dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Oferty biur nieruchomości: prowizja?

    Zainteresowała mnie oferta sprzedaży mieszkania wystawiona przez biuro nieruchomości. Dowiedziałam się, że zapłacę im 3% prowizji, jeśli zdecyduję się na zakup. Czy takie coś jest zgodne z prawem, skoro biuro reprezentuje sprzedającego (a więc interes teoretycznie sprzeczny z moim) i od niego bierze prowizję? Ja tak naprawdę będę płacić im za nic, bo za przekazane informacje nie biorą odpowiedzialności, co już jest napisane w ogłoszeniu.
    Na co w ogóle zwracać uwagę podczas podpisywania takiej umowy przy prezentacji mieszkania, gdy jeszcze nie jestem na nie zdecydowana? Sądziłam, że ze strony kupującego jednak ta prowizja jest mniejsza, a tymczasem jest praktycznie taka sama jak w przypadku poszukiwania mieszkania przez biuro, gdzie pośrednik potencjalnie będzie się tym zajmował przez 2-3 mies. szukając mi ofert i wożąc mnie na prezentacje. A tu pani pokaże mi tylko jedno mieszkanie i to we własnym interesie. I ja mam jej płacić za to, że będzie mi zachwalać coś, co ona chce jak najdrożej sprzedać. To jakiś absurd :/
    Niestety zdecydowana większość ofert w mojej okolicy pochodzi z biur nieruchomości
    Ostatnio edytowane przez Bemarina ; 04-03-2023 o 11:27

  2. #2

    Domyślnie

    W każdym mieście są biura, które nie biorą prowizji od kupującego. Zapytaj na lokalnej grupie FB.
    Nawet, jeśli dana oferta jest wyłącznie przez pośrednika, to oni mogą się dogadać, żebyś nie płacił tej prowizji.
    Nam udało się znaleźć adresy kilku mieszkań na podstawie... widoku z okna pokazanego na zdjęciu.
    Może śmieszne, ale to ponad 10k oszczędności. Masz tutaj dobry materiał do poczytania na temat sprzedaży mieszkań: https://sprzedammieszkanie.com/jak-s...ac-mieszkanie/
    Ostatnio edytowane przez pedrol ; 18-01-2024 o 12:38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony