dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 626 z 627
Pokaż wyniki od 12.501 do 12.520 z 12535
  1. #12501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja preferuję płaskie bo są dużo prostsze w budowie (i tańsze). Murarz i ktoś od obróbek blacharskich wystarczy. Nie trzeba zatrudniać dodatkowo cieśli.
    Tyle, że trzeba przemyśleć projekt.


    Jeśli szczyt domu ze stromym dachem będzie skierowany na ulicę, dom nie będzie wydawał się specjalnie niższy od otoczenia.
    Z tą subtelną różnicą, że uszczelnienie dachów płaskich jest o wiele bardziej upierdliwe niż skośnych.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  2. #12502
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Z tą subtelną różnicą, że uszczelnienie dachów płaskich jest o wiele bardziej upierdliwe niż skośnych.
    Z jakiego powodu? masa bitumiczna styropian i papa. Gdzie tu widzisz cokolwiek skomplikowanego?
    Nie trzeba bawić się w wiatroizolację, paroizolację, membrany, kombinowanie z mostkami na krawędzi ścian szczytowych. Nie trzęsiesz się ze ci zerwie dach piewsza lepsza wichura.

  3. #12503

    Domyślnie

    Racja. Najważniejsze , że można samemu wykonać. Z dachówką już jest ciężko. Do tego samemu można prosto panele położyć. Tylko mało gdzie mpzp zezwala na płaski dach.

  4. #12504
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.438
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Są jeszcze dachy pulpitowe, czyli jednospadowe. Popularne w Germanii, u nas raczej rzadkie.
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 02-03-2023 o 14:36
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #12505

    Domyślnie

    Panowie i Panie,

    Działka ok 1000 m z wjazdem od zachodu :

    Będzie projekt indywidualny - wzorowany na projekcie Kira V jednak ze zmianami:

    Tak wyglądał oryginał:



    Tak będzie wyglądać po zmianach:



    Będą schody w salonie bo na poddaszu planujemy 2 pomieszczenia tzn 2 biura.

    Wiązary prefabrykowane tak zaprojektowane aby na poddaszu nie było tzn tunelu tylko cos lepszego :



    Tak będzie usytuowany dom na działce:


    Macie może jakieś uwagi co do rozkładu pomieszczeń itp?

  6. #12506
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak chcesz tymi schodami wejść na poddasze? Wyjście u góry masz w najniższym miejscu dachu.
    Chyba, ze odwrócisz schody.

    Przesunąłeś też ścianę nośną.
    Jak chcesz wjechać samochodem do garażu? 4 m to zdecydowanie za mało by zrobić skręt.

  7. #12507
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak przerabiać to w takim kierunku:

  8. #12508

    Domyślnie

    Elfir,

    Masz rację schody wkleiłem zła strona .
    Jeśli chodzi o wjazd do garażu to aktualnie mam miejsce w garażu podziemnym i z tego co sprawdzałem nie mam wcale więcej miejsca na wjazd i jakoś daje radę

    Co nie zmienia faktu że twoje zmiany są zdecydowanie lepsze niż moje .

    Pytanie tylko czy przerabiając rzuty zachowałeś jakąś skalę i czy nie przedłużyłes domu w takiej konfiguracji ?

    Dzięki wielkie za twoją odpowiedź.

  9. #12509
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.438
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Aż sie prosi, aby budynek przesunąć w głąb działki. Teraz niemal "leży" na granicy. Nie będzie problemu ze skrętem samochodu. Moim zdaniem garaż w bryle to błąd i zacząłbym od tych dwóch rzeczy:
    • przesunięcia domu dalej od drogi
    • wywalenia samochodu do jego własnego mieszkanka
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #12510
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_26 Zobacz post

    Pytanie tylko czy przerabiając rzuty zachowałeś jakąś skalę .

    Dom został dokładnie w takim samym obrysie jak oryginał. Nawet przebiegu ścian nośnych części mieszkalnej specjalnie nie naruszałam (jedynie poszerzałam otwory).

    Wytyczne do projektowania parkingów zakładają min 5,5 m na skręt pod kątem 90 stopni dla samochodów. Trudno mi sobie wyobrazić parking podziemny gdzie jest 4 m - nie spełniałby norm projektowych.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 07-03-2023 o 17:27

  11. #12511
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    [*]przesunięcia domu dalej od drogi[*]wywalenia samochodu do jego własnego mieszkanka[/LIST]
    Wtedy traci powierzchnię działki na robienie długich dojazdów. Przecież front działki jest obszarem kompletnie nieużytkowym, poza funkcją komunikacyjną i postojową. po co go powiększać?

  12. #12512
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.438
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wtedy traci powierzchnię działki na robienie długich dojazdów. Przecież front działki jest obszarem kompletnie nieużytkowym, poza funkcją komunikacyjną i postojową. po co go powiększać?
    Dlatego, że daje to większy komfort psychiczny. Działka od strony wschodniej (z prawej) jest wystarczajaco duża, aby tam przesunąć dom i cieszyć się większym buforem od ruchu ulicznego. Kiedys tego nie rozumiałem, ale architekt odsunął mój dom najdalej jak się dało od drogi (w sumie i tak niewiele, bo tylko 5m od ogrodzenia), za co jestem mu dziś niezmiernie wdzięczny i jednocześnie żałuję, że nie dało się przesunąć więcej.

    Komfort posiadania duzej działki polega nie na tym, że mamy wielki ogród z jednej strony, ale że dom jest oddalony od granicy, sąsiadów, drogi itp.

    W tym wypadku zysk jest dodatkowy, bo można wywalić garaż z bryły budynku mieszkalnego i dokleić go do niego w dowolnej szerokości.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #12513

    Domyślnie

    Panowie i Panie,

    Bardzo dziękuje za wasze sugestie.

    Elfir Żonie się bardzo spodobała twoja modyfikacje - mówi ze najlepsza jaką widziała jeśli chodzi o projekt Kira

    Ja cały czas analizuje czy lepiej przedłużyć dom np jak w opcji Kira III czy iść w poddasze użytkowe (tzn pomieszczenie na 2 biura).



    W takiej opcji brak garderoby w sypialni rodziców ale coś za coś ...

    Jednak przedłużając dom zyskamy tylko 1 biuro a robiąc poddasze 2 biura + miejsce na klamoty.

    Nie umiem wyliczyć o ile zwiększy mi się koszt budowy robiąc poddasze użytkowe względem opcji przedłużenia domu o pomieszczenie na parterze.

    Kolejna sprawa garaż w bryle czy doklejony - na razie czytam i analizuje...

    Mam nadzieje ze projektant który będzie robił nasz projekt będzie w stanie rozwiać moje wątpliwości.

    Co do ulicy to jest ona bardzo spokojna i mało ruchliwa wiec nie wiem czy będzie warto przesuwać dom w kierunku wschodnim.
    Ostatnio edytowane przez Daniel_26 ; 08-03-2023 o 11:51

  14. #12514
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dom od ulicy ma garaż i pom. gospodarcze, więc nie bardzo wiem co miałoby powodować dyskomfort?

  15. #12515
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.438
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Chyba (chyba!) się nie zrozumieliśmy. Chodziło mi o garaż szeroki tak jak budynek albo niewiele mniejszy, ale zwrócony bramą do ulicy. W takim układzie dom w sensie budynek mieszkalny bez garażu musiałby by być siłą rzeczy odsunięty od ulicy. Tylko o to mi chodziło.

    Co do układu domu, to zdecydowanie bym go wyrównał do prostej stodoły (na ostatnim rysunku czerwone linie), likwidując ten podcień.

    Obok stołu jadalnego są schody: podczas ich sprzątania kurz będzie opadał na stół.

    Dwoje drzwi do pomieszczenia gospodarczego - lepiej jedne z sieni, żeby łatwo wrzucać tam brudne/mokre rzeczy. Taki troszkę "brudownik". Nie wiem też, po co tam okno, bo to pomieszczenie czysto techniczne, do którego warto wstawić jak najwięcej regałów, a przecież musi się tam zmieścić jeszcze zbiornik na CWU, jednostka od pompy ciepła i cały osprzęt hydrauliczny.

    Czy lepiej parterówka czy użytkowe poddasze. Ja wolę parterówkę, a poddasze przeznaczone na graciarnię. Wtedy można lepiej wykorzystać parter, zmniejszyć nieco pom. gosp, powiększyć sień. ew. łazienkę albo dodać szafę itp. Było o tym wiele dyskusji. Przy próbie wielogodzinnego użytkowania poddasza lepiej jest zrobić strop i porządne schody oraz dodać choćby małą łazienkę. To razem trzy łazienki. To kosztuje. W parterówce tego nie potrzeba, nie potrzeba stropu. Więźba prefabrykowana plus prowizoryczna podłoga daje obciążalność wystarczającą do trzymania nawet ciężkich rzeczy. Schody mogą być tanie, "strychowe" za 1500 zł od Fakro - znów, na parterze lepszy układ. Drożej nie będzie.

    Brakuje na tym rysunku doklejonego garażu i umieszczenia całości na mapce. Spróbuj taką kombinację.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #12516
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Daniel_26, ja głosuję za zmianami wprowadzonymi przez Elfir.
    Od razu zwróciłam uwagę, że w Twojej propozycji ciężko będzie manewrować aby wjechać czy wyjechać z garażu. Ale nawet po zmianach zaproponowanych przez Elfir, będziesz musiał przesunąć dom na wschód (prawdopodobnie masz to nawet zapisane w warunkach zabudowy), bo nie spotkałam się jeszcze z nowym jednorodzinnym domem, który stałby tylko 4 m od ulicy. Po pierwsze, włodarze chcą aby domy były odsunięte od ulicy w razie poszerzenia onej o chodnik czy ścieżkę rowerową. Po drugie, miejsce do parkowania/manewrowania przed domem powinno mieć więcej niż 4 m długości, bo inaczej nie zaparkujesz tam samochodu większego niż mały Mini Cooper czy Smart (wszelkie inne będą wystawały na ulicę).

    Jeśli chodzi o to czy pokoje do pracy umieścić na dole, czy na poddaszu, to ja optuję za poddaszem, gdzie nie toczyłoby się życie rodzinne.
    O wiele łatwiej jest się odciąć od spraw domowych, gdy masz do pokonania pewną drogę do pracy - w tym wypadku schody. Najlepiej byłoby to urządzić tak, aby mieć na poddaszu także toaletę i mini aneks kuchenny z czajnikiem czy ekspresem do kawy. Będzie to pozwalało odciąć się na czas pracy od obowiązków domowych i w pełni skupić się na zadaniu do wykonania. Dzieciom też będzie łatwiej wytłumaczyć, że rodzice idą na poddasze pracować i nie należy im przeszkadzać dopóki nie wrócą na dół. Ciężej jest to wyegzekwować, gdy jest się tuż za ścianą pokoju dziecięcego (no i skupić się też trudniej).

    Projekt Kira jest ładny i nie dziwię się, że chcesz na nim bazować

    Z własnego doświadczenia powiem tyle, że podcień wejściowy to bardzo pożyteczna rzecz i nie zastąpi go wyłącznie daszek nad wejściem. No ale coś za coś... Jeśli chcesz mieć dużo szaf przy wejściu do domu, to podcień raczej musi zniknąć.

    Jeszcze trochę o funkcjonalności garażu w bryle domu.
    Przejście z garażu do pomieszczenia technicznego, czy od razu do wiatrołapu? Moim zdaniem lepiej od razu do wiatrołapu (bez obijania się o sprzęty po drodze), gdzie zostawiamy buty i kurtki w szafach i z zakupami zmierzamy do kuchni, a dzieci od razu do siebie albo na kanapę

    Gdy garaż jest w bryle budynku, to powinien być raczej ogrzewany, a jeśli nie, to otoczony pomieszczeniami pomocniczymi i z solidnie ciepłą bramą. U Elfir mamy wiatrołap, pomieszczenie techniczne i schody z toaletą pod nimi, czyli moim zdaniem nie najgorzej, bo nie będzie do garażu uciekało w nadmiarze ciepło z części mieszkalnej (przy schodach można na ścianie garażowej ułożyć jakąś "cieplejszą" okładzinę np. korek czy drewno).

    DOPISEK:
    Patrzę jeszcze na ustawienie sąsiednich domów... Czy w warunkach zabudowy nie masz przypadkiem zapisu, aby dom stał kalenicą lub szerszą ścianą budynku równolegle do ulicy?
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 14-03-2023 o 11:28
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  17. #12517

    Domyślnie

    moniss

    Dziękuje za twoją odpowiedz.

    Jeśli chodzi o odległość domu od ulicy to powinna wynosić min 6 metrów.

    Pokoje do pracy musza być w innej części domu niż pokoje dla dzieci dlatego co raz bardziej przekonuje się do poddasza użytkowego .

    Co do garażu w bryle to nadal mam wątpliwości bo jednak 150 a 180 metrów powierzchni robi różnice przy kosztach fundamentu, dachu itp

    Jeśli chodzi o MPZP to nie ma żadnego zapisu odnośnie usytuowania domu względem drogi .

  18. #12518
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Jeśli nie potrzebujesz solidnego garażu bo nie majsterkujesz, to może wystarczyłaby wiata dostawiona na całej długości ściany szczytowej? Jeśli będzie nad nią dach płaski czy prawie płaski, to mógłby służyć jako taras jednego albo obu gabinetów do pracy.
    Aby jeszcze bardziej okroić parter, to można pomieszczenie techniczne (zwane niegdyś kotłownią) umieścić...na poddaszu. Pralka i suszarka kondensacyjna (polecam) byłyby ustawione np. jedna na drugiej w którejś z łazienek.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  19. #12519
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jakby co, ja mam pom. z kotłem gazowym na piętrze właśnie dlatego, ze szkoda mi było na parterze tracić powierzchnię na pomieszczenia gospodarcze.

    Chociaż wiąże się z tym pewna niedogodność - w wiatrołapie mam liczniki na wodę.

  20. #12520

    Domyślnie Projekt domu 130-140m2

    Hej! Szukam obecnie gotowego projektu domu w okolicach 130-140m2 + wbudowany garaż ~35m2. Mam na oku wiele projektów, które są blisko spełnienia moich potrzeb, ale zwykle wymagają kompromisu w zakresie metrażu (pokoje są zwykle od 8 do 12m2) lub nie mają też master bedroom. Rozpisałem sobie powierzchnię pomieszczeń i wygląda to tak:

    master bedroom (pokój 1) - 15m + łazienka - 7m2? (prysznic, wanna, bidet, toaleta)
    gabinet (pokój 2) - 9m2
    pokój dla gości (pokój 3) - 15m2
    siłownia (pokój 4) - 15-20m2. Tu właściwie fajnie by było nie mieć osobnego pokoju, a po prostu przenieść sprzęt do garażu jeśli byłby odpowiednio wielki, bo sprzętu nie będzie raczej dużo - power rack (stoisko o wymiarach mniej więcej: Wysokość: 216 cm Szerokość: 170 cm Długość: 150 cm), stoisko na hantle. Ewentualnie przenieść na strych, ale nie wiem czy to dobry pomysł.
    łazienka - 5m2 (prysznic, bidet, toaleta)
    salon + jadalnia - 30-35m2
    kuchnia - 10m2

    Tu reszta pomieszczeń których powierzchnie trudno mi ocenić, bo różnią się w zależności od projektu. Oprócz pomieszczenia gospodarczego i wiatrołapu (w gospodarczym fajnie by było mieć odpowiednio dużo miejsca na graty, a w wiatrołapie szafę i miejsce na rozebranie się) fajnie by było ograniczyć metraż tych pomieszczeń, ale nie wiem czy to możliwe. Dość optymistyczne przyblizenie, liczby mogą nie mieć sensu :
    wiatrołap - 4m2
    kotłownia 4m2
    pomieszczenie gospodarcze 5m2
    hol + schody 10m2 (?)
    pralnia 4m2

    Dodatkowo garaż w bryle budynku - ok. 35m2. Wszystko na działce o wymiarach 25x60m.

    Główny koncept jest taki, żeby mieć jedną sypialnie połączoną z łazienką - druga łazienka byłaby dla gości i reszty domowników. Pokoje, oprócz gabinetu, minimalnie po 15m2. Dach dwuspadowy, fotowoltaika, pompa ciepła. Bez kominka i balkonów i elementów przez które ucieka ciepło/podwyższają niepotrzebnie koszty budowy oraz utrzymania. Elewacja z elementami drewnianymi.

    Od kilku miesięcy przeglądam projekty i na razie stworzyłem taką listę domów które mi się podobają, ale mają swoje wady:
    https://www.dobredomy.pl/projekt/lukrecjaV/ - niepotrzebne WC (wystarczą mi 2 łazienki), w pokojach brakuje dodatkowego 3-4m2, nie ma czwartego pokoju na siłownię (chociaż tu może mógłbym zrobić kompromis i przenieść sprzęt do garażu..)
    https://www.dobredomy.pl/projekt/stokrotkaII/ - identyczne problemy jak wyżej
    https://www.archon.pl/projekty-domow...5a6911b4#pg1-9 - brak master bedroom, w dwóch pokojach dałbym powierzchnie większą o 2-3m2
    https://www.dobredomy.pl/projekt/tuliuszVII/ - identycznie jak wyżej
    https://www.dobredomy.pl/projekt/tuliuszIX/ - identycznie jak wyżej, niepotrzebne balkony (ale to pewnie da się wywalić z projektu)
    https://www.dobredomy.pl/projekt/alexII/ - tu podobne problemy, pokoje są jeszcze mniejsze niestety
    https://www.dobredomy.pl/projekt/milaII/ - podobnie jak wyżej
    https://www.dobredomy.pl/projekt/antonioII/ - tu już metraż praktycznie spełnia oczekiwania, ale są balkony skonstruowane w taki sposób, że w sumie nie wiem czy da się je usunąć/czy dom będzie bez nich dobrze wyglądał
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...ci--11-KZN1005 - przydałaby się bardziej 'drewniana' elewacja

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...ern-2m-WOK1046 - ten projekt wygląda najbardziej obiecująco, ale ogrzewanie jest gazowe i wentylacja jest grawitacyjna, wysokość ścianki kolankowej wynosi 0,88m - nie jestem pewien czy to za mało

    W większości z tych projektów mam problem z powierzchnią pokoi i zastanawiam się czy poszerzenie ich jest możliwe w gotowym projekcie?

    Zastanawiam się czy tylko z tego powodu warto wybrać projekt indywidualny, może udałoby się zachować metraż pokoi taki jak rozplanowałem a w resztach pomieszczeń (kotłownia, komunikacja, pralnia) udałoby się jeszcze go zmniejszyć, ostatecznie obniżając metraż budynku i tym samym koszty budowy.
    Ale mam obawy że słabo się dogadam z architektem i czas wykonania projektu wyjdzie koszmarnie długa (chciałbym już w tym roku szukać zleceniobiorcy na budowę w przyszłym roku), jakość nie będzie zachwycająca.

    Co myślicie? Czy kojarzycie może jakieś strony gdzie projekty spełnią mniej więcej oczekiwania co do metrażu? Dzięki!

Strona 626 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony