dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cwieku34

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-314
    Posty
    3

    Domyślnie Deszczownica ekologiczna

    Witam. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na nurtujące mnie pytanie. Mam mieszkanie w Kamienicy 75 metrów. Remont generalny.

    Chciałbym mieć duża deszczownice. Niestety pięć który mam dość nowy zapewnia jedynie 11 litrow ciepłej wody.

    Inny piec może się nie zmieścić (a jeśli tak to jaki)?

    I teraz tak na rynku są deszczownice eko które zużywają 9 litrów wody na minutę. Normalnie zużywają 22. Tak czy siak kosztuje to w granicach 15000 zł za system.

    Czy sądzicie ze jest duża różnica w komforcie?
    Polecali byście jednak wymiene pieca?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    289

    Domyślnie

    Co to za piec, gazowy, elektryczny? Skoro ma 11l, to pewnie nie przepływowy? Do jakiej temperatury może podgrzać wodę?
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  3. #3

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    289

    Domyślnie

    Co to znaczy że zapewnia 11l ciepłej wody?
    Przecież to kocioł dwufunkcyjny, czyli podgrzewa CWU przepływowo, dopóki kran odkręcony, to woda będzie grzana.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cwieku34 Zobacz post
    Niestety pięć który mam dość nowy zapewnia jedynie 11 litrow ciepłej wody.
    O jakiej temperaturze?
    A z tymi 15K zł za całość to nie przesadzaj. Nawet dosyć droga marka przekreśloną cenę ma bardzo daleką od tej kwoty.
    https://www.ibood.com/offers/pl/s-pl...art-160/785143

    Możesz też kupić "tani" system i tylko deszczownicę wstawić "eko":

    https://www.ibood.com/offers/pl/s-pl...0-21-cm/780255

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Co to znaczy że zapewnia 11l ciepłej wody?
    Przecież to kocioł dwufunkcyjny, czyli podgrzewa CWU przepływowo, dopóki kran odkręcony, to woda będzie grzana.
    Może chodzi o 11 litrów na minute. Swoją drogą 15 kafli za baterie prysznicowa to ciekawa odskocznia od zwyczajowych dyskusji opłacalności tego czy owego na forum.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony