dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Nie mówię, że to jest złe. Np. elektronikę japońską bardzo lubię. Koreańskich, a szczególnie chińskich, producentów unikam. Jednak np. samochody japońskie to dla mnie takie o tam wozidła, może się nie psuje, ale brakuje mu dużo. Zawsze uważam, że niemieckie jest lepsze i tyle.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    To sprawdź lepiej jakie sprężarki, wymienniki, zawory i reszta wnętrzości jest w Vailant i u konkurencji. Przecież większość składa to z dostępnych na rynku podzespołów. Te same sprężarki i wymienniki pracują u wielu producentów.
    To co wyróżnia produkty to design, sterowanie, sieć gwarancyjna i instalatorska.

    PS. Daikin np jest producentem sprężarek tak jak Mitsubishi czy Panasonic. Ale niewielu na rynku takich..

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowyjesttu Zobacz post
    Sorry, ale to pytanie czy lepiej kupić Audi/ Mercedesa (Vaillant) czy KIA/Hyundaia/względenie Suzuki (Samsung/Panasonic). Ja wolę niemieckie, europejskie, sprawdzone przez dziesięcioleci, nawet jak już "to nie to" wedle kogoś. Mam Vaillanta pompę ciepła i jest super, nigdy bym nie zamienił na jakieś azjatyckie, a szczególnie nigdy na koreańskie i tyle, prędzej już japońskie, ale i tak uważam niemieckie za o wiele lepsze.
    Użytkuję japoński samochód, ale 100 razy bardziej wolę swój stary niemiecki Volkswagen niż to wozidło i tyle.
    No to pochwal się wreszcie tym 'mercem' i podaj osiągi przy - 10, -15 i -20stC.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    127

    Domyślnie

    Hontom Wydaje mi się że za wcześnie skreślasz niektóre pompy. Każda z nich ma przecież grzałki które załącza w momencie jeżeli z hydrodynamiki nie jest w stanie utrzymać zadanego parametru. Przykładowo pompa którą użytkuje ma grzałki 9 kW załączane w trzech stopniach 3-6-9 kW . Jeżeli pompa np przy minus 20 jest w stanie dać Ci na dom 9 kW a potrzebuje 11-12 kW aby utrzymać zadany parametr to włączy 1 stopień grzałek. Jeżeli warunki spowodują że ten parametr mimo pracy hydrodynamiki i 1 stopnia grzałek się nie utrzyma ( np. silny wiatr dodatkowo mimo mrozu wyziębiający dom )to po godzinie ( w mojej pompie ) załączy drugi stopień grzałek a jeżeli to nie wystarczy i trzeci ale to już sytuacje skrajne.Tak więc PC o mocy 11 kW mająca przy -20" C moc 9 kw + 9 kW grzałek może Ci dać przy tej skrajnej temp 18 kW mocy cieplnej. Ale za to przy typowej zimowej temp -2+2 "C będzie pracowała na niskiej mocy dzięki inwerterowi i co najważniejsze nie będzie taktować w momencie kiedy zapotrzebowanie na ciepło domu będzie mniejsze niż jej minimalna moc. Po pierwszej kończącej się właśnie zimie na pomad 4 tyś godzin pracy mam 3 godziny pracy grzałek a średnia dzienna liczba załączeń sprężarki to 3,1 / dobę .Staraj się poszukać kumatego i doświadczonego instalatora z Twoich okolic oferującego PC gdzie gwarantem jest producent PC a nie instalator . W tym przypadku producenci wymuszają na swoich instalatorach szybki czas reakcji w razie awarii a i uznanie napraw gwarancyjnych kiedy zarabia na nich instalator ( bo płaci gwarant ) a nie traci ( w przypadku kiedy to on jest gwarantem ) jest prostsze . Dlatego też szukając w ubiegłym roku 2 PC do nowego i starego domu odrzuciłem będące wcześniej moimi faworytami pompy firm na P. i na S. gdzie pomimo dużych budżetów reklamowych gwarantami są instalatorzy ( w zamian za wyższą prowizje ).Jeżeli nie przeszkadzają Tobie monobloki zainteresuj się PC marki Stiebel-Eltron. Mają w ofercie i 10 i 13 kW a kumaty instalator programowo z 10 zrobi 13 .Produkowane są w Niemczech , są ciche i wydajne .Mają serwis i gwarancje producenta. Przy zakupie ze zbiornikami Stiebla masz 3 lata gwarancji a za 1000 zł przedłużysz ją do 5-ciu. Możesz kupić też centralę reku Stiebla i wtedy na całość masz 5 lat gwarancji. Nie masz obowiązku wykonywania przeglądów aby gwarancję utrzymać ( ale Stiebel zaleca je robić twierdząc że jeżeli usterka byłaby możliwa do wychwycenia przez serwis w trakcie przeglądu a ten nie został wykonany to jej uznanie jest uznaniowe ). Ja po pierwszej zimie jestem zadowolony.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    peter08

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Krakow
    Posty
    114

    Domyślnie

    @Hontom

    Ja tylko potwierdzę jedną rzecz, robione przez @asolta OZC u mnie sprawdziło się w 100%, dom mam trochę mniejszy bo 280m2 podłóg grzewczych i jest WM.Strefa klimatyczna III, Zasobnik na CWU 200 l (4 osoby- starcza idealnie), Bufor 100l.
    Wyszło u mnie obciążenie cieplne ok 8,4kW, zastosowałem T-Capa 9kW i powiem że jestem mega zadowolony, działa już 4 lata, zero problemów.Przez ten okres włączyła się grzałka w sumie na ok 5 godzin - jak było -22 któreś zimowej nocy. Rachunki średnio miesięczne za ogrzewanie mam za 2022 rok ok 250 zł ( nie licząc CWU) PC jest dobrana idealnie. Czego chcieć więcej? Musiałbym na głowe upaść żeby płacić 2x tyle za PC gruntową i płacić miesięcznie rachunki o np 50 zł mniejsze. Jaki sens?
    Może gruntowa wytrzyma dłużej a może nie? Ja jestem mega zadowolony, i mogę polecić Panasa, myślę że Misiek i Daikin wcale nie będzie gorszy a na pewno lepszy, tylko czy warto dopłacać? Dodam że mam zamontowana w domu klimę Daikina i przyznam że jest to produkt premium, naprawdę solidnie wykonany i działa rewelacyjnie. Jakąkolwiek z tych PC nie kupisz będziesz zadowolony. PC gruntowa jedynie może mieć sens, jak masz dużą niezadrzewioną działkę i możesz sobie sam wykonać dolne źródło ułożone poziomo. Przyznam że jak dobierałem PC tez miałem stresa, bo wielu ludzi mi odradzało tak małą PC dla stosunkowo dużego domu, niektórzy radzili nawet 16kW zamontować, jednak zaufałem obliczeniom @asolta i się nie zawiodłem. Jedyne co bym dziś zmienił to zamontował PC na R32 , co by limitu na obowiązkową rejestracje CRO nie przekroczyć, ale zakładam że dziś wszystkie PC już sa montowane na R32....
    Ostatnio edytowane przez peter08 ; 12-03-2023 o 10:18

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    No nie wiem... przecież grzałki to coś jak lawa na prawym pasie drogi! Nie wolno używać
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    To sprawdź lepiej jakie sprężarki, wymienniki, zawory i reszta wnętrzości jest w Vailant i u konkurencji. Przecież większość składa to z dostępnych na rynku podzespołów. Te same sprężarki i wymienniki pracują u wielu producentów.
    To co wyróżnia produkty to design, sterowanie, sieć gwarancyjna i instalatorska.

    PS. Daikin np jest producentem sprężarek tak jak Mitsubishi czy Panasonic. Ale niewielu na rynku takich..
    Póki co otwierałem tylko jednostkę wewnętrzną i jest tam duńska pompa Grundfos i niemiecki bojler Winkelmann, a więc nie sądzę, że w np. w japońskich tak jest.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony