dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Pomocy! Co na ścianę i podłogę kuchni z granatowymi i brązowymi frontami?

    Początek remontu za chwilę, a ja, nie dość, że nie mam materiałów to jeszcze ugruntowanej koncepcji - co na ściany i podłogę w kuchni?!
    Kuchnia doświetlona, więc fronty planuję granatowe i brązowo- drewniane, uchwyty czarne, albo w kolorze blatu ( to też do dogrania ).
    Kuchnia moich marzeń ma być ciepło-przytulna, ale i nowoczesna, bliżej mi do stylu loftowego niż skandynawskiego.. Marzy mi się cegła na ścianie, również w salonie na który kuchnia jest półotwarta. W salonie jest parkiet, który będziemy odświeżąć i odbierać mu pomarańczu z barwy... Chętnie skorzystałabym z wiedzy fachowca, ale nie mam czasu na jego poszukiwanie, może tu jest ktoś chętny i ma moce przerobowe? ...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    najlepiej sobie poszukać w necie inspiracji np.:

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  7. #7

    Domyślnie

    A wydawało mi się, że już wszystkie aranżacje z granatową kuchnią wyłapałam z netu! Znów udało Ci się Elfir mnie zaskoczyć Dzięki!
    Chyba dziś odpuszczę spanie

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    myślę, że drugi obrazek jest fajnie loftowy. Tyle, że gdyby dodać cegły, to ich odcień nie mógłby być mocno pomarańczowy, raczej mocno wyblakły, wybielony.
    Na obrazku jest dość ciemno z powodu drewnianego sufitu. Zamiast niego można byłoby gdzieś zrobić fragment ceglanej ściany.

  9. #9

    Domyślnie koncepcja się buduje... Zostało dogranie cegły i podłogi..

    Po przejrzeniu setek aranżacji z meblami w granacie rozjaśniło mi się w głowie...Odeszłam od pomysłu na płytki w jodełkę na podłodze w kuchni, bo tego drewna wprowadzałabym 3 odcień - fronty mebli dąb halifax i ciemny granat, blaty czarne, lub ciemno grafitowe, poszukuję jeszcze nienachalnego odcienia kafli na podłogę, pasującego do sąsiadującego parkietu i cegły na ścianie. Masz jakiś pomysł na moją podłogę?

    Załączam barwy cegieł, które skradły moje serce.Którą byś zastosowała w towarzystwie dębu halifax i granatu?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stara-cegla-skalna.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	63,0 KB
ID:	463948   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stara-cegla-naturalna.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	463949   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stara-cegla-gotycka.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	72,9 KB
ID:	463950   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stara-cegla-dworska.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	463951  

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a nie może być to jasnoszare terazzo z inspiracji?
    Wówczas cegła jak najjaśniejsza, czyli pierwsza.

  11. #11

    Domyślnie

    Myślałam o jasnej szarości, obawiam się trochę chłodu, który ze sobą niesie, tak jak najjaśniejszej cegły z przedstawionych.. A czy sądzisz, że odpowiedną ilością oświetlenia górnego mogłabym sprawić, że troszkę ciemniejsza cegła - np. z 2 zdjęcia, nie będzie przyciężka optycznie? Płytki wielkoformatowe np. 60cmx60 cm będą dobrze grały przy starym parkiecie w sumie niewielkiej kuchni?

  12. #12

    Domyślnie

    do otwarcia tego nie mam uprawnień

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tkanka7 Zobacz post
    do otwarcia tego nie mam uprawnień
    ja też. Widocznie można wejść tylko przez google - czyli trzeba byłoby wkleić tylko główny link www.wrenkitchens.com a zdjęcia poszukać na stronie.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tkanka7 Zobacz post
    Myślałam o jasnej szarości, obawiam się trochę chłodu, który ze sobą niesie, tak jak najjaśniejszej cegły z przedstawionych.. A czy sądzisz, że odpowiedną ilością oświetlenia górnego mogłabym sprawić, że troszkę ciemniejsza cegła - np. z 2 zdjęcia, nie będzie przyciężka optycznie? Płytki wielkoformatowe np. 60cmx60 cm będą dobrze grały przy starym parkiecie w sumie niewielkiej kuchni?
    nie wiem, przecież nie widzę pomieszczenia, jakie ma oświetlenie. Za ciepły odbiór kuchni będzie odpowiadać tez drewno.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie wiem, przecież nie widzę pomieszczenia, jakie ma oświetlenie. Za ciepły odbiór kuchni będzie odpowiadać tez drewno.
    Czysto teoretycznie pytam, bo remont za parę dni zaczynamy, obejmował będzie również dostosowanie ilości światła w kuchni do potrzeb.. Myślę nad szyną z 4/5 reflektorami, i coś osobno nad stołem, światła powinno być dość.. A na podłogę jednak dam tą szarość, tylko nie jednolitą. Nie chcę by było mdło..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony