dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    A ja wolę gaz w kotłowni. Już kilka razy zdarzyły się awarie czy remonty sieci ciepłowniczych i ja miałem ciepłą wodę w kranie, podczas gdy okoliczni mieszkańcy(podłączenie do PECa) jej nie mieli.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bemarina Zobacz post
    Katowice

    Poza tym jednym przypadkiem na plebani było tego więcej?

    U mnie cała gmina na gazie (i węglu) i żadnych wybuchów. Za to domki jednorodzinne, gdzie trudniej wpiąć się na lewo. PC są ale mało. Za to pożary kominów węglowych i czy instalacji PV się zdarzały.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-03-2023 o 13:42

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Poza tym jednym przypadkiem na plebani było tego więcej? .
    Tak, co kilka lat się zdarza. Osobiście widziałam na ul.Chopina w Katowicach budynek po wybuchu, ale myślałam raczej o całej aglomeracji górnośląskiej

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bemarina Zobacz post
    Tak, co kilka lat się zdarza. Osobiście widziałam na ul.Chopina w Katowicach budynek po wybuchu, ale myślałam raczej o całej aglomeracji górnośląskiej
    A rozróżniasz wybuchy gazu z butli i z sieci ?
    Bo częściej wylatują w powietrze mieszkania z butlami.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Kotłownie muszą spełniać rygorystyczne wymogi co do wentylacji i zabezpieczeń oraz przechodzić regularne przeglądy gazowe i kominiarskie. Tu praktycznie nic się nie dzieje. Przy sprawnej wentylacji w kotłowni nawet nieszczelność nie jest groźna (chociaż w blokach są montowane czujniki gazu i powinny zamknąć od razu zawór).
    Problemy bywają w domach i mieszkaniach najczęściej z piecykami z otwartą komorą spalania (której działanie powoduje zaciąganie zimnego powietrza do łazienki i ludzie przypłacają zdrowiem i życiem "poprawienie" komfortu cieplnego tłumiąc wentylację. W kotłowni nie ma tego problemu nawet, jeżeli jest tam kocioł z otwartą komorą - a pewnie w nowej inwestycji masz z zamkniętą komorą czyli pobiera powietrze do spalania z zewnątrz, a nie z pomieszczenia.

    Gaz owszem, jest już zakazany w Norwegii i Wiedniu. Ale u nas (jeszcze) sprzedaż i montaż nie jest zakazany. Chociaż jak ładnie ktoś powiedział, to spalanie węglowodorów jest jak palenie w piecu pieniędzmi - są niezastąpione w wielu zastosowaniach, ale akurat energię możemy mieć z innych źródeł.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    287

    Domyślnie

    W tym kraju są miliony mieszkań w blokach z wielkiej płyty z kuchenkami gazowymi, jakoś masowo nie wybuchają.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  7. #27

    Domyślnie

    @Kaizen - dziękuję, nie mogę już kliknąć w "Podziękuj" pod Twoim postem, chyba wyczerpałam jakiś limit

  8. #28

    Domyślnie

    Powiedzmy, że jestem już przekonana do bezpieczeństwa takiej kotłowni gazowej. Mam jednak jeszcze inną wątpliwość, właśnie związaną z parciem na odnawialne źródła energii i tymi nowymi przepisami. Czy kupując takie mieszkanie nie ryzykuję, że np. za kilka lat pojawi się odgórna konieczność wymiany tego gazu na pompę ciepła z fotowoltaiką i oczywiście koszt tej wymiany poniosą lokatorzy? Ew. ceny gazu staną się tak wysokie, że to ogrzewanie znacząco podrożeje?

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Obejrzyj ten materiał i oceń sama.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #30

    Domyślnie

    @Ratpaw - dziękuję

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony