dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Hydroizolacja pionowa i pozioma - brak cokołu i zakładki

    Dzień dobry.
    Proszę o pomoc. Ekipa zostawiła hydroizolację w stanie, jak na zdjęciach. Przepraszam za jakość, są to kadry z większych zdjęć.
    Izolacja pionowa jest do poziomu gruntu, bez cokołu z folii kubełkowej. Została ona obcięta przy gruncie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	464030

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	464031


    Z kolei w środku nie ma zakładki dla izolacji poziomej podłogi na gruncie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	56,1 KB
ID:	464032


    Co robić? Jak naprawić izolację pionową? Czy trzeba głęboko odkopywać fundamenty?
    Czy z izolacją poziomą da się cokolwiek zrobić, biorąc pod uwagę, że nie ma zakładek?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie zazdroszczę, brak izolacji poziomej, kiedy masz ściany z betonu komórkowego, który jest bardzo nasiąkliwy..
    Widać na 2 zdjęciu jakieś czarne mazidło, pewnie dysperbit jako izolacja pozioma. Czego użyłeś jako izolacji pionowej ? z czego są ściany fundamentowe ?
    Jedyną metodą na odtworzenie izolacji poziomej jaką znam to iniekcja, przepona pozioma, ale to bardzo duże koszty .. Nie mam też pewności czy można ją zastosować w bloczku komórkowym

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jaki jest poziom wód na działce? Jak gleba filtruje wodę, szybko czy powoli (i woda stoi po deszczu długimi godzinami)?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał hyd!op Zobacz post
    Nie zazdroszczę, brak izolacji poziomej, kiedy masz ściany z betonu komórkowego, który jest bardzo nasiąkliwy..
    Widać na 2 zdjęciu jakieś czarne mazidło, pewnie dysperbit jako izolacja pozioma. Czego użyłeś jako izolacji pionowej ? z czego są ściany fundamentowe ?
    Jedyną metodą na odtworzenie izolacji poziomej jaką znam to iniekcja, przepona pozioma, ale to bardzo duże koszty .. Nie mam też pewności czy można ją zastosować w bloczku komórkowym
    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jaki jest poziom wód na działce? Jak gleba filtruje wodę, szybko czy powoli (i woda stoi po deszczu długimi godzinami)?

    Dziękuję Wam za zainteresowanie.
    Ściany fundamentowe są z bloczków betonowych. Jeżeli chodzi o izolację pionową to wyglądało to tak jak na zdjęciu niżej. Budowa domku była zlecona, bo nie miałem o tym żadnego pojęcia. Sam miałem (będę) robić wszystko w środku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fundamenty.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	464173

    Ziemia szybko filtruje wodę. Nie licząc gleby wokoło domku, gdzie pracowała koparka. Tam gleba jest łysa, mocno ugnieciona. Nawet trawa, która jest na reszcie działki, tam się sama nie zasiała.
    Jeżeli chodzi o poziom wód na działce, to wiem, że:
    - sąsiad ma studnie na głębokości 70 metrów (podobno to głęboko);
    - robiłem wykop na około 3-3,5 metrów i dopiero wtedy pokazało się trochę wody. Ale od razu zrobiła "gul gul" i zniknęła.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dla takich piasków izolacja pionowa jest moim zdaniem wystarczająca (właściwie to nie jest izolacja, tylko zagruntowanie).
    Ciągłość izolacji poziomej i tak bym bezwzględnie zapewnił. Im szybciej to zrobisz, tym mniej szkód będziesz likwidował.
    Jest szansa, że bez cokołu dom sobie poradzi. Znam całkiem sporo takich domów, w tym jeden stał na mojej działce, i nic się złego nie działo w kwestii wody. Za to domy, w których nie było izolacji poziomej zawsze były zawilgocone.

    Typową metodą naprawy izolacji poziomej jest podcinka. Niestety więcej nie powiem, nie mam wiedzy ani doświadczenia. Byłem dwa tygodnie temu w gościach w woj. Opolskim i tam dosłownie wszyscy wiedzieli co to jest zawilgocenie ścian i czym jest podcinka. Właściciel domu, w którym mieszkałem sam ją wykonał, przy użyciu młotka i dłuta, w ścianie trójwarstwowej, gdzie jeszcze musiał się przebijać przez leżący w pustce gruz (!!!).

    Pociśnij jeszcze temat i dowiedz się jak najwięcej, bo zaniedbanie izolacji poziomej moze się skończyć bardzo kosztownie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony