dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Korozja stali

  1. #21

    Domyślnie

    No myślałem, żeby to CX20 zaszpachlować… a gdyby założymy zostawić to tak jak jest to mogłoby się coś stać, ciekawi mnie to właśnie

  2. #22

    Domyślnie

    Dodaj zdjęcie tego elementu będzie zdecydowanie łatwiej coś doradzić


    W suchym środowisku pręt wystający z betonu praktycznie nie skoroduje przez dziesiątki lat, ale jak byś dodał do tego wodę, mróz i jeszcze sole mineralne (nawet sól kuchenna) to wtedy destrukcja przyspiesza bardzo gwałtownie.

    Jeśli bardzo cię to gnębi wykuj trochę betonu (tak na głębokość 2-3 cm) utnij nadmiar pręta kup Planitop400 albo Montotop112 są w małych opakowaniach 5 kg zreprofiluj i po robocie.
    Tylko po co skoro to będzie wewnątrz budynku na wieńcu pod murłatą mam racje ? więcej szkody przyniesie to grzebanie w żelbecie , co innego było by na balkonie/tarasie
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 03-03-2023 o 08:22

  3. #23

    Domyślnie

    Przepraszam, panowie, ale to pierwsza moja budowa w życiu i naprawdę człowiek się martwi wszystkim... wieczorem wstawię zdjęcia to poradzicie coś. Z góry dziękuje za każdą pomoc.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał kacperbrys Zobacz post
    Przepraszam, panowie, ale to pierwsza moja budowa w życiu i naprawdę człowiek się martwi wszystkim... wieczorem wstawię zdjęcia to poradzicie coś. Z góry dziękuje za każdą pomoc.
    To dopiero początek, później będzie jeszcze gorzej
    (żart)
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #25

    Domyślnie

    Cześć,

    U mnie też wszystko sie zaczyna a ja już jestem pełny obaw. na chudziaku została wykonana kratownica na niej zbrojenie.
    niestety widzę, że w wielu miejscach ta kratownica nie ma wymaganych 5 cm odstepu od wykopu wiec i nie bedzie miała otuliny.
    Ba w wielu miejscach wręcz dotykała ziemi.....

    Jak to jest z tą korozją stali. Czy w takim scenariusz powinienem się tym martwić. odkopać ławy i zabezpieczyć w jakiś sposób?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Daj odpowiednie podkładki / dystanse zapewniające właściwą grubość otuliny zbrojenia.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #27

    Domyślnie

    Dokładnie na dno kości z drutem albo dystanse liniowe a w piony cytrynki.
    co tu odkopywać ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony