dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Klej i siatka zamiast tynków na gazobeton

    Witam chciałbym w kilku pomieszczeniach zamiast tynków położyć siatkę + klej, nie mogę nigdzie znaleść czy takie kleje można stosować wewnątrz (nie mają atestów higenicznych), Chodzi o to żeby później nie wdychać jakichś oparów albo żeby nie oddawały jakiś nieprzyjemnych zapachów.

  2. #2

    Domyślnie

    Atest higieniczny PZH to dobrowolny dokument wydawany na podstawie deklaracji składu wyrobu przez producenta - nawet nie wysyła się próbek.
    W rzeczywistości receptury zmieniają się nieustanie ( bo brak surowców, zmieniają się dostawcy cementu i chemii) wiec jeśli tylko ten papier jest powodem to nic on nie wnosi poza tym ze jest lub go nie ma. Zresztą wielu producentów ma ATESTY PZH. Kleju nie nałożysz na grubość centymetrów i nie bardzo jest go jak zatrzeć na gładko, można piórem/pacą gładzic na 60-80 cm ale to nadal mało, co innego tynk i łata opór jest niewielki w porównaniu do kleju który się ciągnie. Klej małe naprawy jeszcze da rade ale nie całe ściany

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Robiłem tak w garażu - tynkować nie potrafię, a ściągać ekipę do takiej powierzchni się nie opłacało.
    Faktycznie, "na gotowo" ciężko klejem wykończyć tak, żeby było zadowalająco. Ale można na klej dać gładź i wtedy jest git. Zapachów żadnych nie ma, zresztą z czego - klej to głownie cement.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał arks20192 Zobacz post
    Witam chciałbym w kilku pomieszczeniach zamiast tynków położyć siatkę + klej, nie mogę nigdzie znaleść czy takie kleje można stosować wewnątrz (nie mają atestów higenicznych), Chodzi o to żeby później nie wdychać jakichś oparów albo żeby nie oddawały jakiś nieprzyjemnych zapachów.
    Jeśli mur jest w miarę równy to ja bym spróbował położyć zwyczajnie jakiś tynk cienkowarstwowy, bez bawienia się w siatki. Coś w rodzaju Ceresit CT29.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Jeśli mur jest w miarę równy to ja bym spróbował położyć zwyczajnie jakiś tynk cienkowarstwowy, bez bawienia się w siatki. Coś w rodzaju Ceresit CT29.
    Bez siatki będzie pękać na gazobetonie.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  6. #6

    Domyślnie

    Wiadomo że to wchodzi w grę tylko jeśli ściana jest równa i liczę się z tym że ściana nie będzie idealna dlatego chciałem w pomieszczeniach typu garaż, spiżarnia, kotłownia. Siatka z klejem + druga warstwa kleju + 2 warstwy gładzi. Jeśli chodzi o skład to nigdzie nie piszę że są jakieś szkodliwe składniki inne niże stosowane w normalnym cemencie i nigdzie nie piszę że nie można stosować wewnątrz więc chyba nie powinno nic śmierdzieć ani parować

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Mam tak zrobiony cały dom. Wewnątrz tynk to klej/siatka i na tę warstwę po przeschnięciu następny klej zacierany jak klasyczny tynk CW.
    Pracę wykonała ekipa od ociepleń, ale zimą.
    Użyłem trochę droższego, białego kleju. Najpierw była próba w pomieszczeniu technicznym, pozytywna, a później reszta ścian.
    Nie ma żadnych pęknięć i wygląda świetnie.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony