dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ścieżka/droga gminna ?

    Witam .
    Mam takie pytanko.. czy mogę sam sobie gdzieś w internecie sprawdzić po numerze drogi sprawdzić czy ona jest gminna ?

    Wzdłuż mojej działki biegnie droga.. dawniej była to wąska ścieżka a teraz jak to mi pewnie geodeta powiedział że jest to droga na zasadzie "niczyja.. niby gminna niby nie gminna" zatem jak to mogę sprawdzić i na jakiej zasadzie zwykła wąska ścieżka przekształca się np w drogę gminna ? Bez wiedzy osób którzy z nią sąsiadują?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jeśli ludzie sobie wydeptali ścieżkę na prywatnym gruncie jest ona prywatna a jeśli na gminnym to gminna.
    Sprawdź na geoportalu czy działka ze ścieżką jest wydzielona jako drogowa.

    Spójrz na te zdjęcie z geoportalu:

    Wydzielona działka na drogę dojazdową do pól. Ta konkretna droga znajduje się na terenie byłego PGR i została wydzielona prawdopodobnie do celów przekazania gminie lub stworzenia drogi wewnętrznej dla potencjalnego dewelopera, który rozparceluje pola na działki budowlane.
    Drogi należące do gminy na pewno będą tak wydzielone - jako pas konkretnej szerokości (5 m min dla dróg i coś koło 2 m dla chodników).

  3. #3

    Domyślnie

    idziesz do Urzędu Gminy czy starostwa i o ile właścicielem drogi czyli działki ewidencyjnej jest skarb państwa to udzielą Ci tej informacji a może być starostwo, gmina, KOWR itp

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony