dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Rachunki za prąd

    Cześć. Powiedzcie mi...... macie już pierwsze faktury za miesiące styczeń i luty za prąd z roku 2023 ? Dostałem dzisiaj fakturę..... za to praktycznie to samo zużycie...... mam 400 zł więcej na rachunku..... Zamiast 400 mam 800 zł do zapłaty. W styczniu płaciłem jeszcze 400. Dodam, ze rodzina 2+2

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Podaj konkrety, skan faktury.
    Zużycie prąd w kWh wcześniej i teraz, podane stawki za kWh, opłaty stałe.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    PGE - moja energia elektr. jest dziś 23% droższa niż w analogicznym okresie rok temu. Na pocieszenie :
    - z ostatnim rachunkiem za prąd dostałem ulotkę informującą, że dzięki rządzącym ta energia wcale nie jest taka droga jak mogłaby być
    - dziś media podały, że spółki skarbu państwa czyli m.in. w/w PGE zapłacą podatek od nadmiernych zysków wynikających z drogiej energii
    Zatem cieszę się, że dostałem 1 kop w tyłek, bo mogłem dostać 2.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek Pijowczyk Zobacz post
    Cześć. Powiedzcie mi...... macie już pierwsze faktury za miesiące styczeń i luty za prąd z roku 2023 ? Dostałem dzisiaj fakturę..... za to praktycznie to samo zużycie...... mam 400 zł więcej na rachunku..... Zamiast 400 mam 800 zł do zapłaty. W styczniu płaciłem jeszcze 400. Dodam, ze rodzina 2+2
    A to ciekawe, dziś też otrzymałem fakturę za prąd (Energa) i kWh wychodzi mi 7 groszy taniej niż w poprzedniej fakturze. Kto jest Twoim dostawcą energii?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    PGE - moja energia elektr. jest dziś 23% droższa niż w analogicznym okresie rok temu. Na pocieszenie :
    - z ostatnim rachunkiem za prąd dostałem ulotkę informującą, że dzięki rządzącym ta energia wcale nie jest taka droga jak mogłaby być
    - dziś media podały, że spółki skarbu państwa czyli m.in. w/w PGE zapłacą podatek od nadmiernych zysków wynikających z drogiej energii
    Zatem cieszę się, że dostałem 1 kop w tyłek, bo mogłem dostać 2.
    Droższa bo teraz masz 23% VAT a wcześniej miałeś 0 % VAT?
    Ale to nadal nie uzasadnia wzrostu z 400 zł na 800 zł.
    Dzięki rządzącym płacisz więcej niż to jest warte.
    Rząd łupi obywateli i jeszcze im wmawia, że dzięki rządzącym obywatele płacą mniej niż by mogli.
    I że generalnie jest to wina Unii i cyklistów i ekologów
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Droższa bo teraz masz 23% VAT a wcześniej miałeś 0 % VAT?
    Ale to nadal nie uzasadnia wzrostu z 400 zł na 800 zł.
    Dzięki rządzącym płacisz więcej niż to jest warte.
    Rząd łupi obywateli i jeszcze im wmawia, że dzięki rządzącym obywatele płacą mniej niż by mogli.
    I że generalnie jest to wina Unii i cyklistów i ekologów
    Ciekawe dlaczego ja dostałem normalny rachunek? Cud?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Cool

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ciekawe dlaczego ja dostałem normalny rachunek? Cud?
    Dostałeś rachunek? Dziwne
    Ja dostałem "normalną" fakturę VAT.
    W 2022 dostawałem faktury z info o Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej.
    W tej "tarczy" było 5% VAT na sprzedaż energii cieplnej, i energii elektrycznej i 0% na sprzedaż gazu ziemnego.

    Było też info dla bezrozumnych o tym:
    59% KOSZT uprawnień do emisji CO2 w hurtowej cenie energii elektrycznej, wynikający z Polityki Klimatycznej Unii Europejskiej

    Na fakturze z 2023 jest info o Rządowej Tarczy Solidarnościowej ale już nie ma stawki 5% VAT a jest 23% VAT.

    Nie ma już "żarówki" z Polityką Klimatyczną Unii Europejskiej.
    Ciekawe dlaczego już nie ma??
    Z Polityką było 5% VAT a bez Polityki jest 23% VAT?
    Tarcza Solidarnościowa polega na tym, że różnicę między 5% VAT a 23% rząd solidarnie bierze od nas na własne cele.
    Tylko już nie informuje na jakie cele bierze...
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8

    Domyślnie

    Mam nadzieję że na zakratowane .

  9. #9

    Domyślnie

    Macie szczęście, że w ogóle ją dostaliście bo ja jeszcze nie dostałem faktury za grudzień (energa)

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Nie martw się.
    Im później zapłacisz tym lepiej (inflacja).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Nie ma się z czego cieszyć, to że nie dostałeś faktury to nie znaczy że nie została wystawiona.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony