dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przekroczona moc umowna - konsekwencje?

    Witam, mam fotowoltaikę i licznik ze zdalnym odczytem, od stycznia Tauron zmienił wygląd strony elicznik i zauważyłem nową zakładkę "Moc". Okazuje się, że w styczniu moc umowną, myślałem, że licznik ma jakieś zabezpieczenie przed taką sytuacją, czy to może być jakaś usterka instalacji?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2023-02-21-08-15-10-777_com.opera.browser.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	463794
    Niektóre dni się pojawiają mimo, że nie ma informacji o przekroczeniu mocy umownej.
    Ostatnio edytowane przez amularix ; 21-02-2023 o 07:30

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    To są chwilowe moce które nie powinny mieć wpływu na rachunek i ewentualne koszty. Ważne że moc średnia jest poniżej mocy umownej.
    Z reguły brana jest pod uwagę moc średnia w danym okresie rozliczeniowym, jak to potraktuje w tym przypadku Tauron nie mam wiedzy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Autorze tematu - telefon lub mail lub wizyta w Tauronie wyjaśni całkowicie Twoje wątpliwości. A tu na forum to pisze Ci Mareks77 " nie mam wiedzy", ale mimo to odpowiada. Żałosne to.

  4. #4

    Domyślnie

    A googlałeś chociaż za tym @amularix czy ci się nie chciało? Masz przekroczenia w średniej z 15-min "za nietrzymanie się przydziału mocy może zostać nałożona kara. Należność wynosi ona aż 10-krotność stałej opłaty dystrybucyjnej za każdy 1 kW nadwyżki". Może w tych pustych datach miałeś przekroczenie chwilowe, ale nie średnie (z 15min).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony