dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Co wybraliście z umów z Tauronem? Serwisanta, Las, Lekarza, czy prosytyutkę w cenie?

    Ciekawi mnie co wybieracie w tych umowach. Umowa sprzedawcy jest bez niczego, ale po zakończeniu "tarczy" prąd będzie drogi. Z drugiej strony nie trzeba wybierać na lata. Ja jeszcze nie mieszkam i jeszcze długo nie będę. Prąd na jakieś narzędzia i prace pójdzie co najwyżej.

  2. #2

    Domyślnie

    Też miałem ten dylemat kilka dni temu. Faktycznie taryfa sprzedawcy jest najdroższa jeżeli chodzi o cenę za 1 kWh, ale... podpisanie umowy z jakimikolwiek usługami to jednak dodatkowe opłaty handlowe a to już kilkaset złotych rocznie (chyba że dla kogoś warte to jest tego kosztownego ubezpieczenia serwisu - oczywiście samej robocizny). Do tego dochodzi umowa najczęściej na 3 lata! Na razie jak napisałeś chroni nas trochę tarcza na ten rok a co potem będzie to nikt nie wie. Może być tak jak z gazem dla przedsiębiorców... pod koniec 2022 ceny z kosmosu a teraz kolejna obniżka już o 55%! Sądzę że z prądem może być trochę podobnie i te aktualne cenniki taryfy sprzedawcy też mogą być taką wydmuszką-straszakiem. Co w przypadku jak teraz podpiszemy np. umowę z serwisantem na 3 lata z rabatem ok. 10% jak może się okazać że cennik na przyszły rok będzie np. o 20% niższy? Wtedy będzie sorry taką podpisałeś umowę i 3 lata płać Niestety jest to forma zakładu (hazardu). Zdecydowałem się na taryfę sprzedawcy bo raz że w tym roku to i tak mamy ograniczoną cenę maksymalną więc cennik oficjalny mamy gdzieś a dwa że zawsze pozostajemy elastyczni i możemy zmienić dostawcę i taryfę w okresie miesięcznego okresu w zależności co się okaże na rok przyszły. W twoim przypadku przy znikomym zużyciu taryfa sprzedawcy wydaje się być najkorzystniejsza. Ciekaw jestem oczywiście też innych opinii.
    Projekt indywidualny, przebudowa domu z lat 30-tych ubiegłego stulecia. Rodzinka 2+3. Powierzchnia ogrzewana 170m2 dom (22oC) + 80m2 piwnic (18oC), podłogówka wszędzie + 3 ręcznikowce w łazienkach (nieużywane bo po co). Porotherm 30cm + 20-25 cm styropianu 0,31; strop 30cm pianka OK. Pompa Puchaci 13kW + bufor 800 l CO + 500 l CWU. Rekuperator Thessla Green 650V. PV 9.99 kWp (6,66 na południe i 3,33 na zachód)

  3. #3

    Domyślnie

    Też tak chyba się zdecyduję na tę sprzedawcy. Elektryk też mi tak doradzał. Ogólnie to może będą miesiące, że naciągnę sporo w wyniku jakichś robót, ale w skali roku raczej niewiele skoro nie będę mieszkał, a poza tym zawsze potem można zmienić. Bo ona ma miesiąc wypowiedzenia, a nie obowiązuje na 3 lata. Z tego co się orientuję.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KowalM Zobacz post
    Ciekawi mnie co wybieracie w tych umowach.
    G12as

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko taryfa sprzedawcy. Żaden serwisan24h chociaż będą cię namawiać a taryfa sprzedawcy jest na ostatniej stronie. Mnie pani wręcz odradzała taryfę sprzedawcy ale wiedziałem czego chcę.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony