dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1

    Domyślnie Dom bez styropianu

    Witam zwolenników i adwersarzy ścian 1 W. Swego czasu jak budowałem dom z Ytonga Energo plus w technologii 1W dostawałem ostrzeżenia o wadach takiej ściany, zimno, wiatr, mostki, dom stoi drugą zimę, od lata 2022 jest zamieszkany. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła 8 kW bez grzałek, fotowoltaika 6,4 kW, rachunki z EE 35 zł co dwa m- ce. Ciepło, nie wieje a pompa na co i cwu zużyła na dziś 1778 kW. Ciesze sie że nie dałem sie zwieść adwersarzom, czego wszystkim budującym życzę.

  2. #2

    Domyślnie

    A podłogowe na czym leży? bezpośrednio na chudziaku?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    A podłogowe na czym leży? bezpośrednio na chudziaku?
    O tym samym pomyślałem. Owszem, jest wełna, którą można zastosować pod wylewkę, cena okrutna ale jak ktoś chce to może.

  4. #4

    Domyślnie

    Płyta fundamentowa na chudziaku 10 cm i xps 2x10 cm

  5. #5

    Domyślnie

    Podłogowe w płycie

  6. #6

    Domyślnie

    XPS to też polistyren tylko ekstrudowany a nie ekspandowany. Powinieneś był też z niego zrezygnować.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #7

    Domyślnie

    Racja tylko bez styropianu bardziej dotyczyło ocieplenia ścian.

  8. #8

    Domyślnie

    Ok rozumiem.
    Szacun za samozaparcie. Dawniej nie było styropianu i też sensownie dało się budować.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał bez styropianu Zobacz post
    Witam zwolenników i adwersarzy ścian 1 W. Swego czasu jak budowałem dom z Ytonga Energo plus w technologii 1W dostawałem ostrzeżenia o wadach takiej ściany, zimno, wiatr, mostki, dom stoi drugą zimę, od lata 2022 jest zamieszkany. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła 8 kW bez grzałek, fotowoltaika 6,4 kW, rachunki z EE 35 zł co dwa m- ce. Ciepło, nie wieje a pompa na co i cwu zużyła na dziś 1778 kW. Ciesze sie że nie dałem sie zwieść adwersarzom, czego wszystkim budującym życzę.
    Możesz przypomnieć powierzchnię domu? 1778 kW oznacza 1778 kWh?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bez styropianu Zobacz post
    Ciesze sie że nie dałem sie zwieść adwersarzom, czego wszystkim budującym życzę.
    Zależy, z czym porównywać.
    Ytong Energo Plus 48cm daje U=0,19 a 24cm zwykłego BK 500 + 20 cm EPS 0,033 daje U=0,124. Czyli masz grubszą ścianę, gorsze U, komplikacje z tynkiem zewnętrznym. Taniej najprawdopodobniej nie było.

    Masz termowizję, że wspominasz o braku mostków?
    Nie dając EPS nie mogłeś nim wjechać na ramy stolarki zmniejszając mostki (a to nie tylko złotówki, ale też ryzyko skraplania pary - zwłaszcza przy utrzymywaniu komfortowej wilgotności w mrozy).

    Można sobie doszukiwać się zalet - ale to szukanie na siłę.

  11. #11

    Domyślnie

    Kaizen czekałem na Ciebie, kiedyś pisałem z innego konta. Co do domu 112m2 po podłodze 140m2, co do okien to zamiast eps stosuje się węgarki z plyty multipor i wyprawa tynkarska tez multipor x700. Termowizję zrobiłem kamerą za 30 k, mam też świadectwo charakterystyki energetycznej Ep:52 kWh

  12. #12

    Domyślnie

    Ytong Energo Plus 36,5 m

  13. #13

    Domyślnie

    [QUOTE=bez styropianu;8179007]Ytong Energo Plus 36,5 /QUOTE]

  14. #14

    Domyślnie

    Ytong Energo Plus 48 U 0,17

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Test szczelności robiłeś?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #16

    Domyślnie

    Nie, nawet nie wiem czego, scian czy okien? Co do ścian to wykonawca wyszpachlował wszystkie szczeliny miedzy pustakami z dwóch stron

  17. #17

    Domyślnie

    Okna, ciepły montaz na taśmy

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bez styropianu Zobacz post
    Termowizję zrobiłem kamerą za 30 k
    Nie chwal się ceną kamery, tylko jej zdjęciami.

    Cytat Napisał bez styropianu Zobacz post
    Nie, nawet nie wiem czego, scian czy okien?
    Domu - Blower Door Test. Ale nie sądzę, żeby wyszedł znacząco gorzej po otynkowaniu z obydwu stron.

  19. #19

    Domyślnie

    Nie zgrywałem zdjeć, bardziej patrzyłem czy nie ma jakiś rażących ubytków temperatury i przeduchówi... Kaizen musze Tobie przyznać racje, przestrzegałes przed ogrzewaniem w płycie, w pirownaniu z gora jest mega bezwładne, ale jak juz złapie trzyma 2 -3 dni a na górze z 7 cm wyleką czuc rożnice po dobie. Wiec w razie zaniku pradu dół daje czas na reakcje.

  20. #20

    Domyślnie

    Nie zgrywałem zdjęć, bardziej patrzyłem czy nie ma jakiś rażących ubytków temperatury i przedmuchów... Kaizen musze Tobie przyznać racje, przestrzegałeś przed ogrzewaniem w płycie, w porównaniu z gora jest mega bezwładne, ale jak juz złapie trzyma 2 -3 dni a na górze z 7 cm wylewką czuć różnice po dobie. Wiec w razie zaniku prądu dół daje czas na reakcje.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony