dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Izolacja podłóg XPSem - czy można na niego kłaść bezpośrednio panele winylowe?

    Cześć,

    zamierzam zrobić izolację cieplną podłóg w mieszkaniu (stara kamienica, bez izolacji, grube stropy, nieogrzewane z żadnej strony). Nie mam do dyspozycji dużo miejsca/grubości, prawdopodobnie około 30-40 mm. Chciałbym w związku z tym zapytać, czy na płyty XPS można kłaść np. panele winylowe lub podłogi drewniane, bezpośrednio i bez żadnych innych dodatków, w szczególności płyt OSB? Zastanawiam się, jak z wytrzymałością XPS pod naciskiem, który nie byłoby dodatkowo rozkładany przez płyty OSB. Wiem, że XPS ma sporą wytrzymałość na ściskanie, natomiast nie wiem, jak by się zachował w praktyce, gdyby na położone na nim np. panele winylowe, postawić dużą szafę ubraniową albo ciężką kanapę.

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    hej
    Pewnie niekt nie da ci gwarancji - robisz to na wlasna odpowiedzielnosc.
    Niemniej można taką płyte xps wzmocnic siatka z klejem ( sądze ze najlepiej elastycznym ) https://www.youtube.com/watch?v=yK9at6nYSd0

    ja bede na tym wklejal płytki choc mam xps 700 ( taki do uli) . ale robie to na wlasne ryzyko. POza tym panele winylowe mają mniejszą sztywnosc z tego co słyszałem.
    pozdr.

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie też mnie zastanawia, jak zachowają się panele... Czy na dłuższą metę nie będą zbytnio pracować, wyginać się, rozdzielać... Wychodzi na to, że aby mieć pewność, to muszę jednak zrobić XPS 20 mm + OSB 18 mm na wpust i na to panel... I już koszt zwiększa się diametralnie

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.661

    Domyślnie

    Nic się nie stanie , ja tak zrobiłem na poddaszu i nic złego nie zauważyłem , zapodałem XPS siatka i klej to grosze na to poszły takie podkłady tęż z exps do ogrzewania podłogowego takie dziurkowane i położyłem panele wg mnie na sto lat to wystarczy bo niby co miałoby się wielkiego stać ?

  5. #5

    Domyślnie

    Chociaż to może zależeć od jakości i grubości paneli.

    Tutaj ciekawy filmik, gdzie na XPS są położone maty grzewcze i na to bezpośrednio panele, bez żadnego poziomego wzmocnienia: https://www.youtube.com/watch?v=waymWBVGxeI Myślę, że skoro ktoś ze sporym doświadczeniem remontowym to wykonał, to nie powinno być przeciwskazań .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony