dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Atrakcyjna oferta z dziwnym ogrzewaniem

    Szukając mieszkania natrafiłam na podejrzanie atrakcyjną cenowo ofertę z rynku pierwotnego. Budynki są już pobudowane, nie ma tylko ścianek działowych i ogólnie trwają jakieś tam prace wykończeniowe. Mieszkania mają być gotowe pod koniec czerwca. Podobno większość już jest sprzedanych. Zadziwiło mnie, że jest tam ogrzewanie podłogowe oraz ciepła woda na gaz z kotłowni w piwnicy budynku. Myślałam, że już się odchodzi od gazu, a tu jeszcze ogrzewanie podłogowe na gaz... Do tego chyba weszły niedawno albo mają wejść jakieś nowe przepisy unijne, wg których budynki będą musiały spełniać jakieś normy odnośnie emisyjności i energetyczne czy coś w tym stylu. Czy taki budynek w ogóle spełniałby te normy? Zaciekawiło mnie to też z powodu lokalizacji, która bardzo by mi odpowiadała, ale jednak bałabym się mieszkać na takiej bombie gazowej. A może to nieuzasadnione obawy? Co o tym myślicie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Bomba gazowa ? Większość oddawanych teraz mieszkań deweloperskich ma ogrzewanie gazowe.
    A gdyby projekt nie spełniał warunków technicznych dot. m.in energooszczędności, to nie otrzymałby pozwolenia na budowę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Większość oddawanych teraz mieszkań deweloperskich ma ogrzewanie gazowe.
    Serio? Myślałam, że odchodzi się od gazu. Wiele osób teraz odłącza instalację gazową w mieszkaniach. W moim mieście wybuchy gazu zdarzają się regularnie. Ostatni był bodajże w styczniu, zginęły dwie osoby. W nowych blokach w mojej okolicy tego gazu już nie ma, wszystko na prąd


    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A gdyby projekt nie spełniał warunków technicznych dot. m.in energooszczędności, to nie otrzymałby pozwolenia na budowę.
    No raczej jak otrzymywali pozwolenie, to nikt jeszcze o tych przepisach nie słyszał. Nawet nie jestem pewna, czy one już obowiązują czy dopiero za niedługo będą. A budowę już kończą, nie zaczynają
    Ostatnio edytowane przez Bemarina ; 04-03-2023 o 12:26

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bemarina Zobacz post
    jednak bałabym się mieszkać na takiej bombie gazowej. A może to nieuzasadnione obawy? Co o tym myślicie?
    Nie ma znaczenia czy uzasadnione, tylko czy się czujesz dobrze we własnym domu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nie ma znaczenia czy uzasadnione, tylko czy się czujesz dobrze we własnym domu.
    Ma bardzo duże znaczenie, bo jeśli się upewnię, że to bezpieczne, wtedy nie będę miała obaw. Po prostu nie znam się na tym i do tej pory byłam przekonana, że nie jest to bezpieczne, ale może ktoś mnie oświeci, poda jakieś źródła itp., że obecne technologie są godne zaufania i za 10-15 lat nadal będzie bezpiecznie

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bemarina Zobacz post
    Serio? Myślałam, że odchodzi się od gazu. Wiele osób teraz odłącza instalację gazową w mieszkaniach. W moim mieście wybuchy gazu zdarzają się regularnie. Ostatni był bodajże w styczniu, zginęły dwie osoby. W nowych blokach w mojej okolicy tego gazu już nie ma, wszystko na prąd



    No raczej jak otrzymywali pozwolenie, to nikt jeszcze o tych przepisach nie słyszał. Nawet nie jestem pewna, czy one już obowiązują czy dopiero za niedługo będą. A budowę już kończą, nie zaczynają
    Tak gaz to wybawienie jak przesadzisz z kredytem

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bemarina Zobacz post
    Serio? Myślałam, że odchodzi się od gazu. Wiele osób teraz odłącza instalację gazową w mieszkaniach. W moim mieście wybuchy gazu zdarzają się regularnie. Ostatni był bodajże w styczniu, zginęły dwie osoby. W nowych blokach w mojej okolicy tego gazu już nie ma, wszystko na prąd
    Teraz jest moda na pompy ciepła zwłaszcza w indywidualnym budownictwie.
    Deweloperskie mają ogrzewanie na kotły gazowe lub z miejskiej sieci.
    W nowych blokach nie ma gazu w mieszkaniach - kuchenki elektryczne a nie ogrzewanie elektryczne.

    W jakim mieście zdarzają się te częste wybuchy gazu?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bemarina Zobacz post
    Ma bardzo duże znaczenie, bo jeśli się upewnię, że to bezpieczne, wtedy nie będę miała obaw. Po prostu nie znam się na tym i do tej pory byłam przekonana, że nie jest to bezpieczne, ale może ktoś mnie oświeci, poda jakieś źródła itp., że obecne technologie są godne zaufania i za 10-15 lat nadal będzie bezpiecznie
    Jak chcesz sie upewnić? Robiąc ankietę na forum?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bemarina Zobacz post
    Serio? Myślałam, że odchodzi się od gazu. Wiele osób teraz odłącza instalację gazową w mieszkaniach. W moim mieście wybuchy gazu zdarzają się regularnie. Ostatni był bodajże w styczniu, zginęły dwie osoby.
    Wybuch? Czy zaczadzenie?
    Bo takie masowe wybuchy wskazywałyby na wyjątkowo złodziejskie miasto, gdzie ludzie podpinają się na lewo do instalacji

    Zaczadzenie to akurat typowe, dla budynków w których samobójcy zatykają sobie kratki wentylacyjne "bo wieje" zimą.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    W jakim mieście zdarzają się te częste wybuchy gazu?
    Katowice, ale też Chorzów, Bytom itp. Oczywiście to raczej w starych kamienicach, nie w nowym budownictwie. Zazwyczaj przyczyną jest nieszczelność instalacji, ale nie zawsze. A na osiedlu, na którym mieszkam, niektórzy mieszkańcy parteru mają swoje piece w piwnicach i pociągnięte indywidualne ogrzewanie do mieszkania i też takim piecom zdarza się czasem wybuchnąć, aczkolwiek tu już nie wnikałam, co to za piece i dlaczego wybuchają
    Ostatnio edytowane przez Bemarina ; 04-03-2023 o 19:14

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jak chcesz sie upewnić? Robiąc ankietę na forum?
    Nie, ale gdyby ktoś mi to fachowo wyjaśnił podając wiarygodne źródła i jeszcze kilka osób by go poparło, to mogłoby mnie przekonać

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wybuch? Czy zaczadzenie?
    Zaczadzenia też są częste, ale to już niekoniecznie z powodu gazu. W każdym razie zdecydowanie pisałam o wybuchach, raczej trudno to pomylić, kiedy widzisz w centrum rozwaloną kamienicę
    Złodziejstwo jest wszędzie podobne... Nie wiem jak tam z podkradaniem gazu, ale taki piec do indywidualnego C.O. to akurat mojej sąsiadce z piwnicy ukradli. A ja to w ogóle podarowałam sobie korzystanie z piwnicy, bo już szkoda mi było kasy na nowe kłódki

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bemarina Zobacz post
    Serio? Myślałam, że odchodzi się od gazu. Wiele osób teraz odłącza instalację gazową w mieszkaniach. W moim mieście wybuchy gazu zdarzają się regularnie. Ostatni był bodajże w styczniu, zginęły dwie osoby. W nowych blokach w mojej okolicy tego gazu już nie ma, wszystko na prąd



    No raczej jak otrzymywali pozwolenie, to nikt jeszcze o tych przepisach nie słyszał. Nawet nie jestem pewna, czy one już obowiązują czy dopiero za niedługo będą. A budowę już kończą, nie zaczynają
    Podaj link do informacji o tym "wybuchu"
    Bo chyba nie piszesz o tym parafii ?
    I o jakich "wchodzących przepisach" piszesz ?

    Wszystko na prąd w mieszkaniach deweloperskich ?
    No raczej sie z tym nie spotkałem, ale chętnie się zapoznam z tymi realizacjami.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bemarina Zobacz post
    Nie, ale gdyby ktoś mi to fachowo wyjaśnił podając wiarygodne źródła i jeszcze kilka osób by go poparło, to mogłoby mnie przekonać
    Tak, od gazu się odchodzi. Wiarygodne źródło, strona 12.

    Tak, gaz czasem wybucha. Powodem są celowe "odkręcenia" gazu w mieszkaniach i domach: sabotaż, samobójstwo, wyłudzenie odszkodowania. Czasem rozszczelnia się instalacja, koparka uszkodzi rurę, następuje uszkodzenie urządzeń regulujących ciśnienie w sieci itp przyczyna nieumyślna.

    Kotłownia prawidłowo wykonana, wentylowana i serwisowana jest statystycznie bezpieczna. Za to jeżdżenie samochodem jest samobójstwem w ujęciu statystycznym, przynajmniej w Polsce. Czy to nie martwi Cię bardziej?

    Jeśli miałbym podchodzić do gazu czysto racjonalnie, to najbliżej mi do odpowiedzi d7d: ludzie w mieszkaniach gazu nie mają, jest on najczęściej tylko w kotłowni i dlatego jest bezpiecznie, bo kotłownie podlegają dozorowi.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bemarina Zobacz post
    Katowice, ale też Chorzów, Bytom itp. Oczywiście to raczej w starych kamienicach, nie w nowym budownictwie. Zazwyczaj przyczyną jest nieszczelność instalacji, ale nie zawsze. A na osiedlu, na którym mieszkam, niektórzy mieszkańcy parteru mają swoje piece w piwnicach i pociągnięte indywidualne ogrzewanie do mieszkania i też takim piecom zdarza się czasem wybuchnąć, aczkolwiek tu już nie wnikałam, co to za piece i dlaczego wybuchają
    Gaz wybucha ale nie tak często jak sugerujesz.
    Chyba powtarzasz miejskie legendy nie mający potwierdzenia w faktach.
    Faktyczne instalacja elektryczna rzadko wybucha.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No raczej sie z tym nie spotkałem, ale chętnie się zapoznam z tymi realizacjami.
    No to mało widziałeś. Większość moich znajomych z okolicy ma mieszkanie w "czystym" prądzie. Nawet blok naprzeciw mojego domu ma od wielu lat ogrzewanie czystym prądem (oczywiście nie ma kotłowni, tylko regulatory pokojowe).
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nawet blok naprzeciw mojego domu ma od wielu lat ogrzewanie czystym prądem (oczywiście nie ma kotłowni, tylko regulatory pokojowe).
    W takim bloku też mieszka moja teściowa, więc i owszem

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    No to mało widziałeś. Większość moich znajomych z okolicy ma mieszkanie w "czystym" prądzie. Nawet blok naprzeciw mojego domu ma od wielu lat ogrzewanie czystym prądem (oczywiście nie ma kotłowni, tylko regulatory pokojowe).
    No to współczuję.
    Ile MWh bierze takie mieszkanie w budynku wybudowanym "wiele lat temu" ?

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Tak, od gazu się odchodzi. Wiarygodne źródło, strona 12.

    .
    A na stronie 13:
    Początek roku
    był rewelacyjny w sprzedaży gazowych kotłów kondensacyjnych, pomimo rozkręcanej nagonki na gaz spowodowanej podwyżkami cen gazu ze względu na spodziewaną już wtedy agresje Rosji na Ukrainę i potencjalne ograniczenia w dostępie do gazu ziemnego w przyszłości. Histeria antygazowa osiągnęła swoje apogeum zaraz po rozpoczęciu wojny na Ukraine i rozpoczęciem nakładania sankcji na surowce sprowadzane z Rosji. Pochodna tego stanu rzeczy, było ogłoszenie naprędce pakietu RePowerEU który posłużył jako pretekst do rozpowszechniania fake newsów na temat zakazu kotłów gazowych w
    UE w ogóle, co jakiś czas jest powielane do dzisiaj
    O spadku sprzedaży kotłów gazowych :
    Pod koniec IV kwartału dało się zauważyć zahamowanie tej tendencji, ale w dalszym ciągu dochodzą
    sygnały z rynku o problemach z możliwością doprowadzenia do budynku przyłącza gazowego, ,
    pomimo dynamiki wzrostu nowych przyłączy gazowych na poziomie ok. 9% w skali kraju.
    Proszę nawet ten wątek jest owocem owej histerii
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 05-03-2023 o 00:09
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to współczuję.
    Ile MWh bierze takie mieszkanie w budynku wybudowanym "wiele lat temu" ?
    Mniej niż myślisz. Mieszkańcy po pierwszym sezonie grzewczym odkrywają w sobie zimnolubność
    Niepotrzebnie im współczujesz. Widziały gały co brały, a i pewnie ceny m2 były atrakcyjne.
    Proszę nawet ten wątek jest owocem owej histerii
    Czy ja wiem? Gaz wymaga dbałości o instalację i minimalnej świadomości, a z tym jest różnie. Druga sprawa, że histeria udziela się również Niemcom.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Gdybym mieszkał w budynku wielomieszkaniowym, to oczywiście wolałbym być podłączony do PECa, niż gazu (o ile cena byłaby zbliżona)
    Jeśli dostępny byłby tylko gaz, to wolałbym, by gaz był prowadzony tylko do centralnej, zamkniętej dla postronnych kotłowni, tak, jak u autorki wątku.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony