dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Podłoga z litego drewna

    Witam wszystkich
    Z góry przepraszam jeśli palnę coś nie tak - ani trochę nie znam się na budowlance.
    Kupiłam ostatnio dom w Anglii. Moim marzeniem zawsze było mieć faktyczna drewniana podłogę. Niestety angielskim specjalistom ufam tak samo jak politykom, a lite drewno to nie winyle. W związku z tym zaczęłam się zastanawiać, czy byłabym w stanie położyć je sama. Wiem, ze nic nie zastąpi doświadczenia, ale może sumienność i przywiązanie do detali trochę by mi pomogło. Po upewnieniu się, ze posadzka jest równa i wilgotność zarówno cementu jak i ścian jest w normie, badz tez ewentualnym dosuszeniu i zagruntowaniu, jak to wyglada dalej? Kładzie się podklad, klej i drewno czy tylko klej i drewno? Czy mógłby mi ktoś udzielić jakiś rad? Ewentualnie odwieść mnie od tego karkołomnego przedsięwzięcia?
    Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Szlifowanie, odpylenie, gruntowanie, strasznie śmierdzący klej, cyklinowanie, wypełnianie szpar i olejowanie albo lakierowanie.
    Praca w niewygodnej pozycji i dużo w smrodzie. Do tego potrzebne specjalistyczne narzędzia i umiejętność ich obsługi. Jedna z ostatnich rzeczy, które chciałbym robić własnoręcznie (co najwyżej olejowanie bym sobie zostawił).

  3. #3

    Domyślnie

    To są panele, które wybrałam. Pióro - wpust

    https://www.luxuryflooringandfurnish...50-x-18mm.html

    Już są zaolejowane i oszlifowane i z tego co rozumiem, nie trzeba się bawić w cyklinowanie i olejowanie aż przez następne 10 lat a może i dłużej, bo olejować można chyba bez cyklinowania? Czy w takim przypadku oznacza to tylko faktycznie pocięcie wyrzynarką i przyklejenie?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    W tym linku masz instrukcję instalacji
    How to Lay Solid Wood Flooring (4.09 MB)
    https://www.luxuryflooringandfurnish...30/product/29/

    Jakie masz podłoże pod te panele ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    Beton. Najpierw musiałabym sprawdzić czy trzyma odpowiedni poziom, później zagruntować. Ja czytałam te wytyczne ale w nich nie ma opisanych wielu rzeczy, np. Jaki jest dopuszczalny poziom wilgotności betonu i ścian, jakie jest maksymalne akceptowane odchylenie poziomu podłogi.. doczytałam to gdzie indziej ale chce się upewnić ze to jest wykonalne dla laika, bo jeśli coś sknocę to za rok będę miała napompowana podłogę i mnóstwo problemów.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    To jest nowy dom i nowy beton?
    Beton na stropie czy na gruncie?
    Są jakieś izolacje przeciwwilgociowe i termiczne?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał EmiliaB Zobacz post
    Już są zaolejowane i oszlifowane i z tego co rozumiem, nie trzeba się bawić w cyklinowanie i olejowanie aż przez następne 10 lat a może i dłużej, bo olejować można chyba bez cyklinowania? Czy w takim przypadku oznacza to tylko faktycznie pocięcie wyrzynarką i przyklejenie?
    Po przyklejeniu lite drewno nie jest idealnie równe. Dlatego producenci oferujący rozwiązania "na gotowo" zazwyczaj maskują to v-fugą. Działa to tak sobie a estetyka do subiektywnej oceny. Dla mnie nieakceptowalne rozwiązanie.

    Ta deska jest szczotkowana - wątpię, by dało się to miejscowo naprawić w przypadku zarysowania (normalnie olejowane drewno można przeszlifować miejscowo i poolejować - przy szczotkowanym szlifowanie zmieni fakturę i będzie to raziło w oczy).

  8. #8

    Domyślnie

    Dom trzyletni. Jak jest położony to niestety nie wiem, tak samo z izolacjonizm. Niestety nie znam się na tym

  9. #9

    Domyślnie

    Rozumiem. Dziękuje bardzo za fachowa odpowiedź. W takim razie chyba zdecyduje się na coś prostszego na miarę moich możliwości niestety nie wiem jak dać plusa ale jeszcze raz bardzo dziękuje

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Po przyklejeniu lite drewno nie jest idealnie równe. Dlatego producenci oferujący rozwiązania "na gotowo" zazwyczaj maskują to v-fugą. Działa to tak sobie a estetyka do subiektywnej oceny. Dla mnie nieakceptowalne rozwiązanie.

    Ta deska jest szczotkowana - wątpię, by dało się to miejscowo naprawić w przypadku zarysowania (normalnie olejowane drewno można przeszlifować miejscowo i poolejować - przy szczotkowanym szlifowanie zmieni fakturę i będzie to raziło w oczy).
    1. Deski są na pióro i wpust.
    V-fuga jest estetyczna, naturalna i dobrze sprawdza się..

    2. Furthermore, here at Luxury Flooring we would strongly advise a ‘brushed’ product if you have small children and/or pets. The brushed markings make it hard to notice any scratches/marks, which are bound to occur over time.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony