dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał sztyga20 Zobacz post
    beton (440zl/m3) 40 000zł
    stal 30kg/m2 czyli 8t (5000zł/tona) 40 000zł
    styropian 10cm styrodur 60zł/m2 12000zł
    żwir na drenaż 1000zł (studzienki, rury) 5000zł
    lekka przeciwwilgociowa Izohan WM 5000zł
    robota 40000zł
    Tak trochę na oko, do tego pewnie mnóstwo rzeczy których nie policzyłem + problemy których trudno się spodziewać, 200000zł trzeba pewnie żeby o tym poważnie myśleć, jak nie wiecej.
    Głupoty z wyliczeniami.
    Fundament z bloczków musisz zrobić, odejdzie Ci izolacja termiczna podłogi na gruncie, pozostanie posadzki, ale już nie tak kosztowna. Dodatkowo zalety- nieograniczone pomieszczenia techniczne(pralnia, suszarnia), warsztatowe,magazynowe,rekreacyjne w doskonałej temperaturze zarówno latem jak i zimą. Idealny dostęp do wszelkich instalacji sanitarnych,wentylacyjnych wodnych, alarmowo sterowania i elektrycznych. Możliwość gromadzenia warzywa,owoce,przetwory,rośliny zimą.
    Nawet wykonanie instalacji nawadniania z układami wykonawczymi i sterowania w piwnicy to duża zaleta.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Głupoty z wyliczeniami.
    Fundament z bloczków musisz zrobić, odejdzie Ci izolacja termiczna podłogi na gruncie, pozostanie posadzki, ale już nie tak kosztowna. Dodatkowo zalety- nieograniczone pomieszczenia techniczne(pralnia, suszarnia), warsztatowe,magazynowe,rekreacyjne w doskonałej temperaturze zarówno latem jak i zimą. Idealny dostęp do wszelkich instalacji sanitarnych,wentylacyjnych wodnych, alarmowo sterowania i elektrycznych. Możliwość gromadzenia warzywa,owoce,przetwory,rośliny zimą.
    A ja bym troszkę popolemizował, może nie tyle z wyliczeniami, co z tezami.

    1. odchodzi izolacja podłogi na gruncie - czemu? Jakieś minimum styro trzeba dać, inaczej będzie naprawdę zimno w stopy. Ale tak, można dać nieco mniej styro na parterze, pod warunkiem, że piwnica jest pod całym domem
    2. pralnia i inne takie wymagają wyjścia ściekami, co może być trudne w niektórych warunkach - u mnie na przykład najniżej dało się jakoś tak na wysokości brzucha... Była druga opcja do ścieków "białych" - przewiercić się u dołu i wyprowadzić do drenażu, ale też miałem wątpliwości i odpuściłem
    3. doskonała temperatura latem i zimą - no nie wiem, bez ogrzewania mam zimą ~16C, nie wiem na ile dzięki wentylacji z rekuperacją i obecności kotłowni z wieloma odsłoniętymi rurami, więc jeśli chce się normalnie tam siedzieć, to trzeba podgrzać. Latem w upały jest tam owszem ~20-21C, ale za to robi się wilgotno (wilgoć z wentylacji kondensuje się na chłodnych ścianach) i jakoś tak nie do końca mi się tam dobrze siedzi, rozważam czasem... montaż klimatyzacji do osuszania
    4. Idealny dostęp do instalacji - niby tak, można wiele rzeczy, zwłaszcza kanalizacyjnych, puścić "pod sufitem", choć wtedy cierpi estetyka i skazuje to pomieszczenia na rolę czysto użytkową

    No ale fakt, ja na piwnicę patrzę jak na przestrzeń normalnie mieszkalną. Mam tam fitness klub i pomieszczenie rekreacyjne do muzykowania, odizolowania się itd. Jeśli ma być chłodna i wilgotna przechowalnia ziemniaków, to pewnie Twoje założenia są OK, ale mnie osobiście tym bardziej byłoby żal wydać na to XXXXXX zł (bo że to kosztuje to nie mamy wątpliwości, można tylko dyskutować o kwocie

    P.S. Czytałem, że sam masz "królestwo" na nieużytkowym poddaszu, więc gorąco latem, skosy, pewnie strome schody techniczne itd, co trochę tłumaczy Twoją miłość do piwnic
    Ostatnio edytowane przez samotnik ; 06-03-2023 o 18:12

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jest różnica między powierzchnią mieszkalną i użytkową. W garażu też mieszkasz?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jest różnica między powierzchnią mieszkalną i użytkową. W garażu też mieszkasz?
    Bardzo cenna uwaga trafiająca w sedno mojej odpowiedzi
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał sztyga20 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedzi, długo się wahałem ale wahadło niespodziewanie przechyliło się na stronę aby piwnicy nie robić, trudna smutna decyzja bo o piwnicy marzyłem, ale może była to moja fanaberia. Miejsca na działce mam bardzo dużo, dodatkowo niemały garaż, postanowiłem za zaoszczędzone pieniądze na piwnicy zainwestować w pompę ciepła i użytkowe poddasze w garażu (na moja jaskinię), mam nadzieję że nie będę żałował. Pozdrawiam.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony