to taki rodzaj blachy, że akurat tak wyszła i inaczej się nie da -.-

    https://files.fm/u/byv7hasyh

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Rodzaj blachy to tłumaczenie na poziomie przedszkolaka. To co jest nie tak widoczne jest gołym okiem. Aby to naprawić potrzebne jest po prostu przyłożenie się do tematu i potraktowanie go poważnie.
    Listwa boczna okienna z rynienką przykręcona blachowkrętem przez co wygięta jest już chyba bezpowrotnie zniszczona.
    Klej fartucha u dołu okna powinien złapać po podgrzaniu nawet matową blachę więc jego mocowanie wkrętami to jakaś radosna twórczość.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Po pierwsze okno źle obsadzone. Dół okna powinien być 3-5 cm nad łatą. Arkusze blachy powinny być cięte w dolnej lini okna i tam zrobiony zakład z górnych arkuszy. Chłopcy nie mają pojęcia o robocie.
    Po mnie nie ma poprawek

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Trochę na przekór napiszę tak. Na podstawie tych zdjęć nie można wnioskować, że okno jest źle zamontowane. Natomiast bez dyskusyjną sprawą jest, że jest ono nieestetycznie obrobione. Okno można posadowić na dowolnej wysokości (nie koniecznie na zalecanej). Zapewne to okno firmy Velux z dolnym kołnierzem dość trudnym do uformowania, stąd wkręty farmerskie. Ich zastosowanie nie jest wadą, to tylko estetyka. Nacięcia w blachodachówce zostały wykonane za wysoko. Powinny być na wysokości karbowanego fragmentu kołnierza. Zastosowano dodatkową obróbkę zamykającą boki (mało estetyczna). Ciekawe jak zostały wykonane obróbki przyścienne? Czy jest tam rynienka? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony