dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pitello

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-225
    Posty
    2

    Domyślnie odmowa wydania warunków przyłazcenia do sieci gazowej

    witam
    Otrzymałem z gazowni odmowę wydania warunków przyłączenia do sieci gazowej ze względu na to ,ze tłumaczą się iz sieć będzie wybudowana do grudnia 2025 roku ,więc jest to okres powyżej dwóch lat od chwili obecnej.Ciekawostka jest fakt ,ze sąsiad który wystąpił o warunki kilka miesięcy wcześniej warunki otrzymał i podpisał umowę z gazownią. Wiem ,ze na chwile obecna gaz jest w fazie projektowania i firma która to robi zapewnia mnie ,ze sieć gazowa będzie fizycznie wykonana najpóźniej wiosna 2024 roku. . A teraz do rzeczy. Jestem na etapie projektowania budynku mieszkalnego. Chce wystąpić do urzędu miasta z wnioskiem o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wraz z instalacjami. Ważne jest dla mnie, aby w pozwoleniu na budowę zawarty był projekt instalacji gazowej wraz z instalacją ziemną do szafki gazowej w ogrodzeniu i wszystko było naniesione w planie zagospodarowania terenu. Pytanie czy w mojej konkretnej sytuacji Wydział architektury ma podstawy odrzucić mój wniosek czy nie. Nadmienię ,ze zależy mi na takim właśnie rozwiązaniu ,a instalację gazową projektuje na własne ryzyko i gdyby coś nie wypaliło zawsze mogę się przeprojektować w trakcie budowy na pompę ciepła.
    Mam przekonanie na 90 proc ,ze ten gaz będzie zrobiony ,w tym roku robię stan surowy budynku ,a reszta w roku kolejnym. Nie chce się pierdzielic i potem czegoś przeprojektowywać. Więc zależy mi na opisanym wcześniej rozwiązaniu. Projektant ma wątpliwości bo jesli będzie odmowa to czeka go dodatkowa robota czyli przerabianie wszystkiego na butlę gazową lub pompę ciepła,a w urzędzie nikt nie chce się wypowiedzieć ,a myśleć będą jak otrzymają mój wniosek . Z tego co wiem to na chwile obecna nie potrzeba chyba składać do wydziału architektury warunków technicznych na media. Więc moze warto zaryzykować ? a jeśli się dopatrzą ,ze jednak tych warunków techniczny na gaz na dzień dzisiejszy nie ma ,to czy maja podstawę prawna odrzucić mój wniosek ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zrób projekt ze zbiornikiem na gaz.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pitello

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-225
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zrób projekt ze zbiornikiem na gaz.

    jest to jakaś opcja ,ale potem wydaje mi się ze i tak trzeba coś przeprojektowywać w przypadku zmiany instalacji na gaz ziemny ,a potem nie wiem nawet czy nie zmieniać pozwolenia na budowę.Chociaż słyszałem tez ,ze teraz są jakieś uproszczone procedury i wystarczy podpis kierownika robót. Nie wiem jednak czy to dotyczy instalacji gazowej
    Dlatego pytałem czy proponowane przeze mnie rowiązanie czyli zaplanowanie instalacji ziemnej bez warunków technicznych jest możliwe do zaakceptowania przez wydział architektury i czy takiego wniosku o pozwolenie na budowę mi nie odrzucą?

  4. #4

    Domyślnie

    Nic nie musisz zmieniać. Nieistotne odstępstwo. We wniosku o oddanie do użytkowania wpiszesz czym grzejesz i toi wszystko. Zresztą po co ci gaz. Zaizoluj maksymalnie. Na dach daj najtanśzą blache, a na to 15kw paneli, baterię i masz dom zeroemisyjny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony