dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Pęknięcie poziome

    Witam wszystkich. Mam taki budynek nazywany w Anglii domem - w Polsce to szopy i garaże lepiej się buduję. Ale ja nie o tym. Na ścianie mam pęknięcie, na prawo od nadproża drzwi. Nadproże jest do wymiany. Obecnie jest tam przerdzewiałyprofil metalowy a wymienić chcę na betonowe. Zastanawia a mnie, czy to pęknięcie ma związek z nadprożem, czy może mieć inną przyczynę.
    A dwa. Jak polecacie to naprawić? Wydłubać cegły i wmurować raz jeszcze, czy tylko wyskrobać fugę w miejscu pęknięcia? Można dać tam beton ekspansywny?
    Zdjęcia w poniższym linku.
    https://linksharing.samsungcloud.com/xlYpmphjmmax

    Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Widać jakby cała ściana uległa przesunięciu - pęknięciu od wewnątrz nic nie widać? czy tylko na zewnątrz?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko na zewnątrz. To ściana 2 warstwowa. Cegła z zewnątrz a w środku bloczek. Taki siwy, miękki. Podobny do suporeksu. W środku nic nie widać. Remontowałem środek. Trochę tynku odpadło i nie widać było pęknięć. Lokalny "fachowiec" to orzekł, że trzeba fugę poprawić. Kupiłem budynek prawie
    2 lata temu i tak było. To w zasadzie się nie powiększa. Jednakże interesuje mnie przyczyna,chciałbym ją usunąć.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabek85 Zobacz post
    Tylko na zewnątrz. To ściana 2 warstwowa. Cegła z zewnątrz a w środku bloczek. Taki siwy, miękki. Podobny do suporeksu. W środku nic nie widać. Remontowałem środek. Trochę tynku odpadło i nie widać było pęknięć. Lokalny "fachowiec" to orzekł, że trzeba fugę poprawić. Kupiłem budynek prawie
    2 lata temu i tak było. To w zasadzie się nie powiększa. Jednakże interesuje mnie przyczyna,chciałbym ją usunąć.
    Być może zbyt słaba podbudowa tej zewnętrznej ściany. Skoro się nie powiększa to warto jest pierwszym razem naprawić usuwając tarą fugę wypełnienie i wcisnąć tam nowe. Nie gruntować tylko oczyścić np mokrym pędzlem. Zaprawę kupić do klinkieru z Tarsem i przygotować wg receptury na opakowaniu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki. Tak też chyba zrobię. Tylko na pogodny weekend muszę poczekać, to nadproże od razu wymienie. Co to za zaprawa którą poleciłeś? Co to ten "Tars"?
    A co do podbudowy ściany. Może tak być. Angielskie budownictwo, praktycznie brak fundamentów.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Zaprawa z trasem (nie z tarsem)
    Np.
    Baumit Klinker S
    Zaprawa z trasem do klinkieru

    https://baumit.pl/produkty/zaprawy-m...umit-klinker-s
    czy
    SOPRO KMT lub KMT Plus
    https://www.sopro.com/pl-pl/produkty...7f85daac21d81a
    Tras
    Minerał pochodzenia wulkanicznego, dodawany do zapraw cementowych w celu ograniczenia występowania wykwitów solnych na ich powierzchni. W trakcie procesu hydratacji cementu (w momencie wymiesznia zaprawy z wodą) powstają węglany wapnia, które podczas wysychania zaprawy tworzą na jej powierzchni trudno rozpuszczalne wykwity solne. Proces ten zachodzi nawet w przypadku hydratacji cementu niezawierającego wapna. Działanie trasu polega na związywaniu przez niego węglanów wapnia w trakcie procesu dehydratacji, czyli w momencie wysychania zaprawy. Ponadto tras uszczelnia zaprawę, utrudniając transport kapilarny resztek rozpuszczonych soli na powierzchnię zaprawy.

    https://www.chemiabudowlana.info/index,slownik,186
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A bo to komórka.....początkowo było z "tarasem"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Pierwotnie miałem wpisane:
    (nie z tarsem i ne z tarasem)
    ale odpuściłem
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki. Muszę teraz poczekać na wolny i bezdeszczowy weekend ������

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony