dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77
    A kto tego podziału dokonywał w domu.. Ja mu tego nie zalecałem
    Przecież położył kabel 5 - żyłowy, czego nie rozumiesz? A w garazu nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać dodatkowe uziemienie szyny PE.
    Cytat Napisał Mareks77
    Miał w garażu zastosować RCD więc po co mu robienie rozdziału w domu skoro zrobi go w garażu.
    Bo położył kabel 5-żyłowy, czego nie rozumiesz?
    Cytat Napisał Mareks77
    Ja natomiast uważam że z domu pociągnę ciąg dalszy WLZ do garażu i tam dokonam ponownego podziału
    Jakiego ponownego podziału? Czego podziału? Co chcesz dzielić?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Przecież położył kabel 5 - żyłowy, czego nie rozumiesz?
    Położył kabel 5 żyłowy ale nie musi ciągnąć 5 potencjałów.
    Pociągnie 3 fazy i punkt PEN z rozdzielni głównej domu.a w garażu rozdzieli dla tamtejszej instalacji

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    A w garażu nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać dodatkowe uziemienie szyny PE.
    Dodatkowe uziemienie szyny PE?
    Przecież niedawno ganiłeś rozwiązanie w którym uziemiano PEN

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    I......
    No i, za Boczkowskim, punkt rozdziału PEN uziemiają, durnie.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #23

    Domyślnie

    Dodatkowe uziemienie szyny PE?
    Wolno mi, gdzie masz przeciwwskazania?
    Przecież niedawno ganiłeś rozwiązanie w którym uziemiano PEN
    Ganiłem uziemianie punktu rozdziału, tak trudno pojąć?
    No i na koniec :
    Pociągnie 3 fazy i punkt PEN z rozdzielni głównej domu.a w garażu rozdzieli dla tamtejszej instalacji
    Skąd wytrzaśnie ten nieszczęsny punkt PEN w garażu ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    No i na koniec : Skąd wytrzaśnie ten nieszczęsny punkt PEN w garażu ?
    Pociągnie go z rozdzielni głównej domu dwoma żyłami z kabla 5 x 6mm2 które położył.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #25

    Domyślnie

    Chyba cię już całkiem Bóg opuścił !
    https://www.elektro.info.pl/artykul/...g-norm-cenelec
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Chyba cię już całkiem Bóg opuścił !
    https://www.elektro.info.pl/artykul/...g-norm-cenelec

    Czytałeś link który przed chwilą podesłałeś?

    Przewód izolowany PEN powinien być oznaczony na całej długości:

    kolorem zielonym i żółtym, a na końcach dodatkowo oznacznikami w kolorze niebieskim (tak, aby równocześnie widoczne były wszystkie wymienione barwy) lub
    kolorem niebieskim, a na końcach dodatkowo oznacznikami dwukolorowymi, tj. kolorem zielonym i żółtym.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rysunek1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	25,3 KB
ID:	463886

    W garażu zastosuje RCD i rozdzieli na PE i N
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 27-02-2023 o 19:53
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Autorze tematu - koniecznie skorzystaj z elektryka. Absolutnie nie czytaj bredni Mareks-a77.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77
    Przewód izolowany PEN powinien być oznaczony na całej długości:

    kolorem zielonym i żółtym, a na końcach dodatkowo oznacznikami w kolorze niebieskim (tak, aby równocześnie widoczne były wszystkie wymienione barwy) lub
    kolorem niebieskim, a na końcach dodatkowo oznacznikami dwukolorowymi, tj. kolorem zielonym i żółtym.
    Acha. Czyli żyłę ochronną (o barwie z-ż) kabla 5x6 mm2 oznaczysz na końcach tasmą niebieską, a żyłę niebieską - taśmą o barwie z-ż, i będziesz miał ... dwa PEN-y w tym kablu
    Kalinosiu, koniec świata się zbliża.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    Autorze tematu - koniecznie skorzystaj z elektryka. Absolutnie nie czytaj bredni Mareks-a77.
    domasta.......... u Ciebie w Łodzi obowiązują chyba normy Indyjskie.

    To połączenie jest bardziej właściwe aniżeli doprowadzenie do garażu 25 metrowego przewodu PE


    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Acha. Czyli żyłę ochronną (o barwie z-ż) kabla 5x6 mm2 oznaczysz na końcach tasmą niebieską, a żyłę niebieską - taśmą o barwie z-ż, i będziesz miał ... dwa PEN-y w tym kablu
    Kalinosiu, koniec świata się zbliża.


    Poczytaj artykuł który sam przytoczyłeś linkiem i mnie o brednie nie posądzaj.

    https://www.elektro.info.pl/artykul/...g-norm-cenelec

    Oznaczenia dwukolorowe
    Oznaczenie kombinacją dwóch kolorów jest dopuszczalne pod warunkiem, że nie zachodzi obawa pomylenia oznaczeń.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 28-02-2023 o 06:22
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  10. #30

    Domyślnie

    Do Markes77. Wszyscy Ci naokoło mówią, że wprowadzasz w błąd. I to nie w tym jednym wątku, a jeszcze piszesz "czego tu nie rozumieć?" jakbyś był botem, a to Ty nie rozumiesz co piszesz. Elpapiotr pisze fachowe rady. Jakkolwiek dołączam się do tych, którym nie podoba się sposób odnoszenia się do wszystkich "nieelektryków" z sarkazmem i wyższością, czasem przesadnie trzyma się przepisów, ale nigdy nie spotkałem się, aby dawał rady niekompetentne i tego nie można podważyć (mimo, że go nie lubię sam korzystam z porad).

    Taka analogia: Przypomniał mi się chirurg w moim szpitalu powiatowym, który potrafił się ordynarnie wydrzeć na każdego pacjenta, ale był dobrym fachowcem. Człowiek wychodził od niego zdołowany psychicznie, ale z dobrze złożoną ręką.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Do Markes77. Wszyscy Ci naokoło mówią, że wprowadzasz w błąd. I to nie w tym jednym wątku, a jeszcze piszesz "czego tu nie rozumieć?" jakbyś był botem, a to Ty nie rozumiesz co piszesz. Elpapiotr pisze fachowe rady. Jakkolwiek dołączam się do tych, którym nie podoba się sposób odnoszenia się do wszystkich "nieelektryków" z sarkazmem i wyższością, czasem przesadnie trzyma się przepisów, ale nigdy nie spotkałem się, aby dawał rady niekompetentne i tego nie można podważyć (mimo, że go nie lubię sam korzystam z porad).

    Taka analogia: Przypomniał mi się chirurg w moim szpitalu powiatowym, który potrafił się ordynarnie wydrzeć na każdego pacjenta, ale był dobrym fachowcem. Człowiek wychodził od niego zdołowany psychicznie, ale z dobrze złożoną ręką.
    Już........ ulżyłeś sobie, odgrzewając temat po tygodniu
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony