dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wylewka na stropie oraz minimalna odległość garażu od granicy

    Witam serdecznie,
    Chciałem zadać 2 pytania:
    1. Dom ok. 100 m2(projekt bardzo przypomina dom w kostrzewach 4), z poddaszem nieużytkowym, sufit podwieszany z płyt karton-gips, na poddaszu płyty OSB, między płytami wełna. Czy jest szansa na wzmocnienie stropu celem zagospodarowania poddasza(np. dorobić lany strop)? Nie mówię tu o rozbudowie na zasadzie dodatkowe łazienki itp. - raczej jako ewentualny dodatkowy duży pokój nad całym domem, ponieważ poddasze jest całkiem spore pomimo pominięcia ściany kolankowej( chociaż wiem, że nie będzie tam raczej możliwości doprowadzenia ogrzewania). Załączam zdjęcie jak mniej więcej wyglądało kładzenie dachu z wiązarów prefabrykowanych.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strop.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	56,0 KB
ID:	463887
    Być może nawet nie robić tam żadnego pokoju, tylko wylać strop, żeby czuć się pewniej... naczytałem się jakichś komentarzy, że brak stropu lanego w domu parterowym i karton nad głową to najgorsze co można sobie zrobić - stąd powyższe dywagacje.

    2. W przyszłości myślałem o dobudowaniu garażu do bryły domu - bok, do którego myślałem dobudować garaż nie ma okien, mniej więcej pośrodku, między pokojami jest garderoba - teoretycznie byłbym w stanie połączyć dobudowany garaż z domem wstawiając tam drzwi. Natomiast chciałem rozjaśnić następujące kwestie:
    a) czy uzyskanie pozwolenia i ekspertyza inspektora co do takiej rozbudowy domu trwa długo i jest kosztochłonna?
    b) jaką minimalną odległość od granicy z sąsiadem musiałbym zachować? (od elewacji do ogrodzenia jest około 5,65m), z tego co czytałem garaż długości 6,5m oraz wysokości nieprzekraczającej 3m może stać w odległości 1,5m
    Pytam na przyszłość, bo niestety nie mam na ten moment kasy, żeby robić te wszystkie "adaptacje", a udało mi się kupić domek wolnostojący w tych zwariowanych czasach w miarę przyzwoitej cenie - oczywiście musiały być jakieś kompromisy, między innymi powyższy garaż, o którym zawsze marzyłem w bryle domu.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie, prosiłbym o konstruktywne komentarze

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ad.2. Garaż dobudowany do domu nie jest wolnostojący, taka budowa wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Wg mnie w tym przypadku przepis o garażu długości 6,5m przestaje obowiązywać, bo garaż staje się częścią domu.
    Wtedy odległości to 3 lub 4 metry od granicy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony